Президент і велике будівництво. Де побував і з ким зустрічався Володимир Зеленський

Президент і велике будівництво. Де побував і з ким зустрічався Володимир Зеленський

Дата: 2020-06-11 | Категорiя: Соціум

У рамках свого першого робочого візиту на Чернігівщину, президент України Володимир Зеленський перевірив один з 15 цьогорічних об’єктів Національного проєкту «Велике будівництво» в області, ознайомився з досягненнями та розробками «Чернігівської політехніки»,  роботою і продукцією швейної фабрики «ТК-Стиль», зустрівся з місцевими підприємцями, поспілкувався з протестувальниками і пройшовся центральною частиною міста.

 

Медицина наразі важлива, як ніколи

 

До Чернігова, 10 червня, президент прилетів гелікоптером, приземлився на військовому аеродромі «Півці», в п’яти кілометрах від обласного центру. Там Володимира Зеленського вже чекав кортеж. Спекотної днини гаранта на прес-брифінг чекали регіональні журналісти біля одного з об’єктів  «Великого будівництва»  – Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф обласної ради. Наразі триває реконструкція двоповерхової прибудови будівлі із застосуванням енергозберігаючих технологій та комплексна термомодернізація в межах національної програми. Планується, що тут буде розміщено відділення екстреної медичної допомоги. Загальна вартість проєкту – 19,7 млн гривень. Обсяг фінансування у 2020 році: 12,7 млн гривень – кошти Державного фонду регіонального розвитку та 1,4 млн гривень – обласного бюджету. Орієнтовний термін завершення робіт – листопад нинішнього року.

– Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф має оперативне диспетчерське управління, яке за добу обробляє 450 дзвінків, – зазначив генеральний директор закладу Ігор Даниленко. – Наша диспетчерська була створена однією з перших такого рівня в Україні, і вона – одна з кращих! Щодо будівництва, то вже у закладі замінили системи опалення, водопостачання, електромережі, вікна, покрівлю, подбали про пожежну та звукову сигналізації, провели інтернет, утеплили фасад. Лишилися роботи з внутрішнього оздоблення, треба ще закупити меблі та техніку, також облаштувати прилеглу територію.

Під час ознайомлення з ходом робіт Центру Володимир Зеленський поцікавився у голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка, чи можливо пришвидшити реконструкцію, аби здати об’єкт не в листопаді, а, приміром, у вересні.

– Ви ж розумієте, наразі складні часи, медицина сьогодні, як ніколи, важлива, – сказав президент.

Очільник Чернігівської ОДА пообіцяв опрацювати питання і зазначив, що це цілком реально.

За словами Ігоря Даниленка, в новій прибудові розмістять персонал виїзних бригад станції екстреної допомоги та симуляційний навчально-тренувальний центр для відпрацювання практичних навичок медиків і немедичних працівників – рятувальників, поліцейських та інших представників служб та відомств.

Принагідно відмітимо, система екстреної медичної допомоги області має 4 станції  – у Чернігові, Ніжині, Прилуках та Корюківці, 21 підстанцію та 22 пункти постійного базування бригад швидкої. Всього на Чернігівщині діє 99 бригад екстреної меддопомоги: 34 лікарських та 65 фельдшерських.

Щодо ситуації з автопарком «швидких», то, як зазначив Ігор Даниленко, 70 відсотків автомобілів потребують заміни. Торік службу поповнили 7-ма новенькими каретами. Цьогоріч не додалося жодної.

До відома: у 2020 році в рамках національної програми на Чернігівщині заплановано завершити будівництво або реконструкцію п’яти шкіл, стільки ж дошкільних закладів та п’яти спортивних об’єктів. Держава на це виділяє понад 68 мільйонів гривень, міські бюджети – понад 32 мільйони. Про хід робіт детально розповів президентові Володимиру Зеленському голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко.

 

Нова дорога через Ніжин

 

Під час зустрічі йшла мова про дороги. Щодо їх відновлення, то передбачено ремонт автошляху Р-83, який сполучає районні центри та яким проходять маршрути екстреної медичної допомоги та шкільні автобуси.

– Ми збудуємо повністю нову дорогу, яка з’єднає Чернігів та Прилуки через Ніжин, – відзначив Андрій Прокопенко. –  Її вартість – 1,5 млрд гривень. Дуже дякуємо за кошти на державні дороги – такого фінансування ніколи не було.

За словами очільника області, всього на Чернігівщині збудують 46 доріг, з яких на 22 вже мають контракти й розпочаті роботи, стосовно 21 – тривають тендерні процедури, 3 шляхи – на етапі експертизи.

У свою чергу президент прокоментував:

– Щодо доріг – ми більше будуємо, аніж у будь-які інші роки незалежності України. І дуже цим пишаємося. Ми впевнені, що у 2020 році, згідно з нашим планом, все буде зроблено.

 

Потрапив на іспит

 

Як повідомляє прес-служба президента (регіональні журналісти були запрошені тільки на одну локацію до Центру екстреної допомоги та медицини катастроф), Володимир Зеленський відвідав Національний технологічний університет. Ректор університету Сергій Шкарлет ознайомив главу держави з науково-технічними розробками та досягненнями студентів і викладачів. Зокрема, продемонстрували виготовлений колективом і студентами вишу карт для юніорів. Студенти розповіли, що нині в розробці – карт для дорослих.

