Правильно складений протокол може вберегти від “карантинного” штрафу

Правильно складений протокол може вберегти від “карантинного” штрафу

Дата: 2020-04-06 | Категорiя: Соціум


З понеділка, 6 квітня. в Україні посилили карантин, задля ефективнішої протидії коронавірусу. Тепер у громадських місцях обовязково треба бути у масці, не гуляти у парках та скверах, носити документи і т. д. Прийняті постановою Кабміну №211 нові обмежувальні заходи багатьох обурили та налякали, адже порушення може вилитись у кілька десятків тисяч гривень штрафу.

Звісно, щоби не платити штраф, треба не порушувати. Однак бувають різні життєві ситуації. В тому числі неправильне трактування положень постанови, чи статті 44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) Кодексу про адміністративні правопорушення і як висновок – безпідставне складання протоколів. Як бути і чи варто панічно боятися штрафів запитали у ніжинського правознавця Дмитра Середи.

– Перш за все закликаю кожного залишатися вдома! – радить правознавець. – Якщо ж з тих чи інших причин на вас складають протокол, звертайте увагу на деталі та дії правоохоронців.

Зокрема обставини, які викладені у протоколі про адміністративне правопорушення мають бути підтверджені належними та допустимими доказами по справі (фото, відео, пояснення свідків, документи на підтвердження виконання організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських обов'язків посадовою особою тощо), які б свідчили про наявність складу адміністративного правопорушення. Суд же не має право самостійно збирати докази по справі.

Підприємцям, аби не отримати штраф, слід знати які види діяльності не заборонені Постановою КМУ № 211 (продаж, ремонт засобів зв’язку, засобів особистої гігієни тощо).

Часто не зазначається місце та час вчинення правопорушення. Без цього протокол не слід підписувати.

Також не зазначається порушена норма закону, враховуючи права та обовязки субєктів. У протоколі має бути розкрито зміст нормативно-правового акту, долучено його до матеріалів справи. Правоохоронець має зазначити конкретний пункт нормативно-правового акту (конкретна заборона), який порушено особою.

До матеріалів справи повинні також додаватися докази, на підтвердження обставин, викладених у фабулі протоколу.

Не ідентифіковані особи, які зазначені у наданих письмових поясненнях, без зазначення їх процесуального статусу та контактних даних – теж дзвіночок неправильного протоколу.

Звертати увагу слід і на зазначену кваліфікацію вчиненого правопорушення (яка стаття і т. д.).

Якщо на вас склали протокол за порушення правил щодо карантину людей, уважно ознайомтесь з ним. Не полінуйтеся перевірити, чи правильно він складений, чи дотримано вищеназвані норми. Не підписуйте нічого, аби швидше та менше штрафу. Будьте обізнаними та бережіть себе.

Михайло ЛОМОНОСОВ


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-24 22:18:01.522

  • Всього випадків: 188,106
  • Активні: 100,891
  • Всього смертей: 3,757
  • Нових смертей: 52
  • Всього одужали: 83,458

Замовити зворотний дзвінок