Голова ОДА Андрій Прокопенко привітав аграріїв з професійним святом

Голова ОДА Андрій Прокопенко привітав аграріїв з професійним святом

Дата: 2019-11-20 | Переглядів: 304

У Чернігівському філармонійному центрі представники аграрної галузі з усієї області приймали вітання з нагоди професійного свята – Дня працівників сільського господарства, який щорічно відзначають у третю неділю листопада.

Чернігівщина вважається аграрним краєм, базовою галуззю сільського господарства є рослинництво. Чимала кількість підприємств, які працюють в області, переходять до високотехнологічного виробництва, впроваджують сучасні технології і світові стандарти праці. Нині аграрний сектор формує економіку Чернігівщини і дає десяткам тисяч людей робочі місця, зазначив у вітальному виступі голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко.

«На Чернігівщині працюють 1278 сільгосппідприємств. Вони утворюють значну частину валового регіонального продукту та левову частку експорту. Для економіки важливо, що ми не тільки вирощуємо, а й переробляємо сировину. Крім того, на даний час у нас будуються та реконструюються 24 промислові об’єкти, загальна сума інвестицій становить 700 мільйонів гривень. Це не просто цифри, це довіра людей, які вкладають в економіку кошти. І завдання влади – допомагати і захищати бізнес, який працює», – зазначив голова ОДА.

І хоча захід святковий, керівник області Андрій Прокопенко зазначив, що знає про проблеми аграріїв і сприятиме їх вирішенню.

«Я знаю, що існує багато проблем, які гальмують розвиток бізнесу. Крок за кроком ми будемо їх вирішувати. Наші двері завжди відкриті», – наголосив голова ОДА.

З побажаннями гарних врожаїв Андрій Прокопенко вручив почесні відзнаки кращим працівникам галузі. Серед нагороджених – головний агроном прилуцького сільгосппідприємства «АгроКІМ» Леонід Верецоца, який працює на землі майже 40 років. Він розповідає, що нині з’явилися нові гібридні сорти, змінилася технологія вирощування культур та система захисту рослин, що дало можливість підвищити врожайність: «Якщо у 80-ті роки 30-35 центнерів озимої пшениці вважалося рекордом, то нині менше 50 центнерів – це вже неврожай».

Першість у трудовому суперництві вибороли Козелецький (зона Полісся) й Бахмацький райони (Лісостеп). Другими і третіми стали Менщина та Ічнянщина й Чернігівський та Прилуцький райони відповідно.


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-08-13 13:22:01.27

  • Всього випадків: 86,140
  • Активні: 37,932
  • Всього смертей: 1,992
  • Нових смертей: 22
  • Всього одужали: 46,216

Замовити зворотний дзвінок