Також Зеленський оглянув верстати для різьби по дереву, створений в університеті 3D-принтер, портативне фотоелектричне джерело живлення для військового застосування… Серед цікавих розробок очільник закладу виокремив окуляри віртуальної реальності, які використовують у навчанні. За допомогою спеціальної програми у віртуальній реальності можна побачити, що відбудеться за тих чи інших дій під час ремонту обладнання.

Президент поспілкувався з членами студентської ради, оглянув кілька приміщень навчального закладу, зокрема прес-центр та актову залу, і ознайомився з умовами, у яких студенти здобувають знання. В одній з аудиторій, до якої зайшов Володимир Зеленський, саме тривав онлайн-іспит, тож він на власні очі побачив, як це відбувається.

Зазначимо, до свого приїзду на Чернігівщину Володимир Зеленський назвав кандидатів на посаду міністра освіти та науки України, один з них – ректор «Чернігівської політехніки» Сергій Шкарлет.

 

Що турбує представників бізнесу?

 

– Мені щойно подарували книжку «Чернігів – місто легенд». Ми тут для того, щоб Чернігів був не тільки містом легенд, а й містом реальності, – зауважив президент, починаючи діалог з представниками бізнесу, і закликав місцевих підприємців розповісти, чим держава може їм допомогти.

Представники бізнесу поскаржилися на високе спеціальне ввізне мито в розмірі 18% на сировину, що збільшує собівартість продукції. Поспілкувавшись телефоном з міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, глава держави сказав підприємцям, що мито потрібно скасувати і пообіцяв це зробити.

Представники легкої промисловості наголосили, що для їхньої галузі найважливіше – це збереження робочих місць. Але внутрішній ринок України, де обсяг споживання сягає щонайменше 170 млрд грн, сьогодні заповнений контрабандою та секонд-хендом, а частка продукції вітчизняних виробників – 15-20 відсотків.

Також підприємці закликали владу при закупівлі засобів індивідуального захисту надати пріоритет українським виробникам, які переорієнтувалися на виготовлення цієї продукції через епідемію коронавірусу. Президент зауважив, що ДП «Медичні закупівлі України» незабаром розпочне закупівлю засобів індивідуального захисту насамперед в українських виробників.

Представники аграрного бізнесу просили про доступні кредити, сприяння у збільшенні експорту, поліпшенні логістики на внутрішньому ринку.

 

Підприємство, де шиють захисні костюми і готують фахівців

 

Мова про швейну фабрику «ТК-Стиль». Це підприємство неабияк вразило Володимира Зеленського.

Засновник підприємства Олександр Соколовський ознайомив зі зразками захисних комбінезонів для медиків, які тут виготовляють. Вони мають різні типи захисту, залежно від потреб. Для пошиття використовують різні тканини та технології.

Президенту продемонстрували також експериментальний цех, де виготовлятимуть лише захисний одяг для медичних працівників. Для цього в Німеччині закупили новітнє обладнання, кожної зміни тут працюватиме 16 осіб. Під час виробництва костюмів використовуватимуть ультразвукове зварювання, що забезпечить високий рівень якості.

Глава держави ознайомився з роботою навчального центру підприємства. Олександр Соколовський розповів про проблему підготовки кадрів. У Чернігові працює лише одне профтехучилище, яке набирає недостатню кількість учнів. Тому фабрика «ТК-Стиль» спільно з Чернігівською торгово-промисловою палатою розробили проєкт школи швейної майстерності на базі підприємства, де майбутні фахівці здобувають професію лише за два місяці з можливістю одразу працевлаштуватися. У навчальному центрі отримали кваліфікацію вже 32 людини. Ідею створення навчального центру Володимир Зеленський оцінив позитивно.

 

«Допоможіть добитися справедливості!»

 

І на останок – про наболіле, насамперед для жителів Прилук. До Чернігова на зустріч з президентом приїхали батьки покійного 14-річного Дениса Чаленка, якого сім місяців тому знайшли мертвим на залізничній колії. Підтримати родичів хлопця прибули друзі, знайомі і просто небайдужі люди. Їхали з надією, що Володимир Зеленський посприяє з об’єктивним розслідуванням справи, яку за словами батьків, правоохоронці затягують усіма можливими і неможливими способами. Ні участь у телевізійних ток-шоу, ні громадські акції під міським відділком поліції в Прилуках бажаного результату не принесли. 

Під палючим сонцем у Чернігові з плакатами в руках – «Ні – поліцейському свавіллю на Чернігівщині», «Поліція покриває вбивць», «Пане президенте, допоможіть нам!» – прилучани непорушно чекали на Володимира Зеленського. Коли президент підійшов до натовпу людей, батько Віктор Чаленко звернувся до президента по допомогу:

– Допоможіть нам добитися справедливості! Справа стоїть на місці, й досі немає судово-медичної експертизи. З самого початку поліція усе робила, аби приховати злочин, і діяла так, аби все виглядало як нещасний випадок. А коли після розголосу був проведений слідчий експеримент, стало зрозуміло – потяг не міг наїхати на Дениса. Й знову все розпочалося спочатку: експертизи за експертизами, ексгумація і так далі… Ми сьогодні ледь дісталися до Чернігова, щоб зустрітися з вами, але нас не спинили спеціально поставлені пости поліцейських.

Володимир Зеленський вислухав згорьованих батьків і пообіцяв розібратися в ситуації.

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-10-22 18:32:01.737

  • Всього випадків: 322,879
  • Активні: 181,938
  • Всього смертей: 6,043
  • Нових смертей: 116
  • Всього одужали: 134,898

Замовити зворотний дзвінок