Створювати вікі-статті – просто! Сторінка «Деснянки» – вже є!

Створювати вікі-статті – просто! Сторінка «Деснянки» – вже є!

Дата: 2020-02-05 | Переглядів: 679

Ерудований і досвідчений вікі-патрульний Юрій Пероганич, який створив понад 3200 статей у Вікіпедії, а відредагував – 20 тисяч, упродовж двох годин розказував про всі тонкощі цієї діяльності.

Майстер-клас для зацікавлених відбувся в столиці й був приурочений 16-річчю української Вікіпедії. Нагадаємо, пан Юрій у 2009 році заснував громадську організацію «Вікімедія Україна» – регіональне відділення американського «Фонду Вікімедія», що керує Вікіпедією – енциклопедією, написаною спільно її читачами.

Юрій Пероганич спершу прочитав лекцію для майбутніх вікіпедистів, з якої слухачі дізналися, що україномовна Вікіпедія вже містить майже мільйон статей та укріплює свої позиції щодо інших мов. Має близько 115 тисяч зареєстрованих дописувачів, до скарбнички зазирають 30 разів на секунду, а заходять з 12 млн пристроїв на місяць.

– Вікіпедія – це ще й соцмережа, – зазначив пан Юрій на початку тренінгу з опанування вікі-майстерності. А наприкінці зустрічі один зі слухачів підсумував, що інтернет-енциклопедія цікавіша за Фейсбук.

Одна з настанов для початківців від досвідченого вікіпедиста – така:

– Не лякайтеся, що ваш перший внесок може бути невеликим. Адже навіть на знаку Вікіпедії – недоскладений пазл!

Тож і наша редакція долучилася до вікі-марафону – сміливо взялася за роботу та створила власну сторінку у Вікіпедії. Як зазначила авторка вікі-статті про Чернігівську обласну газету «Деснянка» – наша Вікторія Шестак, це було непросто, інколи доводилося почерпнути інформацію в онлайн. Бо ж створення – це не просто копіювання тексту, а чітко вибудувана система, яку потрібно зрозуміти. Відтепер у «Деснянки» – своя вікіпедистка!

Зазначимо, що до вікі-флешмобу долучилася Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені Володимира Короленка, яка зібрала у себе всіх бажаючих. Допомагав учасникам зареєструватися та створювати статті редактор української вікі-енциклопедії Микола Приходько.

Лариса ГАЛЕТА, газета "Деснянка"


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-07-29 14:38:01.329

  • Всього випадків: 2,250,907
  • Активні: 12,142
  • Всього смертей: 52,916
  • Нових смертей: 25
  • Всього одужали: 2,185,849

Замовити зворотний дзвінок