5 пластикових речей, які легко замінити на ЕКО

5 пластикових речей, які легко замінити на ЕКО

Дата: 2020-06-17 | Категорiя: Соціум

Одного разу, розібравши продукти з супермаркету, жахнулася від кількості пакетиків, якими за хвилину наповнилася урна. У той же вечір пошила собі екоторбинку для фруктів і замовила ще три в інтернеті.

Тим, кого хвилює їхній сміттєвий відбиток, пропоную переглянути 5 альтернатив пластику. Більшість із них можна зробити самостійно. А також міні-історія про те, як стиль життя став бізнесом.

 

Сумки-шопери замість пакетів

У магазин чи на ринок ходіть з сумкою-шопером із тканини. Її ціна в інтернеті – від 20 до 300 грн. Більш дорогі – це брендовані варіанти або з обмеженої серії.

Іноді такі сумки безкоштовно дають при купівлі одягу. Тож їх потім можна повторно використовувати вже у побуті.

 

Екоторбинки – замість поліетилену

Багаторазові екомішечки із тканини підійдуть для фруктів, овочів і навіть сипучих продуктів. Ці торбинки легко прати, вони швидко сохнуть. По краю є шнурочок, аби закрити. 

Є й торбинки з нашивками, на які клеять цінники, зважуючи продукти у супермаркеті.

Вартість мішечка – від 30 грн. Комплектом з трьох штук купувати трохи дешевше.

 

Воскові серветки замість харчової плівки

Воскова серветка – це тканина, яку присипали бджолиним воском і розтопили його в духовці або іншим чином. Вона еластична, добре тримає форму. Такою серветкою можна накрити миску, загорнути бутерброд, сир чи зелень. Повноцінна заміна харчовій плівці. Вартість найменшої – від 40 грн.

 

Це Ірина Куцевалова з Ірпеня, Київщина. До створення ековиробництва «Серветочка» її підштовхнуло «прозріння». Тривалий час не використовуючи пакети, пані Ірина одного разу усвідомила: пластик все ще «живе» в її холодильнику як обгортка для сиру, зелені чи овочів. Так почався пошук заміни харчової плівки.

В Інтернеті вона наткнулася на розповіді людей про льон, оброблений сіллю, та бавовну з бджолиним воском. Такі серветки довго зберігають продукти свіжими.

Ірина Куцевалова обрала варіант з бджолиним воском і виготовила свою першу серветку. Результат сподобався.

– Я рік експериментувала й шукала ідеальний рецепт покриття. Сьогодні у складі серветки, окрім воску, ще олія жожоба й соснова смола. А замість 2 місяців вони служать до року. Так стиль життя переріс у виробництво «Серветочка». Наразі моїми серветками користуються не лишу в Україні, а й Білорусі, Ізраїлі, Латвії і навіть США, – розповіла пані Ірина.

 

Антисептик – замість вологих серветок

З оголошенням пандемії дуже багато людей почали використовувати антисептики та медичний спирт. Але залиште ці «розчини» і після карантину. Вони замінять вологі серветки, які в природі впродовж десятків років перетворюються в пластиковий пил. Вгадайте, куди така видозмінена серветка потрапить далі...

 

Багаторазові маски кращі від одноразових

Маски вже прозвали карантинним сміттям. Вони наповнили океани і смітники. Якщо ви здорові і носите маску лише у громадських місцях, пошийте чи купіть багаторазову. Ціна – від 50 грн.

 

P.S. За бажанням, у стилі ЕКО можна піти ще далі – бамбукові зубні щітки, джутові губки замість поролонових, тверді шампуні тощо. В Україні вже є міні-виробництва, які виготовляють екотовари. Не страшно інколи скористатися пакетом, якщо забули торбинку вдома, або випити кави з паперового горнятка. Але варто бути свідомим і зменшувати кількість пластику, який відправляєте на смітник. Адже він повернеться в тіло мікрочастинками, які ми споживаємо з їжею.

Наталія НАЙДЮК, газета «Деснянка»

Фото авторки та з архіву Ірини Куцевалової


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-25 00:42:01.931

  • Всього випадків: 188,106
  • Активні: 100,891
  • Всього смертей: 3,757
  • Нових смертей: 52
  • Всього одужали: 83,458

Замовити зворотний дзвінок