В області майже половина шкіл не має власних сайтів

В області майже половина шкіл не має власних сайтів

Дата: 2020-06-11 | Категорiя: Iнтерв'ю

Стаття 30 Закону України «Про освіту» регламентує, що заклади освіти формують відкриті та загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність. І останнім часом публічність шкіл все ширше стали обговорювати в ЗМІ, адже в умовах нинішньої реформи освіти це питання має неабияке значення. Державна служба якості освіти України нинішнього квітня розпочала вивчати стан прозорості та інформаційної відкритості шкіл. Які результати дослідження по нашій області, «Деснянка» поцікавилася в начальниці територіального управління Служби Тетяни Маханькової.

 

– Яку саме інформацію має оприлюднювати школа та якими критеріями керувалися під час аналізу сайтів шкіл?

 

– Перелік документів та інформацій визначено статтею 30 Закону України «Про освіту», він налічує 29 позицій, зокрема це стратегія розвитку закладу, власний статут, ліцензія, кадровий склад, освітні програми та інше. Працівники нашого територіального підрозділу опрацювали вже всі шкільні сайти. Результати засвідчили, що із 487 шкіл Чернігівської області 233 не мають власних інтернет-ресурсів.

 

Варто зазначити, що у всіх школах Чернігова, Прилук, Ніжина, Прилуцького та Семенівського районів директори подбали про створення шкільних сайтів. Щодо найнижчих відсоткових показників, то вони охоплюють 4 райони Чернігівщини – Носівський, Бахмацький, Ріпкинський і Талалаївський. Щодо критеріїв, то інформація має бути повною, оновленою та достовірною.

 

– Яка ж ситуація з прозорістю та інформаційною відкритістю шкіл нашої області?

 

– Аналіз сайтів виявив низку проблемних питань. До прикладу: лише 204 школи оприлюднили власні статути, а ліцензії на провад­ження освітньої діяльності – 184 заклади освіти.

 

Попри те, що існує незабезпеченість педагогічними працівниками шкіл, особливо у сільських регіонах, лише третина керівників виклала інформацію щодо наявності вакантних посад педпрацівників. Важлива соціальна проблема останніх років – булінг у школах, втім, висвітлили цю тему на своїх сайтах лише п’ята частина навчальних закладів області.

 

283 школи розмістили інформацію про кошторис та фінансові звіти, при цьому дані про перелік товарів, робіт та отриману благодійну допомогу, оприлюднили трохи більше половини шкіл.

 

Одним із проблемних питань є те, що школи висвітлюють інформацію частково. Так, замість звіту керівника про свою діяльність, більшість директорів розміщують на сайті лише протокол загальних зборів трудового колективу та громадськості.

 

– Та все ж таки, чи є на Чернігівщині шкільні сайти, які можуть стати прикладом у діяльності директорів?

 

– Так. Належним чином оприлюднюють інформацію про свою діяльність Корюківська гімназія, Прилуцька гімназія №1, Ніжинська школа №6, школи №3 та №12 Чернігова.

 

– Які подальші кроки Державної служби якості освіти щодо вирішення цієї проблеми?

 

– Насамперед, про результати вивчення Служба поінформує Міністерство освіти і науки, засновників закладів освіти. Адже забезпечення прозорості та інформаційної відкритості у діяльності закладів освіти не тільки забезпечить дотримання вимог освітнього законодавства, а й суттєво підвищить довіру до школи.

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-20 19:58:01.414

  • Всього випадків: 175,678
  • Активні: 94,609
  • Всього смертей: 3,557
  • Нових смертей: 41
  • Всього одужали: 77,512

Замовити зворотний дзвінок