У Чернігові хочуть створити кризову кімнату для постраждалих від домашнього насильства

У Чернігові хочуть створити кризову кімнату для постраждалих від домашнього насильства

Дата: 2021-08-10 | Переглядів: 433

Ініціаторка – громадська організація, донорка – косметична компанія

 

3 серпня в Чернігові, в агенції регіонального розвитку, громадська організація «Ліга ділових та професійних жінок України» організувала круглий стіл на тему «Створення притулку (кризової кімнати) для осіб, які постраждали від домашнього насильства». До обговорення долучилися представниці депутатських груп міської та обласної рад «Рівні можливості», Чернігівського обласного молодіжного центру, Чернігівського обласного центру соціально-психологічної допомоги, соціальних служб, громадських організацій, експертки з питань протидії домашньому насильству та представник Управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області.

 

Як зазначила очільниця ГО «Ліга ділових та професійних жінок» Юлія Заїка, упродовж 2020 року до поліції надійшло 555 повідомлень про факти домашнього насильства лише в Чернігові. За вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі складено 154 адміністративних протоколи. В умовах пандемії COVID-19, на жаль, кількість повідомлень зростає.

 

– Але насправді, така статистика не відображає реальний стан речей. Лише створення кризової кімнати  дозволить вивести дану проблему на поверхню та сприяти її вирішенню.

 

Першочергово Чернігів не увійшов до пілотного проєкту Фонду народонаселення, але, враховуючи багаторічний досвід роботи організації «Ліги ділових та професійних жінок України» в даній сфері, партнерські відносини і тісні комунікації з донорами, на сьогодні є можливість долучитися до реалізації даного соціального проєкту в нашому місті на спеціальних умовах, – відзначає Юлія Заїка. – Профінансувати створення кризової кімнати для осіб, постраждалих від домашнього насильства готова косметична компанія ДП «ЕЙВОН КОСМЕТІКС ЮКРЕЙН». Приміщення нам пообіцяла підібрати міська влада, одна з умов створення закладу – щоб це було приміщення комунальної власності.

 

Хто може звернутися до кризової кімнати. Цільова аудиторія: дівчата і молоді жінки, їхні партнери, які перебувають у складних життєвих обставинах через ґендерно обумовлене насильство, вагітні дівчата і молоді матері, які постраждали від домашнього насилля, потерпілі від катувань серед учасників бойових дій.

 

Які послуги надаватимуть. Планується забезпечити рівний доступ до соціальних і медичних послуг, соціальну адаптацію жінок та молоді, які опинилися в складних життєвих обставинах, захист та соціально-психологічну підтримку особам, які постраждали від домашнього насилля або стали свідками цього.

 

Що має забезпечити кризова кімната. Окрім підтримки та допомоги фахівців (цілодобово), кризова кімната надає безпечне місце для перебування. Тут має бути відеоспостереження зовнішньої території, контрольований вхід, засекречена адреса, тривожна кнопка.


 

Сучасні і комфортні умови для проживання: меблі, побутова техніка, продукти харчування та засоби гігієни.

 

– Кризова кімната – це місце для тимчасового безпечного проживання, це місце, де постраждала особа отримає комплексну допомогу фахівців: психолога/психологині, соціального працівника/со­ціальної працівниці, – каже Юлія Заїка. – Безпека, захист і реабілітаційний простір – це те першочергове, що має надати кризова кімната. І безумовно – проживання. Надання кризових кімнат і послуг мають сприяти покращенню фізичного й емоційного стану постраждалих.

 

Щодо заходів безпеки й захисту постраждалих та персоналу закладу, то все буде враховуватися при плануванні й проєк­туванні кризової кімнати  і послуг, які там надаватимуть. У випадку загрози життю і здоров’ю безпека постраждалих вважається важливішою за все інше, приміром, за збереження стосунків, за можливість для кривдників користуватися своїм майном тощо.

 

Під час обговорення неабияка увага була приділена принципу конфіденційності. Інформація про постраждалих осіб та осіб, які повідомили про вчинення домашнього насильства, яку отримали фахівці під час заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству, не підлягає свідомому чи випадковому розголошенню. Окрім того, конфіденційною є також інформація про місце розташування кризової кімнати, про це йшла мова вище.

 

Має бути ефективна взаємодія кризової кімнати з громадськими об’єднаннями, міжнародними організаціями, засобами масової інформації, з іншими зацікавленими юридичними й фізичними особами. Лише завдяки узгодженим і скоординованим діям стане можливою ефективна відповідь на домашнє насильство й реабілітація всіх його учасників.

 

– Наша мета – створити соціальний простір для жінок та матерів, постраждалих від ґендерно обумовленого насильства для відновлення й реабілітації та повернення їх в нормальне життя. Це якісна психологічна підтримка, надання послуг і ресурсів, що сприяють відновленню після насильства, відновлення самооцінки, самовизначення для побудови самостійного життя, – додала Юлія Заїка.

 

Під час круглого столу також обговорили проблеми й озвучили статистику щодо постраждалих жінок та матерів від домашнього насильства.

 

– З початку нинішнього року до поліції Чернігівської області надійшло понад 6 тисяч повідомлень про вчинення насильства, з них у місті Чернігові – 1261. Правоохоронці склали 2347 адміністративних протоколів та винесли домашнім кривдникам 458 тимчасових заборонних приписів. Станом на 1 серпня на профілактичному обліку в поліції перебуває 2108 кривдників та кривд­ниць, – повідомив заступник начальника Управління превентивної діяльності Андрій Зеляк і зауважив, що нещодавно поліція на рівні ОДА порушувала питання щодо залучення всіх зацікавлених служб до рейдів в родини, де є місце домашньому насильству, щоби звести це явище до мінімуму.

 

Всі учасники круглого столу були єдині в тому, що створювати на Чернігівщині кризову кімнату для осіб, які постраждали від домашнього насильства, вкрай потрібно. Тож соціальний проєкт у форматі обговорення – стартував.

 

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-09-16 23:00:02.326

  • Всього випадків: 2,331,540
  • Активні: 50,260
  • Всього смертей: 54,651
  • Нових смертей: 101
  • Всього одужали: 2,226,629

Замовити зворотний дзвінок