До «Беремицького» завезли тварин, яких у нас не бачили півтисячі років!

До «Беремицького» завезли тварин, яких у нас не бачили півтисячі років!

Дата: 2019-11-29 | Переглядів: 364

Минулого тижня на Козеличчину, в парк природи «Беремицьке» завезли 12 нащадків турів, які вимерли кількасот років тому. Про це повідомляє менеджер благодійного фонду «Беремицьке Біосфера» Ростислав Полушвайко. Інформацію розповсюдила агенція УНІАН.

Тури у Європі вимерли ще 1627 року. Але їхні гени залишилися у різних породах свійських корів, тому у 20-х роках минулого століття у Німеччині дослідники почали схрещувати корів, допоки не вивели тварину, що генетично і зовнішньо схожа на тура (це так званий бик Гека, названий на честь братів, які проводили селекцію).

Ростислав Полушвайко зазначив, що у 2000-х роках у Європі започатковано проєкт, що передбачає розселення цих тварин у лісах Європи. У сусідній Білорусі тури з’явилися два місяці тому.

– До України приїхали 12 тварин, які до цього жили у заповіднику в Латвії, – каже пан Ростислав. – Вони житимуть у нас у парку в заповідній зоні – у дикій природі. Аби не турбувати нових мешканців «Беремицького», на тиждень – з 22 по 28 листопада – обмежили проведення екскурсій.

Нагадаємо, парк природи «Беремицьке» створено поблизу села Беремицьке Остерської ОТГ у 2017 році. Там відтворюють первозданну природу, що існувала на цій території у часи Київської Русі. Загальна площа парку становить майже 500 гектарів, з яких 200 вже впорядковані. Прокладено три туристичні маршрути, які дозволяють відвідувачам пройтися навісними містками над ярами, побачити штучні озерця, реконструкції скіфських скульп­тур, старослов’янське капище. І, звичайно, зустріти у природному середовищі різних диких тварин і птахів. А відтепер і турів, яких на теренах України не бачили вже близько 500 років.

Віталій АДРУГ, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-08-06 12:26:01.334

  • Всього випадків: 76,808
  • Активні: 32,465
  • Всього смертей: 1,819
  • Нових смертей: 31
  • Всього одужали: 42,524

Новини

Замовити зворотний дзвінок

 

Категорії публікацій