Після простою «сигаретка» відновить виробництво

Після простою «сигаретка» відновить виробництво

Дата: 2019-10-30 | Переглядів: 1222

Тютюнова фабрика «В.А.Т. – Прилуки» не працює з 18 жовтня. Цей вимушений крок – позиція компанії British American Tobacco, до якої входить прилуцька «сигаретка». А все через ухвалення Верховною Радою України законодавчої норми про державне регулювання торговельної націнки на їхні товари. Йдеться про так звану «тютюнову» поправку №8 до законопроєкту №1049, яка встановлює фіксовану маржу для оптових і роздрібних торговців тютюновими виробами.

 За словами гендиректора підприємства Артема Скрипки, поправки роблять виробництво цигарок нерентабельним. Обмеження маржі стало каталізатором для згортання бізнесу в Україні. Ще у вересні компанія заявляла про наміри переформатувати структуру управління і перемістити центр ухвалення рішень у регіоні з України в Румунію. Причина – непрогнозованість української регуляторної та фіскальної політики. Втім, після зустрічі українського прем’єра з представниками тютюнових компаній, напружену ситуацію вдалося розв’язати – 23 жовтня Кабінет Міністрів підтримав скасування норми про регулювання цін на тютюновому ринку.

Прилуцька фабрика простоює вже третій тиждень, і для працівників підприємства це особливий біль, бо ж це їхня зарплата, достаток їхніх родин. Не кажучи про те, що «сигаретка» – одне з найпотужніших містоутворюючих підприємств, найбільший платник податків. У 2018 році підприємства групи British American Tobacco Україна сплатили більше 16,1 млрд грн податків до бюджетів усіх рівнів. А за останні три роки інвестували тільки у підприємство в Прилуках сотні мільйонів доларів.

Наразі фабрика дає роботу майже 500 працівникам. Декілька тисяч людей із різних галузей економіки як в Прилуках, так і в інших регіонах України, залежать від діяльності цього тютюнового гіганта. Адже підприємство стимулює створення навколо себе середній і дрібний бізнес, від транспорту і логістики до невеличких кав’ярень.

Взагалі British American Tobacco Україна працює в Україні 26 років. За словами керівника відділу роботи з державними органами компанії Юрія Рилача, вони завжди вели конструктивний діалог із владою, і для них дуже важливий економічний розвиток України та покращення умов ведення бізнесу загалом. Після ухвалення депутатами закону про семирічний поступовий план підвищення акцизного подат­ку у них з’явилася надія, що інвестиційний клімат в країні поліпшиться. Але, з нещодавньою «тютюновою» поправкою підприємству нічого не залишається, як повернутися до часів, коли неможливо планувати навіть на місяць уперед.

Після того, як прилуцька тютюнова фабрика оголосила про режим простою, що набуло неабиякого резонансу і соціальної напруги серед місцевого населення, 21 жовтня очільник Кабміну Олексій Гончарук заявив про готовність до діалогу з тютюновими компаніями. І вже через два дні ця зустріч відбулася. Як повідомив генеральний директор групи British American Tobacco Україна Саймон Уелфорд, це була конструктивна і плідна розмова й додав: ініціативи українського уряду направлені на детінізацію економіки, зокрема через запровадження кримінальної відповідальності за контрабанду підакцизних товарів. Це, на його думку, заслуговує підтримки і безумовно матиме позитивний ефект в економіці. Саймон Уелфорд зазначив, що British American Tobacco Україна готова оперативно відновити роботу тютюнової фабрики у Прилуках, але за підтримки Кабінету Міністрів та одразу після скасування правки до закону №1049 про регулювання цін.

Лариса ГАЛЕТА, газета "Деснянка"


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-10-28 15:58:02.081

  • Всього випадків: 363,075
  • Активні: 207,678
  • Всього смертей: 6,755
  • Нових смертей: 165
  • Всього одужали: 148,642

Замовити зворотний дзвінок