У Чернігові вшанували воїнів-афганців

У Чернігові вшанували воїнів-афганців

Дата: 2020-02-15 | Переглядів: 289

Сьогодні, 15 лютого, у День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, чернігівці прийшли до пам'ятника воїнам-афганцям. Серед присутніх - чернігівський міський голова та інші керівники міста і області, депутати, представники громадських організацій ветеранів Афганістану, члени родин, обпалених тією війною.

31 рік тому Радянський Союз почав виведення своїх військ з Афганістану. На жаль, багато з тих, кого відправили на ту війну, не повернулися додому. Через війну в Афганістані пройшли близько 2-х тисяч мешканців Чернігова, з області - 7,5 тисяч жителів. Чернігівщина тоді втратила 119 своїх земляків, з них 19 – з Чернігова.

Ветерани афганської війни не залишаються осторонь подій, які й зараз відбуваються в Україні. 15 бійців з Чернігова - а загалом з Чернігівщини більше 40 військових з досвідом "Афгану" - брали участь у захисті України в ході АТО/ООС. На жаль, 2 воїни-афганці - Віктор Маслов та Герой України Олег Міхнюк (родом із Прилуцького району) - там загинули.

У Чернігові на честь загиблих воїнів афганської війни названі 5 вулиць, встановлено 10 меморіальних дошок. Зокрема, на фасаді житлового будинку по вул. Шевченка, 32 встановлена пам’ятна дошка Герою України, афганцю, учаснику Євромайдану та АТО Олегу Міхнюку. На будівлі ЗНЗ №3 - пам'ятна дошка на честь випускника цієї школи Ігоря Кожара, який загинув в Афганістані у 1984 році.

Наразі до міської організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) входять близько 500 ветеранів-афганців. Усі вони беруть активну участь у заходах, направлених на військово-патріотичне виховання молоді, увічнення пам’яті ветеранів афганської та інших локальних війн. Спілка ветеранів Афганістану надає матеріальну, юридичну, соціальну допомогу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю, сім’ям загиблих. Також надає матеріальну й гуманітарну допомогу для учасників ООС/АТО.

Нагадаємо, перша частина пам'ятних заходів відбулася в обласному центрі ще вчора. В приміщенні обласного молодіжного центру відбулося вручення почесних грамот та подяк, а також працювала  тематична виставка картин учасника бойових дій в Афганістані Володимира Гаралюка.

За матеріалами прес-служби Чернігівради


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-01-19 04:16:01.521

  • Всього випадків: 1,163,716
  • Активні: 271,651
  • Всього смертей: 20,869
  • Нових смертей:
  • Всього одужали: 871,196

Замовити зворотний дзвінок