У природі немає кордонів, а діють свої закони

У природі немає кордонів, а діють свої закони

Дата: 2019-10-02 | Переглядів: 894

На базі Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Тараса Шевченка та Мезинського національного природного парку (що в Коропському районі) 24–27 вересня пройшла ІІІ Міжнародна наукова конференція.

Організували захід Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Тараса Шевченка, Мезинський національний природний парк та Поморська Академія в Слупську за підтримки Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства і Чернігівської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги.

Тема конференції «Природні ресурси прикордонних територій в умовах зміни клімату» привернула увагу багатьох науковців із різних країн, адже зміни, які відбуваються у довкіллі, не обмежують й не ізолюють кордони держав. Учасники конференції з України, Польщі, Білорусі, Казахстану та Німеччини обговорили питання, пов’язані зі станом та використанням природних (біологічних, водних, земельних та мінеральних) ресурсів прикордонних територій в умовах зміни клімату.

Пленарне засідання відбулося в університеті, а секційні – в Мезинському національному парку.

Учасники конференції озвучили й обговорили результати наукових досліджень, що стосуються різних регіонів і зокрема – природних парків. Наприклад, (щодо України) йшлося про такі національні природні парки, як Мезинський, «Олешківські піски», «Північне Поділля», «Голосіївський». Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» у Чернігові був представлений як осередок збереження природи в межах міста.

Також були висвітлені результати дослід­ження реакцій організмів на стрес-фактори, пов’язані з забрудненням довкілля. Науковці, зокрема, повідомили, як змінюються біохімічні показники за одночасної дії синтетичних миючих засобів та іонів важких металів. Також розповіли про вплив токсикантів різних груп на біохімічні показники крові.

Усіх турбує проблема зникнення аборигенних видів, зокрема і в Поліському регіоні, в умовах клімату, що змінюється. Учасники конференції торкнулися проблеми впровадження засад сталого розвитку не тільки природних парків, а й заповідних територій. У цьому контексті прозвучала одна з доповідей про лісові заказники поліської частини Чернігівської області як осередки збереження фіторізноманіття.

Про аспекти природоохоронної роботи на прикладі Мезинського національного природного парку розповіла його директорка Ніна Симоненко.

Водночас доповідачі вели мову про підвищення доступності природоохоронних територій для людей з обмеженими фізичними можливостями та дітей. Сказали й про значення рекреаційних ресурсів та туристичного потенціалу для здоров’я людини.

Доповненням офіційної програми конференції стали екскурсії до Чернігівського обласного історичного музею імені Василя Тарновського та Сосницького літературно-меморіального музею Олександра Довженка. Центральне місце в культурно-пізнавальній програмі посів еколого-краєзнавчий маршрут Мезинського національного природного парку.

На території Мезинського археологічного науково-дослідного музею імені Василя Куриленка учасники конференції посадили реліктову рослину – гінкго дволопатеве (Ginkgo biloba).

Софія ДЕНЬОК, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-05-13 04:12:01.616

  • Всього випадків: 2,129,073
  • Активні: 284,950
  • Всього смертей: 46,987
  • Нових смертей:
  • Всього одужали: 1,797,136

Замовити зворотний дзвінок