Захистимо пам’ять героїв

Захистимо пам’ять героїв

Дата: 2019-10-02 | Переглядів: 508

26 вересня Чернігівська обласна державна адміністрація ініціювала засідання за круглим столом. Тема чітко висловлена вже в самій назві – «Захистимо пам’ять героїв АТО/ООС». А спонукало до термінового обговорення та вжиття рішучих і дієвих заходів варварське паплюження пам’ятників на могилах загиблих героїв – учасників АТО/ООС. У заході взяла участь і виконуюча обов’язки голови ОДА Наталія Романова.

– Я завжди пишалася тим, що Чернігівщина вміє вшановувати пам’ять героїв, – сказала очільниця області. – Але, на превеликий жаль, є ті, хто дозволяє собі коїти наругу над світлою пам’яттю наших захисників. Чим ці особи керувалися у своїх вчинках, я не знаю. Однозначно, не почуттями патріотизму та вдячності.

І згадує останні прикрі випадки, коли в селі Слобідка Новгород-Сіверського району двічі били вікна (17 і 20 вересня) в музеї пам’яті загиблих в АТО, який місцеві активісти облаштували в батьківській хатині учасника боїв на Сході України Ігоря Медведя. Ще більше блюзнірство продемонстрували варвари в Мені. 21 вересня на центральному цвинтарі якраз до Дня міста вони сплюндрували п’ять могил загиблих бійців АТО – замазали білою фарбою їх обличчя на могильних пам’ятниках.

До речі, не тільки Чернігівщина страждає від рук вандалів. На засіданні було наведено низку прикрих прикладів з усієї України. Подібне трапилося цьогоріч 5 і 26 квітня у Полтаві та 1 серпня і в Новограді-Волинському (Житомирська область), де пошкоджено 15 пам’ятників, п’ять з яких АТОшникам, 24 січня 2017 року – в Запоріжжі, 13 вересня того ж року – в Одесі, 28 серпня 2017-го та 15 лютого цьогоріч – в Києві, а на початку липня у Льовові невідомі розмалювали меморіал Героям Небесної Сотні у Личаківському районі міста. І це ж не все!

Прямо пошесть. І що ж робити? Голова громадської організації «Єдина родина Чернігівщини» Микола Шанський впевнений, що зловмисників знайдуть і покарають, проте на майбутнє потрібно вжити конкретних заходів, щоб убезпечити ці святі для кожного громадянина України місця. Він пропонує встановлювати відеоспостереження і виводити сигнал на сервер поліції, яка тоді могла б оперативно і результативно виявити та затримати негідників. І додає:

– Є програма «Безпечне місто», за якою відразу на такі випадки на місце скоєння подібного злочину виїжджає слідчо-оперативна група. Дивно, але наразі поліція трактує це як дрібне хуліганство.

Про таку невідповідність злочину і кари нагадав історик, представник Українського інституту пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко.

– Якщо ми не захищаємо свою пам’ять, – наголосив він, – нас знищать. Подібні випадки – це акт агресії. Я просив би правоохоронні органи дивитися на такі речі, не як на дрібне хуліганство, а як посягання на державну цілісність, паплюження державних основ. У нас війна, справжня війна. Гібридна війна. Про це потрібно пам’ятати. А відбувається вона скрізь.

І запропонував своє бачення майбутніх дій. Потрібно, на його думку, оформити єдину базу подібних поховань.

На завершення зустрічі за «круглим столом» Микола Шанський нагадав, що Чернігівщина – краща в Україні в плані реагування на подібні факти. Реагування – оперативне, проте не убезпечує від проявів варварства:

– Коли ми будемо єдині, разом боротимемося – все вийде. Слава Україні!

В роботі «круглого столу» взяли участь батьки загиблих захисників Вітчизни. Представники правоохоронних органів, зокрема нещодавно призначений очільник поліції м. Чернігова, полковник Анатолій Домарацький.

 

Віталій АДРУГ, газета «Деснянка»

Фото Івана КАЛИТИ


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-05-13 04:12:01.616

  • Всього випадків: 2,129,073
  • Активні: 284,950
  • Всього смертей: 46,987
  • Нових смертей:
  • Всього одужали: 1,797,136

Замовити зворотний дзвінок