Мобільна аплікація для українських військових стала «швейцарським ножем»

Мобільна аплікація для українських військових стала «швейцарським ножем»

Дата: 2020-05-20 | Категорiя: Соціум

КІБЕРБЕЗПЕКА

Мобільна аплікація – це невеличка програма, яку спеціально розроблено для встановлення на смартфонах або планшетах. Вона зручна у використанні і орієнтована на власника ґаджета. Сьогодні ми розкажемо про мобільну аплікацію «Джуру», якою наразі користуються 25 тисяч українських військових. Вона змогла витіснити і зупинити використання російських ДМБ таймерів, що витягують інформацію з телефонів, а також інформаційно та психологічно впливають на військовослужбовців.

 

На перший погляд – безпечні...

Людство, зокрема українські військові, активно використовують смартфони в службових і особистих цілях. Це об’єктивна реальність сучасного світу, при цьому, регламентувати діяльність у мережі практично неможливо. І це добре знають наші вороги. Як було сказано під час конференції для регіональних журналістів, присвяченої дез­інформації та кібербезпеці, за підтримки Естонського центру східного партнерства у співпраці з CybExe Technologies та Українським кризовим медіа-центром за підтримки ЄС, Кремль активно використовує мобільні аплікації, як для збору інформації, так і задля своєї пропаганди.

На перший погляд, їхні додатки цілком безпечні. Як правило, це – невелика програма-асистент з простими функціями. Приміром, допомагає слідкувати за часом, проведеним у війську, і показує, скільки ще залишилося до дембелю. А тим часом аплікація збирає інформацію для російських спецслужб. Це – геолокація, переміщення військового, особисті дані, фото та відеоматеріали. Така інформація надзвичайно цінна для противника.

Отож, щоб українські строковики не користувалися російськими додатками, які спеціально націлені на цю групу військових, і був створений український продукт «Джура». Загалом за час функціонування додатка, ним уже користуються понад 25 тисяч юзерів, інформують розробники. Щодня аплікацію встановлюють близько 100 нових користувачів.

 

На волонтерських засадах

Автор ідеї і дизайну безпечної української альтернативи російським шпигунським програмам – довідника мобільної аплікації «Джура» – графічний дизайнер зі Львова, солдат української армії п’ятої хвилі мобілізації у 2015-2016 роках Лук’ян Турецький. Партнер волонтерського проєкту – ІТ-спеціаліст з багаторічним стажем комерційної розробки Володимир Пасіка, який з 2014-го по 2019-й на волонтерських засадах активно допомагав підрозділам Збройних сил, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ у боротьбі проти російського агресора.

За рік розробники змогли створити такий додаток, який уже став «швейцарським ножем» для військовослужбовців через багатий і потрібний функціонал та забрав з екранів «феесбешників» тисячі українських користувачів.

У додатку наразі доступні військовий чат, новини з провідних надійних військових сайтів, перелік українських націо­нальних військових та цивільних свят і пам’ятних дат, можливість вести власну статистику здачі нормативів та особистого розвитку, тематичні оформлення нового зразка для різних родів військ, довідники з тактичної медицини, статутів та багато іншого.

Уся ця інформація допомагає «забирати» українських військових зі сфери впливу російської пропаганди. Команда «Джури» співпрацює з Міністерством Оборони та Генеральним Штабом, а рекомендації стосовно мобільної аплікації розміщені на дошках у пунктах дислокації особового складу багатьох військових частин.

 

Завжди у твоєму смартфоні

Рекрут може слідкувати за часом, який провів у війську, а також визначати, скільки ще залишилося до демобілізації. Дані відображаються в числах і візуалізовані на часовій шкалі, де позначено «екватор» та інші дати.

У розділ нотаток можна записати важливі події та факти, додати фото на згадку.

Синхронізація акаунту з сервером збереже дані в нотатках. Увійшовши з нового пристрою, користувач матиме все на місці.

Календар пам’ятних дат допоможе дізнатися нові факти з історії України та не забути привітати побратимів з професійними військовими святами. Програма має тематичні оформлення, які найкраще підійдуть до роду військ, національної гвардії чи прикордонної служби.

Чат для військових розрахований для живого спілкування, це також обмін досвідом. «Джура» має нічний режим, це дозволяє зменшити яскравість екрана смартфону і таким чином не привертає увагу.

Топографія, тактичні знаки НАТО і курси з кібербезпеки

Мобільний додаток для військових «Джура» постійно поповнюють, приміром, безкоштовними онлайн-курсами з кібербезпеки. За словами розробника Володимира Пасіки, нещодавно додали топографію та умовні тактичні знаки НАТО для використання під час оформлення графічних оперативних (бойових) документів.

Довідник з військової топографії дозволяє легше зорієнтуватися на місцевості, навчитись вимірювати та орієнтуватись за топографічною мапою.

Ще одне корисне доповнення – розділ «Соціальний захист військових» – усе про пільги, грошову допомогу та інше.

 

«Джурі» потрібна допомога

Мобільна аплікація – волонтерський проєкт – перебуває в постійному активному розвитку, а отже потребує коштів для завершення розробки. Команда додатка для військових «Джура» потребує фінансової допомоги, про це повідомив «Фонд Мир і Ко. Організація допомоги військовим» на своїй сторінці у Facebook:

– Для завершення запланованого функціоналу «Джура» потрібно 6000$. З цими коштами ми зможемо зробити такі оновлення: інтеграція АрміяФМ; інтеграція пошуку через Миротворець; довідник з військовими відзнаками та нагородами; розширення можливостей чату; завершення розробки додатку під IOS; реклама, яка дозволить перевести на «Джуру» тих армійців, які вже користуються військовими додатками.

Зробити пожертву для підтримки єдиного військового українського додатка можна за такими реквізитами:

Рахунок у Приват Банку Фонд Мир і Ко:

UA893052990000026002046808212

РНОКПП:2995520235

Карта рахунку в Приват Банку Фонд Мир і Ко (керівник Мирослав Гай):

5169 3305 1985 2369

PayPal mircofond@gmail.com

Примітка: На статутну діяльність.

 

 

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-10-22 20:12:01.814

  • Всього випадків: 322,879
  • Активні: 181,938
  • Всього смертей: 6,043
  • Нових смертей: 116
  • Всього одужали: 134,898

Замовити зворотний дзвінок