У трьох громадах Чернігівщини працює соціальне таксі

У трьох громадах Чернігівщини працює соціальне таксі

Дата: 2020-01-16 | Переглядів: 194

Протягом двох останніх років за кошти державного бюджету на Чернігівщині придбали три спеціально обладнані автомобілі для перевезення осіб з порушенням опорно-рухового апарату. Такий спецтранспорт отримали Носівська, Остерська та Височанська ОТГ. Жителі цих громад, які не можуть самостійно пересуватися, мають змогу безкоштовно користуватися соціальним таксі., повідомляє Чернігівська ОДА.

Така ініціатива — гарний приклад усунення бар’єрів для людей з інвалідністю, а участь громад в її реалізації — розуміння важливості вирішення існуючих проблем на місцях.

Відповідну програму — «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю» — реалізує Міністерство соціальної політики України.

Основний критерій для участі у програмі — прийняте рішення органу місцевого самоврядування про створення служби перевезень людей з інвалідністю (соціальне таксі). Кошти на придбання спецтранспорту передбачені в державному бюджеті, на експлуатацію — з місцевого.

Для участі у програмі громада до 1 квітня має подати до Мінсоцполітики звернення із заявою та відповідними документами. Умови участі у програмі:

– проживання на території громади не менше 25 осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату і не мають в особистому користуванні та в користуванні їх законних представників автомобілів;

– функціонування служби з перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, або рішення про утворення її в поточному році;

– наявність документів, що підтверджують затвердження видатків на поточний рік для фінансування служби з перевезення.

– меморандум щодо роботи служби з перевезення, укладений між виконавчими органами рад та громадськими об’єднаннями, ініціативними групами осіб з інвалідністю та батьками дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату.

До слова, у Чернігівській області проживають більше 80 тисяч осіб з інвалідністю (в тому числі і дітей), з них 3,3 тисячі пересуваються за допомогою колісних крісел.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення
Чернігівської облдержадміністрації


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-08-06 03:48:01.398

  • Всього випадків: 75,490
  • Активні: 32,175
  • Всього смертей: 1,788
  • Нових смертей:
  • Всього одужали: 41,527

Новини

Замовити зворотний дзвінок

 

Категорії публікацій