Двом ніжинським школам цьогоріч – по 100!

Двом ніжинським школам цьогоріч – по 100!

Дата: 2019-11-29 | Переглядів: 384

Нещодавно сторічні ювілеї урочисто відсвяткували ніжинські ЗОШ №1 та №13. Школи одночасно виникли в різних кінцях міста, відомі своїм колоритом та традиціями.

Першою поважну дату відзначила Ніжинська ЗОШ №13. Школа виросла з тісної одноповерхової будівлі, яку для навчання місцевих дітей на початку ХХ ст. збудував заможний селянин Федір Кривець. Відтоді навчальний заклад пройшов шлях від кількакласної школи до повноцінної середньої загальоосвітньої. 50 років тому стареньке шкільне приміщення отримало ошатну двоповерхову прибудову, де нині більшість класних кімнат.

Тринадцята, як кажуть місцеві, розташована у віддаленому районі міста – Фрунзівці. Тому, як влучно зазначали і вчителі, і гості на святі, вона не є лише школою. Давно перетворилася на центр соціального життя мікрорайону. Тут ошатна актова зала – часто відбуваються різні заходи та зустрічі. У затишному шкільному дворі вечорами збирається молодь та мами з дітьми. Це ще й місце відпочинку.

Ровесниця тринадцятої – одна з центральних шкіл Ніжина – ЗОШ №1. У школи бурхлива історія. Її поперед­ницею стала відкрита ще до революції приватна гімназія для дівчат з привілейованих родин. З 1919-го року – це перша міська трудова семирічка. З 1947-го по 1954 рік у школі навчалися лише дівчата.

Відомий навчальний заклад у Ніжині багатьма учнівськими гуртками, що ставали кращими в місті. Зокрема перша школа славиться учнівським хором, який існує дотепер. Також традиційною для неї є тісна співпраця з Гоголівським університетом. Заклади близько один від одного, їх розділяє річка Остер.

На сторіччі рідної школи співала гордість закладу – учнівський хор. Присутні випускники різних поколінь не відставали і підспівували, згадуючи свої шкільні роки.

До слова, найстарішою школою міста над Остром вважається Ніжинська ЗОШ №7. Торік вона відзначила знаменні 140 літ.

Михайло ЛОМОНОСОВ, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-08-13 06:56:01.235

  • Всього випадків: 86,140
  • Активні: 37,932
  • Всього смертей: 1,992
  • Нових смертей: 22
  • Всього одужали: 46,216

Замовити зворотний дзвінок