Ніжинський аеродром має перспективи для створення вантажного хабу

Ніжинський аеродром має перспективи для створення вантажного хабу

Дата: 2020-02-17 | Переглядів: 50

Минулої п'ятниці, 14 лютого Ніжинський аеродром відвідав з робочою поїздкою голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко.

Голова ОДА ознайомився з перспективами розвитку Ніжинського аеродрому для використання цивільною авіацією, зокрема, вантажною. Нині активно вивчаються варіанти щодо можливості створення потужного авіаційного вантажного хабу.

Тим більше для цього аеродром у Ніжині має чи не всі умови. Чого варта одна літну смуга довжиною 3 000 метрів, яка підтримується в належному стані і на сьогодні відповідає всім стандартам. З Ніжинського летовища в небо підіймався один з найбільших літаків в світі - Ан-124 «Руслан».

1991-го Україна мала 50 цивільних аеропортів, сьогодні у 2020-му — вдвічі менше.

— Як відзначають експерти, нині є великий запит на відновлення вантажних аеропортів, - зазначив Андрій Прокопенко. -  Авіацію можна та необхідно використовувати не лише для перевезення людей, а й для транспортування вантажів. Особливо важливо це для товарів, що псуються (ліки, квіти, рослини, фрукти тощо) та товарів високої доданої вартості (електроніка). В нагоді стануть інтермодальні перевезення: міжнародний вантажний аеропорт на перетині автомобільних та залізничних шляхів.

За словами керівника ОДА, одним з нагальних завдань є збереження залізничної гілки до аеропорту, яку «Укрзалізниця» хоче закрити.

Зараз поставлена амбітна ціль — будівництво нового корпусу де розміщуватиметься сервісний центр AIRBUS. Після довгих обговорень вирішили реалізувати проєкт саме у Ніжині.

За словами командира спеціального загону Івана Коробка, тепер у нас в області може з`явитися справжній авіаремонтний завод європейських гелікоптерів. Наразі передпроєктні роботи вже зроблені, проходять стадію замовлення проєкту.

"Деснянка" за матеріалами Чернігівської ОДА


Новини

Замовити зворотний дзвінок

 

Категорії публікацій

Реклама