Чернігівщина в епіцентрі курганного скандалу

Чернігівщина в епіцентрі курганного скандалу

Дата: 2019-10-02 | Переглядів: 866

– Замість підвищення врожайності з одиниці площі, фермери працюють завдяки екстенсивним радянським методам, розширюючи посівні площі за рахунок територій історичних пам’яток і природоохоронних земель. 150 мільйонів гривень – збитки держави від господарювання аграріїв, – коментує очільник всеукраїнської спільноти «Хранителі курганів» Олександр Кликавка.

Мова про самовільно захоплену земельну ділянку, що у Ніжинському районі. Місцева прокуратура вжила заходів щодо її звільнення.

За інформацією прокуратури Чернігівської області, задля захисту та поновлення порушених інтересів держави, зокрема у сфері збереження земель історико-культурного призначення, що належать до особливо цінних, правоохоронні органи активно використовують повноваження представництва у суді.

Встановлено, що в межах Лосинівської селищної ради Ніжинського району розорано та засіяно сільськогосподарськими культурами земельну ділянку комунальної власності історико-культурного призначення, де розташовані пам’ятки археології (три кургани) поселення «Лосинівка-3», які – під охороною держави. За висновками фахівців, кургани утворили кочові племена, що проникали в зону лісостепу у добу бронзи – ранньому залізному віці (ІІ-І тис. до нашої ери). Вартість пам’яток становить понад 150 мільйонів гривень.

Аби мати більшу доказову базу, прокуратура залучила також уповноважені органи контролю, державної влади та місцевого самоврядування. Після встановлення особи, яка скоїла порушення земельного законодавства, місцева прокуратура подала позов до суду з вимогою звільнити самовільно захоплену ділянку. Ніжинський міськрайонний суд вказаний позов визнав обґрунтованим та задовольнив.


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-05-08 07:54:02.159

  • Всього випадків: 2,114,138
  • Активні: 317,368
  • Всього смертей: 46,200
  • Нових смертей: 370
  • Всього одужали: 1,750,570

Замовити зворотний дзвінок