Новий Узбекистан - нова дружба з Україною!

Новий Узбекистан - нова дружба з Україною!

Дата: 2021-09-05 | Переглядів: 270

Цьогоріч Узбекистан, як і Україна, святкує 30-річчя своєї Незалежності. Офіційна дата – 31 серпня. Саме цього дня в Посольстві Узбекистану в Києві для українських медіа влаштували високий прийом. Посприяли зустрічі представників вітчизняних ЗМІ з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Узбекистан в Україні Алішером Курмановим – Національна спілка журналістів України та Український журналістський фонд. Серед вузького кола запрошених була і Чернігівська обласна газета «Деснянка».

 


Привітали пана Посла та весь узбецький народ з Днем незалежності їхньої країни, дізналися багато нового, чим нині живе Узбекистан, ставили питання, отримували на них ґрунтовні відповіді, шукали можливості співпраці, зокрема і медійників обох країн.

Та… куштували справжній традиційний узбецький плов!

Як зазначив Алішер Курманов, нині між Україною та Узбекистаном налагоджуються відносини, й він оцінює їх, як дуже перспективні.

– Ми хочемо наповнити міжрегіональну взаємодію ємним змістом, – каже дипломат. – Щоб бізнес співпрацював з бізнесом, туристи з туристами, медики з медиками, освітяни з освітянами.

Пустіть першими в свою країну журналістів, – просить Голова Українського журналістського фонду Людмила Ольховська, вони розкажуть про вас і напишуть тисячі рядків…

Тож очікуємо престурів.

А поки кілька цікавих фактів про сучасний Узбекистан.П’ять років Президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв не давав жодного інтерв‘ю. Напередодні 30-річчя Незалежності Республіки він поділився з журналістами досягненнями, здобутками та планами, адже за роки наполегливої праці, рішучих змін та глобальних перетворень нарешті є що сказати своєму народові.

Узбекистан увійшов в топ-20 країн-реформаторів у світі.

Саме Узбекистан посідає друге місце за розвитком економіки в Центральній Азії.

Цього року Узбекистан вперше  включено в Індекс регуляторних обмежень прямих іноземних інвестицій Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), який є індикатором відкритості економік різних країн для іноземних інвесторів.Рівень економічної свободи в Узбекистані складає 58,3 бали зі 100.

Вперше міжнародне рейтингове агентство Moody’s присвоїло Узбекистану рейтинг на рівні B1, підвищивши прогноз до «Позитивного».

Узбекистан одна з двох держав у світі, що не мають виходу до моря та межують винятково з країнами, що також не мають виходу в світовий океан.

У 2021-2022 роках Узбекистан головуватиме в Шанхайській організації співробітництва.

Нещодавно Узбекистан запустив першу (!) сонячну батарею. Чому так пізно? За нинішньої ціни електроенергії 2,6 цента за кВт все інше було дорожче й не мало сенсу.

Узбекистан не продає бавовну, як сировину.


Нафту видобуває теж для себе.

Біженців з Афганістану узбеки не приймають. Втім по-сусідськи зацікавлені в стабільності та встановленні миру в цій неспокійній нині країні.

А з Україною товарообіг за результатами 2020-го року виріс на 30%.

Наша країна нинішнього року увійшла в десятку найбільших торгових партнерів Узбекистану.


 

Як висловився пан Посол Алішер Курманов, запрошуючи гостей на частування, плов не любить, коли він остигає.

Так, мабуть, і з відносинами між країнами – не дати охолонути, треба дедалі зміцнювати та розвивати.

Тож, дружбі – бути!

 

Леся ДЖАДАН


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-09-16 23:00:02.326

  • Всього випадків: 2,331,540
  • Активні: 50,260
  • Всього смертей: 54,651
  • Нових смертей: 101
  • Всього одужали: 2,226,629

Замовити зворотний дзвінок