ПАТ «Аграрний фонд» йде назустріч аграріям: знижує відсоткову ставку

ПАТ «Аграрний фонд» йде назустріч аграріям: знижує відсоткову ставку

Дата: 2020-02-20 | Переглядів: 202

17 лютого в Чернігівській обласній державній адміністрації відбулася презентація програм «Аграрного фонду» для малих і середніх агровиробників нашої області.

 Захід став можливим завдяки підтримці голови Чернігівської ОДА Андрія Прокопенка. За його словами, він зацікавлений у тому, щоб малі й середні агровиробники області мали більше доступного інструментарію для полегшення ведення бізнесу.

– Ми – перша область у країні, де Аграрний фонд представляє свої програми, – сказав у вступному слові Андрій Прокопенко. – Для нас у Фонду є унікальна пропозиція, поки що єдина в Україні, щодо дизельного пального, яка стала результатом переговорів керівництва області і фонду. Ми хочемо зробити все можливе для створення максимально зручних умов для ведення аграрного бізнесу в області і таким чином забезпечити економічне зростання та збільшення робочих місць на Чернігівщині.

Виконуючий обов’язки голови правління ПАТ «Аграрний фонд» Іван Баришев повідомив присутніх фермерів про нові форми співпраці.

– Основне завдання фонду – підтримка агровиробників, – сказав він. – Ми націлені на малий і середній бізнес. Ресурс у нашого підприємства є. А головна фішка цього року – ми знизили відсоткову ставку. Раніше вона становила від 22,5% до 25% у гривні і 15-18% з прив’язкою до курсових коливань. Відтепер відсоткова ставка – 17,5% без прив’язки до курсу і 8,8% з прив’язкою.

Крім того, Аграрний фонд цього року виділяє 2 млрд грн на свої програми – закупівлю мінеральних добрив, дизпального та ін. Основна ж діяльність фонду – закупівлі зернових за попередніми (форвардними) контрактами, а також продаж зерна, борошна і міндобрив. Фермер може звернутися до фонду будь-коли, укласти договір, отримати кошти під заставу зерна майбутнього урожаю. Це зручна і гнучка система, яка має на меті надати реальну підтримку малим і середнім агровиробникам.

Роз’яснення присутнім на заході представникам малого і середнього агровиробництва надавали представники різноманітних організацій, які знайомили з нюансами ведення аграрного бізнесу.

 Віталій АДРУГ, газета «Деснянка»

Фото автора

 


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-08-06 16:30:01.571

  • Всього випадків: 76,808
  • Активні: 32,465
  • Всього смертей: 1,819
  • Нових смертей: 31
  • Всього одужали: 42,524

Замовити зворотний дзвінок