Ганні Колмаковій зі Сновська - 100

Ганні Колмаковій зі Сновська - 100

Дата: 2020-03-10 | Переглядів: 27

У свято 8 березня, поважний 100-річний ювілей зустріла Ганна Колмакова, молодший лейтенант медичної служби, Почесний ветеран і Почесний донор, інвалід війни. 

Як і годиться, ювілярку вітала поважна делегація - міський голова Олександр Медведьов та секретар міської ради Наталія Самойлова. А ще голова ветеранської організації Людмила Кравець разом з ветеранами депо, депутат міської ради, редактор газети “Промінь” Олена Компанець, члени політичних партій, друзі, знайомі ювілярки.

Ганна Колмакова з 22 червня 1941 року по травень 1945-го брала участь у бойових діях, перебувала на 5-ти фронтах Другої світової війни, у складі 382-го гаубичного артилерійського полку. Рятувала життя бійцям, здавала кров для них. Сама була тричі поранена. Нагороджена у 1944 році орденом «Червоної Зірки», Орденом «Великої Вітчизняної війни І ст.» та медаллю «За відвагу». Президент України присвоїв їй почесне звання полковника.

«Я переживала за кожного солдатика, адже вони ризикуючи всім ішли вперед, до перемоги. В мене душа боліла за кожного – інакше не могла, – ділиться Ганна Федорівна. – Одного пораненого бійця на ледве з болота витягла, хоч він просив його покинути. Але я врятувала його і він одужав. А уявляєте яка радість була, коли ми випадково через кілька років зустрілися у столиці! У ресторан потім пішли…»

Після закінчення війни повернулася на Сновщину і працювала у залізничній бібліотеці, потім у депо м. Щорс, з 1985 року – активний член клубу «Фронтовичка».

Разом з Людмилою Кравець ювілярка пригадала, як зустрічали Людмилу Кучму на Сновщині, які концерти організовували, де побували з членами клубу «Фронтовичка». Улюблене свято у ювілярки – День Перемоги. І цього року вона знову його чекає з нетерпінням.

До речі, Ганна Колмакова – з роду довгожителів. Нині жіночка у доброму гуморі, з теплою щирою усмішкою на вустах, лагідним очима і має велику радість, яка не всім випадає в цьому житті – тримає на руках двох своїх праправнучок!

Вітаємо Ганну Федорівну і бажаємо міцного здоров'я і благополуччя!

"Деснянка" за матеріалами Сновської міськради


Новини

Замовити зворотний дзвінок

 

Категорії публікацій

Реклама