«Тютюнова» поправка коштуватиме бюджету близько 12 млрд. гривень

«Тютюнова» поправка коштуватиме бюджету близько 12 млрд. гривень

Дата: 2019-10-31 | Переглядів: 391

Рада має повернутися до третього читання законопроекту 1049, вважають в УСПП.

Міжнародні компанії - виробники сигарет погрожують піти з України  і відмовляються купувати у держави замовлені акцизні марки. Причина - скандальна поправка до законопроекту 1049, яка перерозподіляє доходи на тютюновому ринку.

Така законодавча ініціатива була поспішною, а спроби бізнесу знайти хоч якесь техніко-економічне обгрунтування новацій –безуспішне.

Про це заявив в ефірі Першого Ділового президент УСПП Анатолій Кінах.

«І ця проблема зачепила не тільки тютюнову галузь – наразі приймається багато поспішних законопроектів, котрі містять ризики для українського бізнесу та аж ніяк не приваблять інвесторів», - каже лідер ділової спільноти.

Він розповів: за минулий рік галузь сплатила до бюджету 47 млрд. грн. податків. Тут представлені серйозні гравці, котрі мають визнання на міжнародних ринках, відтак їхня діяльність є прозорою. А ось запропоновані новації, якщо почнуть діяти, призведуть до збільшення обсягів тіньового ринку. Останній наразі знаходиться на рівні 8-9% (контрабандна, контрафактна продукція), але може підскочити до 20%.

Відтак, втрати бюджету через «тінь» становитимуть 7-8 млрд. грн., каже Анатолій Кінах, а падіння виробництва в секторі -  до 25% або ще мінус 5 млрд. грн. коштів до бюджету. 

Окрім того, законопроект не сповідує принципів ринкової економіки: передбачає 7% маржі для оптової торгівлі та 13% для роздрібної. В світі ці цифри на рівні 4% і 6% відповідно. Таким чином, документ здійснює перерозподіл вигод не для виробника, а скоріше для дистриб’юторів продукції.

«Відтак, після запровадження того, що пропонується законопроектом – у структурі вартості пачки сигарет 73% будуть ті податки та збори, які потрібно заплатити виробникові. Плюс маржа оптової та роздрібної торгівлі – ще 20%. Отож, на самого виробника лишається 6-7%. Йому не вигідно буде вести свою діяльність», - підкреслює президент УСПП.

На його думку, від таких змін виграють монополісти, серед яких Тедіс Україна, оптові реалізатори тютюнових виробів тощо.

При цьому Анатолій Кінах зберігає оптимізм щодо можливості скасування скандальної поправки. 23 жовтня вже відбулася зустріч прем’єр-міністра із учасниками ринку і в УСПП кажуть: в уряді не навели аргументів щодо позитивних наслідків пропонованих змін.

«Найкращий вихід – Раді повернутися до третього читання даного законопроекту, а не доводити його до вето президента. Взагалі турборежим парламенту, коли депутати голосують не по змісту законопроектів, а по їх назвах – він вже створив величезну купу проблем для бізнесу», - резюмував лідер УСПП.

Нагадаємо, 18 жовтня 2019 року «Бритіш Американ Тобакко» зупинила виробництво на заводі «В.А.Т.-Прилуки». На думку компанії, поправки до законопроекту №1049 змушують виробників підвищувати ціни на продукцію, що може привести до зменшення обсягів реалізації.

Після зустрічі в Кабміні. Прем’єр О.Гончарук запевнив, що гравці ринку та уряд знайшли компромісне рішення, яке, сподіваються чиновники, знайде своє законодавче втілення.

https://kinakh.com.ua


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-08-13 13:22:01.27

  • Всього випадків: 86,140
  • Активні: 37,932
  • Всього смертей: 1,992
  • Нових смертей: 22
  • Всього одужали: 46,216

Замовити зворотний дзвінок