«Будуйте завод у нас!» – новопризначений голова облдержадміністрації запрошує на Чернігівщину німецький автогігант Volkswagen

«Будуйте завод у нас!» – новопризначений голова облдержадміністрації запрошує на Чернігівщину німецький автогігант Volkswagen

Дата: 2019-11-04 | Переглядів: 938

1 листопада, під час робочої поїздки в наш регіон, перший заступник керівника Офісу Президента України Сергій Трофімов представив громаді новопризначеного голову обласної державної адміністрації Андрія Прокопенка. У своїй першій промові очільник обласної влади окреслив ключові три пріоритети у своїй подальшій роботі, а також запропонував компанії Volkswagen збудувати свій автозавод на Чернігівщині.

 

Перед загалом в обласному центрі фестивалів і концертних програм перший заступник керівника Офісу Президента України Сергій Трофімов зазначив:

Чернігівщина входить до групи лідерів з впровадження реформи децентралізації та поліпшення бізнес-середовища, посідає найвищі позиції в ІТ - сфері. І новопризначеному голові потрібно враховувати потенціал, який має область, та докласти зусиль, щоб регіон справді став інвестиційно привабливим. Адже від цього залежить і якість життя місцевого населення. Звичайно, що потрібно розвивати і неабияк приділити увагу медицині, соціальному захисту, освіті. Президент України під час робочих поїздок вивчає основні проблемні питання областей та окреслює шляхи їхнього оперативного вирішення. Щодо Чернігівщини, то Володимир Зеленський поінформований про основні проблеми регіону, які вповільнюють його розвиток або негативно позначаються на соціальному захисті людей. Головне завдання нового очільника – вирішити наболіле.

А потім Сергій Трофімов, виконуючи доручення Президента України, зачитав Указ про призначення та вручив посвідчення новому голові Чернігівської обласної державної адміністрації Андрієві Прокопенку.

Люди оцінюватимуть роботу за результатами, а не за промовами, – розпочав свою першу доповідь, як голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко. – В області накопичилося дуже багато проблем, які ми маємо спільно вирішувати. Наголошую на трьох пріоритетах. По-перше, створення нових робочих місць. По-друге, розвиток людського капіталу. По-третє, боротьба з корупцією.

За словами очільника облдержадміністрації, створення робочих місць – це одне з головних завдань, яке поставив Президент перед Урядом та місцевими органами влади.

– І наразі насамперед нам потрібно зупинити відтік людей. Чернігівщина має найгіршу демографічну ситуацію по Україні: молодь їде, населення старіє. Без людей економічне зростання просто неможливе. Тому ми маємо створити гідні умови для праці, дозвілля, якісної медичної допомоги, освіти… Щоб у людей була гарна оплата праці. Влада має крок за кроком вирішувати ті бар’єри, що заважають веденню бізнесу, – наголосив Андрій Прокопенко.

На його думку, одне з гострих питань області – підключення до електричних мереж. І про цю проблему голова облдержадміністрації вже поінформував Президента. Разом з депутатами будуть працювати над її усуненням.

Також очільник торкнувся гострого питання щодо зупинки роботи Прилуцької тютюнової фабрики, одного з найбільших бюджетоутворюючих підприємств області:

Я доповідав про цю ситуацію на засіданні Кабінету Міністрів, і наразі, як мені відомо, є прямий діалог між Урядом і компанією. Прем’єр-міністр пообіцяв, що скоро все вирішиться і фабрика запрацює.

На обласному ж рівні Андрій Прокопенко готовий забезпечувати зелене світло всім підприємствам, які працюють, а також тим інвесторам, котрі хочуть зайти на Чернігівщину. Користуючись нагодою, він запрошує корпорацію Volkswagen зводити свій автозавод на території нашої області.

Тиждень тому компанія Volkswagen передумала будувати в Туреччині автомобільний завод, вартістю півтора мільярда доларів. Наразі розглядають для цього Болгарію. Я запрошую компанію Volkswagen на Чернігівщину, ми підготуємо офіційне звернення. Будуйте завод у нас! – зала філармонії підтримала пропозицію Андрія Прокопенка гучними оплесками. – Ми забезпечимо всі умови. Розумію, що не одразу почуємо «Так», але після сотні «Ні», обов’язково буде «Так»!

Як наголосив новопризначений голова, другий пріоритет – людський капітал, це – охорона здоров’я і добробут людей. На жаль, за середньою тривалістю життя – Чернігівщині нічим похвалитися. Якісні медичні послуги мають бути доступні всім людям, від обласного центру до найменшого села. Окрема тема – дороги і транспортне сполучення.

Автошляхи традиційно були корупційною темою №1. І одночасно, за соціологією, це претензія до обласної влади. Ми будемо змінювати цю ситуацію. Транспортна та інтернет присутність – одне з головних завдань. Якщо у нас будуть гарні дороги, в область прийдуть і інвестори, і туристи, і головне – буде комфорт для людей, – переконаний Андрій Прокопенко.

Третій пріоритет – боротьба з корупцією. Як сказав очільник облдержадміністрації, люди, які голосували за Зеленського, – голосували проти старої системи, яка роками грабувала населення.

Я теж повірив Зеленському, бо хочу, щоб мрія людей про чесну владу була втілена в реальність. У нас вистачить сил, аби навести лад, бо ми маємо найцінніше – підтримку людей. І останнє, ми не боїмося помилок. Вони будуть. Ми їх виправлятимемо. Для чого йдемо у владу? Щоб влада відстоювала державні інтереси, а не особисті мотиви. Якщо так буде, то люди пробачать помилки і будуть підтримувати ще сильніше.

 

Лариса ГАЛЕТА, газета "Деснянка"

Фото Віктора КОШМАЛА


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-07-29 14:38:01.329

  • Всього випадків: 2,250,907
  • Активні: 12,142
  • Всього смертей: 52,916
  • Нових смертей: 25
  • Всього одужали: 2,185,849

Замовити зворотний дзвінок