Співпраця з програмою «Dobre» дала у Ніжині чудові плоди

Співпраця з програмою «Dobre» дала у Ніжині чудові плоди

Дата: 2021-09-21 | Переглядів: 568

Минулої п’ятниці у Ніжині презентували одразу три проєкти, які вдалося реалізувати у рамках програми USAID «Dobre». До громади завітали почесні гості – керівник Програми «Dobre» Браян Кемпл і старша фахівчиня з розвитку громад Програми «Dobre» Наталя Сафронова.


 

Міська рада – обличчя міста

 

Спочатку гостей познайомили з оновленою сесійною залою Ніжинської міської ради. За підтримки програми туди закуплено та встановлено мультимедійне обладнання, нові меблі. Одне з важливих місць громади, де проходять сесії, урочистості, зустрічі делегацій, слухання стало сучаснішим і презентабельнішим.

 

За словами міського голови Олександ­ра Кодоли, модернізувати залу будуть і надалі. Планують встановити відеокамери тощо. Відремонтують й інші приміщення. Це обличчя міста, тому оновлювати міську раду потрібно, тим паче, коли є такі партнери як програма «Dobre».


 

Мрія соцпрацівниць

 

Далі представників програми та міської влади гостинно зустрічали у Ніжинському територіальному центрі соціального обслуговування. Завдяки «Dobre» здійснилася давня мрія соціальних працівниць цього закладу. Для них придбали 65 сучасних велосипедів з посиленими колесами, багажником та корзиною для доставки пакунків.

 

Також у рамках проєкту «Покращення мобільності надання соціальних послуг жителям Ніжинської ТГ», соцпрацівницям закупили світловідбиваючі жилети та захисні шоломи для безпеки на дорозі. На території Центру обладнали велостоянки, станції для ремонту велосипедів.

 

Питання транспорту для ніжинських соціальних працівників завжди було актуальним. Підопічні терцентру живуть у різних частинах міста. Соціальній працівниці часто потрібно за один робочий день кілька разів з’їздити з одного кінця населеного пункту в інший.

 

– Одні наші працівниці користувалися старими велосипедами, які нам подарували ще 2003 року. Вони були не нові, – розповідає директорка Ніжинського територіального центру Інесса Шаповалова. – Інші дівчата їздили на власних. У когось велосипеда взагалі не було.

 

– У наших дівчат були сльози радості, – ділиться фахівчиня із соціальної допомоги вдома Ніжинського терцентру Тетяна Слободчикова, – Проїзд у громадському транспорті недешевий. Зарплатня у них мінімальна. Часто доводиться доставляти людям різні нелегкі пакунки. Навіть у сьогоднішній веселій пісні вдячності, яку підготували наші працівниці, співалося: «Гуманітаркою нагружені ідуть, у руках усе це несуть». Тому нові транспортні засоби не можуть не тішити. Щиро вдячні нашій керівниці, міській владі, програмі «Dobre».

 

Керівник Програми «Dobre» Браян Кемпл висловив подяку всім присутнім соціальним працівницям за їхню благородну справу – допомогу іншим людям.

 

– У свою чергу програма змогла докластися транспортом та амуніцією, – зазначив він.


 

Унікальний інтерактивний простір

 

Заключною зупинкою гостей став проєкт «Інтерактивний скансен» на території агробіостанції Ніжинського університету.

 

«Інтерактивний скансен» у Ніжині – це музей просто неба з насиченою інтерактивною програмою, що покликана відтворити історичне середовище. Кожен з жителів, гостей громади може спробувати себе у ролі гончара, лучника чи навіть середньовічного лицаря. 

Проєкт «Інтерактивний скансен» виконується випускницями Академії Жіночого Лідерства, яка реалізується Українським Жіночим Фондом у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом Міжнародних Відносин (NDI) в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)». Ніжинська ТГ є партнером програми «DOBRE», яка реалізується консорціумом організацій на чолі з організацією Всесвітні Громади (Global Communities) й фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

 

До слова, у Ніжинській громаді спільно з програмою «Dobre» планують реалізувати низку інших проєктів, що сприятимуть покращенню умов для проживання.

 

Михайло ЛОМОНОСОВ, газета «Деснянка»

Фото програми «Dobre» та Ніжинської міськради


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-12-06 10:28:01.985

  • Всього випадків: 3,501,955
  • Активні: 353,695
  • Всього смертей: 88,519
  • Нових смертей: 239
  • Всього одужали: 3,059,741

Замовити зворотний дзвінок