Універсальні «лікарі» українського війська

Універсальні «лікарі» українського війська

Дата: 2019-11-20 | Переглядів: 269

У селищі Десна області на базі 205-го Центру тактичної медицини завершили навчання військовослужбовці-курсанти за новим фахом – бойовий медик взводу.

На курсах, що проходять уже третій рік поспіль, слухачі навчалися надавати домедичну допомогу на основі американського стандарту 68W (Combat Medic).

Бойовий медик взводу – це молодший медичний спеціаліст без обов’язкової медичної освіти. Особливість такої підготовки полягає в тому, що основна відповідальність за надання першої медичної допомоги і стабілізацію постраждалого, стан його здоров’я тощо покладатиметься безпосередньо на фахівця цього рівня.

Проходження такого курсу забезпечує не лише професійну підготовку курсантів, але і фізичне та психологічне навантаження на медиків у бою. Головна мотивація – бажання рятувати життя побратимів у будь-яких умовах.

Раніше цієї ланки надання медичної допомоги фактично не було у війську, але завдяки функціонуванню Центру суттєво підвищують шанси на порятунок життя українських захисників на фронті.

Випускний іспит для бойових медиків проводився за участі американських та канадських інструкторів, які мають величезний досвід у цій сфері.

Водночас, на підсумкове заняття завітала і делегація Збройних сил Канади. Українські військові та закордонні колеги під час зустрічі обговорювали перспективу подальшого співробітництва та набуття іноземного досвіду підготовки бойових медиків у майбутньому.

У перспективі – готувати високопрофесійних інструкторів, що дозволить збільшити кількість своєчасно підготовлених бойових медиків, яких наразі так потребує українська армія.

Ігор БЕРЕЗИНСЬКИЙ, спеціальний кореспондент (м. Чернігів) Інформагентства МО України «АрміяInform»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-07-14 08:48:02.177

  • Всього випадків: 54,771
  • Активні: 26,205
  • Всього смертей: 1,412
  • Нових смертей: 14
  • Всього одужали: 27,154

Новини

Замовити зворотний дзвінок

 

Категорії публікацій