Космос, урбаністика і пейзаж, зібрані докупи

Космос, урбаністика і пейзаж, зібрані докупи

Дата: 2020-02-20 | Переглядів: 426

У середу, 12 лютого, в Чернігівському музеї сучасного мистецтва «Пласт-Арт» відкрилася персональна виставка живопису молодого київського художника Ярослава Ясенєва.

Ярослав Ясенєв – київський художник у третьому поколінні, який при виборі життєвого шляху прислухався до тези «яблуко від яблуні далеко не падає». Ясенєви – династія художників. Старійшина Олег Ясенєв створив багато оригінальних робіт, крім того, він ще й викладач. Ярослав ріс у художньому середовищі, якщо і били за непослух, коли хотів зайнятися баскетболом, то пензлем. Батько і мати – професійні художники, дві рідні сестри – теж, двоюрідний брат – і той з мольбертом. Цілковита художня сімейна ідилія.

Навчався Ярослав у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури. Спочатку надавав перевагу пейзажам та натюрмортам, пізніше проявилося прагнення до урбанізму, адже міське середовище, ці «кам’яні джунглі», скло і бетон виявилися більш зрозумілими, аніж подих живої природи. Урбаністична субкультура і стала його покликанням.

До Чернігова Ярослав привіз 40 робіт. Свою виставку назвав коротко і просто – «Живопис». Він і раніше представляв свої картини в нашому місті, але то були колективні вернісажі. Нині ж – виставка персональна, по суті – три виставки, зібрані докупи: космічна, урбаністична і пейзажна.

У своїх роботах, особливо на космічну тематику, Ярослав використав цікавий художній прийом: він намалював репродукції полотен знаменитих живописців минулого – Тіціана, Альбрехта Дюрера, Сандро Боттічеллі в контексті космосу. Каже, що такого роду творчість допомагає шукати і знайти філософський сенс буття. А розпочав цей напрямок митець з картини «Любов земна і небесна», де поєднав космос і любов. В іншій роботі – Адама і Єву з космосом.

Роботи Ярослава Ясенєва були представлені в галереях Києва, Чернігова, в Словаччині, Китаї. Остання, в Чернігові, буде відкрита до 10 березня.

Віталій АДРУГ, газета «Деснянка»

Фото Івана КАЛИТИ


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-07-29 14:38:01.329

  • Всього випадків: 2,250,907
  • Активні: 12,142
  • Всього смертей: 52,916
  • Нових смертей: 25
  • Всього одужали: 2,185,849

Замовити зворотний дзвінок