Пенсію на пошті отримують без оформлення карт та відкриття рахунків

Пенсію на пошті отримують без оформлення карт та відкриття рахунків

Дата: 2019-12-11 | Переглядів: 379

Усе більшого попиту в сучасних умовах набирають безготівкові платежі, розрахунки карткою в магазинах, сплата комунальних послуг онлайн; почастішали й випадки переведення пенсії на карткові рахунки. Проте для пенсіонерів цей процес частіше викликає більше складнощів, ніж зручностей.

Чи обов’язково пенсіонеру переходити на банківське обслуговування, чи можна продов­жити отримувати пенсію на пошті, – коментує Директор філії Чернігівська дирекція Олена Дорошенко.

На сьогодні майже 40% пенсіонерів отримують пенсію через Укр­пошту (близько 4 млн), на Чернігівщині їх – 139 тисяч. Не дивно, що останнім часом почастішали звернення із проханням прокоментувати, чи можна продовжувати отримувати пенсію на пошті. Адже безумовні плюси банківського обслуговування для людей похилого віку (особливо тих, хто проживає у сільській місцевості) перетворюються на великі проблеми. Потреба не тільки оформити власне картку, а й періодично проходити обов’язкову ідентифікацію у банку; складнощі із доступністю до банкоматів (непоодинокі випадки, коли в селі банкоматів немає і навряд чи скоро будуть встановлені); неможливість самостійно зняти кошти в будь-який момент для оплати актуальних потреб; потреба раз на місяць їхати до найближчого банкомату (добре, якщо в межах одного населеного пункту, часто – в інший) або просити зняти кошти родичів чи знайомих – це неповний перелік проблем, з якими стикаються пенсіонери.

Зважаючи на те, що поштові відділення є майже у кожному населеному пункті, а листоноші обслуговують жителів усіх без винятку сіл, селищ, хуторів (навіть найвіддаленіших), можливості пошти доставити та виплатити пенсію на порядок вищі за будь-який банк.

Банківська мережа останніми роками невпинно скорочувалась, лише за останній рік банківських відділень стало майже на тисячу менше, а вся банківська система скоротилась до 8,5 тис. офісів. Натомість Укрпошта зберегла унікальну мережу з понад 11-ма тис. відділень.

І головне: похилий вік, наявність захворювань (чи інвалідності) часто роблять процес отримання пенсії надзвичайно складним навіть поза межами власного дому, а послуги листоноші – не просто зручними й корисними, а і вкрай потрібними. Адже листоноша не тільки принесе кошти додому, передасть пенсію «з рук у руки», а й прийме оплату за комунальні послуги, щоб не виникало заборгованості, може продати за соціальними цінами товари першої потреби.

Тож якщо є нагальність або просто бажання отримувати пенсію чи соціальну допомогу, які ми теж виплачуємо в Укрпошті, або отримати субсидію, сплатити за комунальні чи інші платежі за вигідними тарифами, треба особисто звернутися до управління Пенсійного фонду Украї­ни або органу соціального захисту населення за місцем проживання із заявою про призначення пенсії та відповідними документами.

У заяві потрібно зазначити: «виплату пенсії (соціальної допомоги) прошу проводити через пошту».

Якщо пенсіонер уже отримує пенсію у банку, проте хоче отримувати її через Укрпошту, він також може звернутись із відповідною зая­вою до територіального управління того державного органу, в якому вона була оформлена, і подати заяву про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання її за місцем фактичного проживання.


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-05-28 23:40:01.485

  • Всього випадків: 22,382
  • Активні: 13,274
  • Всього смертей: 669
  • Нових смертей: 11
  • Всього одужали: 8,439

Новини

Замовити зворотний дзвінок

 

Категорії публікацій