«Перша ластівка»: в Чернігові презентували станцію сортування сміття

«Перша ластівка»: в Чернігові презентували станцію сортування сміття

Дата: 2020-07-01 | Категорiя: Соціум

27 червня сортувальний пункт відкрила громадська організація «Еко Місто». Отже, деталі презентації та про те, як працюватиме новий об’єкт.

 

Нове життя старого складу

 

Раніше у дворі Чернігівського обласного молодіжного центру за адресою Магістратська, 3 був склад. Волонтери «Еко Міста» облаштували його під пункт сортування. Тепер там стоять контейнери з табличками, на яких вказано різні види сировини.

На початку станція працюватиме лише у вихідні з 11 до 17 години. Волонтери допоможуть гостям правильно розкласти сміття по контейнерах.

 

Хто був на відкритті

 

Сортувальну станцію відкрили в межах проєкту «Supersorters». Його учасники – «Еко Місто», молодіжний центр та Посольство Чеської Республіки в Україні. Тож на презентацію прибув її посол Радек Матула. Він зазначив, що вже три роки Чеська Республіка фінансує в Україні різні проєкти екологічного спрямування. З «Еко Містом» співпрацює не вперше. І дуже радий, що Чернігів долучається до світового тренду «RRR», який означає: зменшити споживання, використовувати повторно та переробляти.

Роботу станції презентував керівник «Еко Міста» Сергій Безбородько. Він розповів про освітню складову проєкту: на початку літа ГО оголосила конкурс серед шкіл Чернігова на встановлення сортувальних контейнерів. Передбачалося п’ять переможців. Однак вирішили встановити бокси всім, хто подав заявки, а це – 11 нав­чальних закладів.

– Сортувальні контейнери для приймання паперу, пластику й металу з’являться в школах №№2, 3, 5, 6, 9, 16, 20, 30, 31 та 36. Сировину вивозитиме компанія-заготівельник. А всі кошти від її реалізації навчальні заклади витрачатимуть на власний розсуд, – сказав Сергій Безбородько.

Пізніше ГО проведе навчання «екоменторів» серед вчителів та учнів. Вони розповідатимуть про сортування під час тематичних уроків у своїх навчальних закладах.

Після презентації станція розпочала роботу. Чернігівці принесли першу вторсировину.

 

Що можна привезти на станцію

 

Сортувальний пункт приймає понад 20 видів вторинної сировини. Серед них: макулатура, скло, пластик, Tetra Pak, паперові склянки з-під кави, целофан, пакети, плівка з бульбашками, упаковка з-під молочної продукції.

Вторсировину відправлятимуть на переробку до підприємств Чернігова та Києва. Пластик, який неможливо переробити, – на високотемпературне спалювання. Однак це дороге задоволення: аби спалити 120 л сировини, треба заплатити 200 грн.

Упродовж першого місяця «Еко Місто» прийматиме всі відходи безкоштовно. За результатами роботи вирішить, чи зможе й надалі робити це.

ЯК ПІДГОТУВАТИ ВІДХОДИ

Змити рештки продуктів та висушити тару.

З пластику зняти етикетки.

З макулатури дістати скоби, зняти скотч, наліпки тощо.

Ущільнити все, що можна (алюмінієві бляшанки, пластикові пляшки, скласти коробки).

Можна сортувати вдома. Або ж привезти все разом на станцію і вже там розкласти в контейнери.

 

ЗА ДАНИМИ «Еко Міста», на Чернігівщині 659 полігонів та сміттєзвалищ, які розмістилися на 700 гектарах. Наразі там зберігається близько 11 млн тонн відходів.

У ЧЕРНІГОВІ полігон заповнено на 100%. У Ніжині та Новгороді-Сіверському – на 78% та 64% відповідно.

ПЛОЩА ПОЛІГОНУ НА МАСАНАХ – 24 га, на яких «живе» 6 млн тонн сміття. За 2019 рік його стало більше на 200 тис. тонн, у 2018-му приріст становив 163 тис. тонн.

 

Наталія НАЙДЮК, газета «Деснянка»

Фото авторки


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-05-08 07:30:01.966

  • Всього випадків: 2,114,138
  • Активні: 317,368
  • Всього смертей: 46,200
  • Нових смертей: 370
  • Всього одужали: 1,750,570

Замовити зворотний дзвінок