У Ніжинському пологовому створили опікунську раду

У Ніжинському пологовому створили опікунську раду

Дата: 2020-02-19 | Переглядів: 123

Днями у  Ніжинському міському пологовому будинку в рамках проєкту «ДІЄМО» за експертної підтримки Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» вперше створили опікунську раду.

«В Україні вже є успішний досвід функціонування саме опікунських рад при закладах охорони здоров'я. Адже головна мета створення цього дорадчого органу – це по суті допомога адміністрації закладу охорони здоров'я успішно розвивати свій заклад. І досить успішно функціонує опікунська рада, коли до її складу входять представники з різних сфер (бізнесу, банківської справи, IT-сфери тощо). Тоді люди із знаннями з різних сфер зможуть розширити можливості та перспективи розвитку закладу. Чому важливе функціонування опікунської ради? Тому, що ми всі хочемо жити в нормальних умовах у своїй громаді та користуватися якісними послугами медичних установ. А також хочемо, щоб тут залишались й наші діти. Поділитися ж своїми знаннями на благо громади – це найпростіше, що може зробити кожна людина. Тому я щиро сподіваюсь, що нам вдасться створити дійсно ефективний орган при пологовому будинку, завдяки якому заклад буде ставати кращим», - розповіла експертка Партнерства Тетяна Романова.

Зазначимо, що основними завданнями опікунської ради є:

- сприяння ефективній діяльності медзакладу шляхом підготовки пропозицій щодо удосконалення його діяльності;

- участь у плануванні та здійсненні заходів щодо залучення додаткових ресурсів на цільові потреби медзакладу та пацієнтів;

- здійснення громадського нагляду за використанням коштів медзакладу.

«Крім того, важливим завданням опікунської ради є підвищення довіри та суспільної підтримки, фінансове зміцнення та розвиток і, звісно ж, захист інтересів нашого медзакладу та пацієнтів», - пояснила юрисконсульт пологового будинку Марина Константиненко.

Зараз медзаклад запрошує кандидатів до складу опікунської ради - представників громадськості, благодійні фонди та всіх, хто має бажання впливати на діяльність закладу. Участь у роботі ради є безкоштовною.

Нагадаємо, що всього в межах проєкту «ДІЄМО» до весни 2020 року планується створити та організувати діяльність щонайменше 19 наглядових, піклувальних або опікунських рад в 19 громадах України.

Проєкт «ДІЄМО» реалізується міжнародною організацією Глобал Комʼюнітіз (Global Communities) спільно з Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» та CASE Україна. Проєкт спрямований на підвищення прозорості у галузях охорони здоров'я та освіти як двох ключових сфер, у яких громадяни особливо стурбовані поширенням корупції, шляхом використання у громадах інструментів нагляду за коштами та ефективністю надання послуг в освіті та медицині, посилення співпраці мешканців та влади, залучення громадян до прийняття рішень та зниження корупційних ризиків


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-08-03 11:32:01.396

  • Всього випадків: 73,158
  • Активні: 31,544
  • Всього смертей: 1,738
  • Нових смертей: 13
  • Всього одужали: 39,876

Новини

Замовити зворотний дзвінок

 

Категорії публікацій