Седневу не потрібні 2,5 млн грн субвенції?

Седневу не потрібні 2,5 млн грн субвенції?

Дата: 2021-12-22 | Переглядів: 239

Одна з найбільш актуальних проблем, які стоять сьогодні перед суспільством, – це успішне проходження опалювального сезону. Гострою залишається вона і для Седнева (Чернігівський район), а особливо для місцевого навчально-виховного комплексу (НВК). Школі, в якій навчається 197 учнів, вкрай потрібна нова твердопаливна котельня, щоб здешевити оплату за тепло. В цьому році на енергоефективність було виділено 2,5 млн грн. Але вони можуть пропасти.

 

Проблему почали піднімати  ще у вересні, на початку навчального року. Народний депутат від 205-го виборчого округу Олег Семінський (партія «Слуга народу») та його команда визвалися підтримати селище і школу – добилися виділення коштів. Але освоїти їх поки що так і не вдалося. Втрутилася політика.

 

А почалося все з відставки голови Седнівської громади Сергія Маслова, обраного від партії «Рідний дім». За відставку мали голосувати як депутати громади, так і на з’їзді партії, яку він представляє. Крім того, з вимогою звільнити Сергія Маслова виступив і його перший заступник Олексій Барановський.

 

І Сергій Маслов написав заяву про звільнення за власним бажанням. 10 грудня  на сесії селищної ради її одноголосно підтримали депутати. «Парадом» почав командувати перший заступник голови Олексій Барановський, який раніше (до 2 січня 2020 року) три роки обіймав посаду начальника головного управління Державної фіскальної служби України в Чернігівській області.

 

І... несподівано керівництво Седнівської громади відмовилося від коштів державної субвенції, які були надані за сприяння народного депутата Олега Семінського для переобладнання котла шкільної котельні з газу на тверде паливо. Одразу після звільнення Сергія Маслова з посади голови селищної ради  тендер на встановлення котла було відмінено, тобто, фактично громада відмовилася від державних коштів. Хоча перший заступник голови Олексій Барановський, який теж представляє інтереси партії «Рідний дім», має іншу думку:

 

– Цей тендер юридично не може відбутися. Бо при його проведенні було допущено низку помилок. І нам ніщо не заважає на початку наступного року  цей тендер провести.

 

Втім, навести конкретних аргументів щодо необхідності скасування тендерних процедур Олексій Барановський не зміг.

 

Витратити кошти в наступному році не вийде, впевнена помічниця народного депутата Олега Семінського Людмила Скоробагатько:

 

– Їх, як не використані вчасно, заберуть у громади. Якщо вже тендер оголошений, всі процедури потрібно завершити в цьому році, зокрема підписати договір на виконання робіт, визначити підрядника. Бо це кошти субвенції 2021 року! Зрозуміло, є постанова Кабміну, що вони перехідні, але вони перехідні лише в тому випадку, якщо вже щось зроблено в цьому році. Ми терміново готуємо інші документи, інші проєкти для подання в Кабінет міністрів України, щоб кошти субвенції таки залишилися в Чернігівській області. Ми не дамо, щоб вони пропали.Нардеп Олег Семінський переконує седнівських депутатів у потребі освоєння коштів


 

Про необхідність нового котла каже і директорка Седнівського навчально-виховного комплексу Тетяна Ясочко:

 

– Тарифи на опалення зросли в рази. До відома: якщо в минулому році одна гігікалорія коштувала 1900 гривень, то цього року вже 4400! Математика не складна і не важко порахувати – це в рази більше.

 

І громада на сьогоднішній день, у якої бюджет не збільшився, не може потягнути таку ношу. Було б дуже добре, якби у нас був котел з альтернативним опаленням...

 

Як вирішиться проблема з опаленням Седнівської школи – побачимо. Але темпи, які спостерігалися дотепер, не породжують надію на швидкий успіх. Те да се – так і зима може скінчитися. Добре, якщо добре. Політичні розбірки, перетягування ковдри не сприяють вирішенню проблем, які стосуються людей, а у нашому випадку – дітей.

 

– Хотіла б вибачитися перед дітьми та батьками учнів Седнівської школи за цей бедлам з опаленням, – каже помічниця народного депутата Олега Семінського Людмила Скоробагатько. – Але потрібно думати, кого обирати на управління своєю громадою...

 

Володимир ПЕТРЕНКО


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2022-01-29 04:44:01.771

  • Всього випадків: 3,980,610
  • Активні: 272,634
  • Всього смертей: 99,882
  • Нових смертей:
  • Всього одужали: 3,608,094

Замовити зворотний дзвінок