«Мати все» і... зректися всього

«Мати все» і... зректися всього

Дата: 2020-02-20 | Переглядів: 356

27-28 лютого на сцені Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка відбудеться прем’єрний показ вистави «Мати все» за романом Люко Дашвар.

 

Автор – не француженка і взагалі не іноземка. Вона – з Херсона. Люко Дашвар – псевдонім сучасної української письменниці Ірини Чернової. Їй 62 роки. Лауреатка літературної премії «Коронація слова» (2007) за роман «Село не люди», дипломантка конкурсу 2008 року за роман «Молоко з кров’ю» та 2009 року за роман «Рай. Центр». 2010 року вийшов друком четвертий твір письменниці – «Мати все».

Назви всіх творів Люко Дашвар побудовані на грі слів, які винятково точно передають захований у сюжеті зміст. В основу роману «Мати все» письменниця поклала реальну життєву історію, яких вона знає багато зі свого насиченого колишнього журналістського буття. В цій історії, переконана, багато хто побачить своє власне життя. В романі – це історія професорської доньки, у якої було все: культурні, освічені і турботливі батьки, коханий чоловік, шикарна квартира, гроші. Що ще побажаєш? Але головна героїня роману Ліда всього цього зречеться. Добровільно.

Постановка роману на чернігівській сцені відомого українського режисера Антона Меженіна.

– З Антоном Меженіним ми давно вели перемовини стосовно можливості показу на нашій сцені якогось твору, – сказав на прес-конференції з приводу майбутньої прем’єри художній керівник, головний режисер театру, заслужений артист України Андрій Бакіров. – Тим паче останні п’ятнадцять-двадцять років ми не пробували інсценізувати сучасну прозу. Тому раді такій можливості.

– Це буде естетична вистава для людей, які люблять трішечки складне, трішечки вишукане мистецтво, – розповідає Антон Меженін. – Вистава для тих, хто хоче щось впустити в свою душу, хто приходить до театру з відкритим серцем.

До участі в постановочній роботі була залучена художник-сценограф Алія Байтенова, яка раніше працювала над комедією «Скапен» за Мольєром у постановці режисера Андрія Бакірова.

– Для мене, як для художника, це був непростий матеріал, – каже Алія Байтенова. – Книгу, зізнаюсь чесно, я прочитала за ніч. Начебто все просто, все зрозуміло, все на своїх місцях. Але якщо знімати кіно – то одне, якщо ж ставити на сцені – зовсім інше. І мені, як художнику, було доволі складно знайти такий образ, який би якнайліпше розкривав режисерське бачення матеріалу.

Як вдалося втілити задум митцям – невдовзі побачимо. Через тиждень – прем’єра.

 

Віталій АДРУГ, газета «Деснянка»

Фото Івана КАЛИТИ


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-05-13 04:12:01.616

  • Всього випадків: 2,129,073
  • Активні: 284,950
  • Всього смертей: 46,987
  • Нових смертей:
  • Всього одужали: 1,797,136

Замовити зворотний дзвінок