Посол ЄС в Україні Матті Маасікас відвідав з робочим візитом Чернігів

Посол ЄС в Україні Матті Маасікас відвідав з робочим візитом Чернігів

Дата: 2020-02-27 | Переглядів: 217

У середу, 26 лютого, Посол Європейського Союзу в Україні, Голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас перебував з робочим візитом у Чернігові. Пан Маасікас зустрівся з обласною владою.

Це перший його візит до регіонів України. Пан Посол був приємно вражений тим, наскільки міцні та розлогі зв’язки поєднують Чернігівщину з країнами Європи. Він наголосив, що таким чином Україна наближається до ЄС.

— Економічна співпраця з Україною для ЄС— питання не політичне, — акцентував Матті Маасікас. — Для нас важливо забезпечити дотримання європейських стандартів якості продукції та захистити європейського споживача від неякісного продукту. Тому попереду буде багато оціночних місій, довгі переліки завдань та умов для українських виробників. Але зрештою все це наблизить вашу країну до Євросоюзу.

Так, зовнішня торгівля підприємств Чернігівщини з країнами ЄС значно активізувалася останнім часом — тільки минулого року поставки продукції з нашої області до європейських країн зросли на 11%. Велику роль у цьому процесі відіграє Угода про асоціацію з ЄС. Тобто зона вільної торгівлі діє, позитивно впливає на розвиток української економіки та підвищує її конкурентоспроможність.

Також керівник Представництва ЄС поцікавився ходом децентралізації на Чернігівщині та її конкретними результатами, відчутними для громад. Голова ОДА Андрій Прокопенко та голова обласної ради Ігор Вдовенко, який також брав участь у зустрічі, дали вичерпні відповіді на запитання пана Маасікаса.

Очільник облдержадміністрації Андрій Прокопенко висловив сподівання на продовження такої співпраці та успішне завершення перемовин стосовно встановлення «промислового безвізу» між Україною та ЄС. Адже такий крок відкриє нові можливості для експорту українських товарів на європейські ринки. Особливо — для підприємств малого та середнього бізнесу.

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-05-13 04:12:01.616

  • Всього випадків: 2,129,073
  • Активні: 284,950
  • Всього смертей: 46,987
  • Нових смертей:
  • Всього одужали: 1,797,136

Замовити зворотний дзвінок