Як випускники до ЗНО готуються

Як випускники до ЗНО готуються

Дата: 2020-05-15 | Категорiя: Iнтерв'ю

Через карантин навчальний рік для учнів завершиться вдома. Дев’ятикласникам іспити скасували, а ось одинадцятикласникам потрібно ще скласти зовнішнє незалежне оцінювання та вступити до вишів. Як відбувається підготовка до ЗНО під час дистанційного навчання, ми дізнавалися від начальниці управління Державної служби якості освіти в Чернігівській області Тетяни Маханькової.

 

Усе залежить від тебе

 

– Важливість проходження ЗНО для майбутніх випускників не викликає заперечень, оскільки це основний інструмент вступної кампанії, – відзначає Тетяна Маханькова. – Позитивне налаштування та позитивні емоції сприяють поліпшенню результату. Враховую­чи двомісячні карантинні заходи, великого значення набуває самоосвіта, моральна зрілість та свідомість. З 24 по 29 квітня фахівці нашого управління провели регіональне анкетне опитування випускників 11 класів з актуальних питань щодо підготовки до ЗНО в умовах карантину. Анкета охопила 12 запитань, що стосувалися системи та форм організації підготовки до тестування, ставлення до проведення оцінювання в умовах пандемії та інші.

 

За словами очільниці управління Державної служби якості освіти в області, в опитуванні взяли участь 502 випускники 11 класів закладів загальної середньої освіти Чернігівщини, з них 73 відсотки – учнівська молодь, яка проживає у містах. Кожен третій із опитуваних випускників готується до ЗНО за чітко визначеним планом, а більшість використовує для підготовки до тестування наяв­ний вільний час.

 

– Майже 50 відсотків респондентів вважає, що якість самопідготовки залежить лише від них самих, у той же час п’ята частина потребує допомоги репетиторів. Десята частина опитаних учнів підготовку до ЗНО ще не розпочала. Насторожує факт, що 10 відсотків випускників, які взяли участь в опитуванні, до цього часу не ознайомлені з процедурою та порядком проведення ЗНО, – зазначає Тетяна Маханькова.

 

Найбільш популярними інтернет-ресурсами у підготовці до тестування випускники визначили: відеоролики на YouTube-каналах, ZNOUA, Освіта-Онлайн. У більшості анкет зазначено, що ставлення випускників до проведення ЗНО в умовах, що склалися, негативне, оскільки беручи до уваги обмежувальні заходи та перехід на дистанційну форму навчання, часу, який учні приділяють на підготовку до ЗНО, лишається мало.

 

Формат – із соціальним дистанціюванням

 

У 2020 році учасники ЗНО проходитимуть тестування з 3-4 предметів, залежно від їхнього вибору. За даними Міністерства освіти та науки, наймасовішими будуть тестування з трьох обов’язкових предметів. Українську мову і літературу складатимуть майже 370 тисяч осіб, історію України – майже 264 тисячі і математику – понад 186 тисяч. Тестування з вибіркових предметів будуть не такими численними.

 

За правилами, під час ЗНО в аудиторії перебувають максимум 15 учасників та два інструктори. Цьогоріч, за словами освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, ця вимога може змінитись до 9-12 осіб. Адже між учасниками має бути обов’язкова дистанція 1,5 м. Через поширення коронавірусної інфекції усі будуть забезпечені засобами індивідуального захисту та антисептиком. Приміщення мають провітрювати та дезінфікувати.

 

Час – є

 

Підготуватися до ЗНО реально, зміщення в часі тестування та вступної кампанії – це справжній подарунок для тих, хто ще не думав повторювати пройдений навчальний матеріал. Починати посилено повторювати предмети потрібно негайно, адже з кожним днем часу для цього стає все менше. Насамперед потрібно налаштуватися психологічно.

 

– Починати варто із найважчого, але посильного, – радить Тетяна Маханькова. – Легше залишайте на після обіду. Чергуйте заняття із відпочинком. Психологи встановили, що оптимальна тривалість заняття 30-40 хвилин, перерви у першій половині дня не мають перевищувати 5-10 хвилин, у другій – збільшуйте кожну на 5 хвилин. Не забувайте про зарядку, займайтеся спортом, робіть прогулянки, допомагайте батькам, тобто повністю відволікайтеся від навчання на короткий час. Важливо щоденно тренуватися – проходити тести, із секундоміром. Не потрібно заучувати напам’ять певні тексти, робіть короткі записи, нотатки, регулярно їх переглядайте. Час від часу повторюйте матеріал, бажано через 10 хвилин, після того, як вивчали новий, а згодом через добу. І не забувайте про дієве самопереконання, повторюйте про себе: «Я знаю багато, я впевнений/впевнена, я добре складу ЗНО». Зосереджуйтеся на підготовці, виконуйте заплановану роботу сумлінно, щоб кожен зміг скласти тести на той бал, на який розраховує.

 

З корисними рекомендаціями для учнів щодо проходження ЗНО, які підготували фахівці управління Державної служби якості освіти в Чернігівській області, можна ознайомитися на офіційній сторінці управління у фейсбуці.

 

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-10-22 21:14:01.505

  • Всього випадків: 322,879
  • Активні: 181,938
  • Всього смертей: 6,043
  • Нових смертей: 116
  • Всього одужали: 134,898

Замовити зворотний дзвінок