Комунальні тарифи: підстав для паніки немає

Комунальні тарифи: підстав для паніки немає

Дата: 2021-09-22 | Переглядів: 544

Цьогоріч Україна має стабільно пройти опалювальний сезон. До того ж без різких змін тарифів.

 

У Кабміні вважають, що наразі немає підстав для підвищення тарифів на тепло. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, центральна влада вже комунікує з мерами всіх міст щодо оптимальної тарифної політики.

 

– Уряд готовий підставити плече, щоб органам місцевого самоврядування було легше пройти опалювальний сезон. Ми не бачимо підстав для підвищення тарифів у місцевої влади, – сказав очільник уряду.

 

Денис Шмигаль зазначив, що ціна газу для теплокомун­енерго зафіксована на рівні 7,42 грн за 1 куб.м.

 

Водночас тариф на електроенергію не змінився. А для тих, хто споживає менше 250 кВт/год. на місяць – навіть знизився.

 

Кому складно буде сплачувати комунальні, держава фінансово допоможе.

 

Як повідомив голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, наразі держава активно накопичує вугілля на складах. Воно потрібне для теплоелектро­станцій, щоб енергосистема країни стабільно пропрацювала впродовж всієї зими.

 

Також «Нафтогаз» закуповує та закачує газ. Наразі є понад 18 млрд кубів палива у підземних газосховищах.

 

– Тарифи цієї зими – цілковито прогнозовані, й стрибків ціни на газ не буде. З травня 2021-го по травень 2022-го діє річний тариф на газ. Стосовно тарифів на електрику, то з 1 жовтня знизиться тариф для тих, хто цього потребує – хто споживає до 250 кВт/год на місяць, – додав він.

 

Водночас у «Слузі Народу» нагадують: вартість опалення залежить виключно від керівництва громад. Завдяки реформі децентралізації саме очільники міст впливають на ціноутворення.

 

– Чи зростатиме ціна – залежить від місцевих очільників кожного окремого міста. Це вже питання до їхніх господарських навичок. Завдяки децентралізації місцеві бюджети відчутно зросли, тому вартість опалення для населення – це особиста відповідальність місцевого керівництва, – заявив голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко.

 

– Cтабільна ціна (7,42 грн за кубометр) дозволяє не підвищувати тарифи на тепло для людей. А формування місцевою владою окремих розцінок на тепло для різних категорій споживачів дозволить зберегти ціну на тепло для населення і не підвищувати його, – сказав Дмитро Іванов, голова фракції «Слуга Народу» в Чернігівській обласній раді.

 

За останні два роки вартість комунальних послуг із розрахунку на 1 особу, яка мешкає в однокімнатній квартирі площею 40 кв. м, зростала лише на 200 грн, зазначає заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Ковальчук. А от найбільше платіжки зростали з 2014 по 2019 рр.: майже на 1,5 тис. грн.


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-12-06 10:28:01.985

  • Всього випадків: 3,501,955
  • Активні: 353,695
  • Всього смертей: 88,519
  • Нових смертей: 239
  • Всього одужали: 3,059,741

Замовити зворотний дзвінок