У 100 школах та дитсадках області діє система НАССР

У 100 школах та дитсадках області діє система НАССР

Дата: 2020-02-06 | Переглядів: 162

В області активно впроваджується регіональний план щодо безпечності харчування в навчальних закладах, розрахований на два роки.

Відбулася паспортизація всіх 849 харчових блоків, в тому числі 381 дошкільних та 468 шкільних навчальних закладів Чернігівської області.

Нагадаємо, у паспорті харчоблоку враховані перелік необхідного технологічного обладнання, перспективне меню, наявність документації на харчові продукти, способи організації харчування та задокументовані процедури дезінфекції їдалень — все те, що впливає на якість організації харчування дітей.

Крім того, ведеться робота щодо впровадження системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР). На сьогодні таку систему розробили у 30 дошкільних та 70 шкільних навчальних закладах, повідомив начальник Держпродспоживслужби в області Юрій Павлішен.

Там, де НАССР ще немає, при перевірці державні інспектори виносять приписи з терміном виконання 3-5 місяців.

Нагадаємо, минулого року у сфері безпечності харчових продуктів проведено 1435 планових та 292 позапланові перевірки операторів ринку. За результатами виявлених недоліків державні інспектори видали 639 приписів. Цього року планують здійснити 1821 перевірку шкіл та садочків. У цей перелік також входять аудит впровадження системи НАССР та відбір зразків у постачальників харчових продуктів.

Довідково. Система НАССР (Hazard Analysis Critical Control Points) — міжнародно визнаний метод виявлення та управління ризиками, пов’язаними із безпечністю харчових продуктів. Це система управління, в якій безпечність харчових продуктів досягається шляхом аналізу та контролю небезпечних факторів хімічного, мікробіологічного та фізичного походження, починаючи від сировини до обігу та споживання готової продукції.

"Деснянка" за матеріалами Чернігівської ОДА


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-08-06 16:30:01.571

  • Всього випадків: 76,808
  • Активні: 32,465
  • Всього смертей: 1,819
  • Нових смертей: 31
  • Всього одужали: 42,524

Замовити зворотний дзвінок