Газети – читають. Вони нікуди не зникають

Газети – читають. Вони нікуди не зникають

Дата: 2020-07-08 | Категорiя: Соціум

Хтось нав’язав громадськості, що друковані засоби масової інформації мають бути знищені, особливо на регіональному рівні. Така собі гібридна інформаційна війна проти фундаментів суспільства на користь дезінформації та дезорієнтації. Що замість газет – працюватимуть інтернет-ресурси та сторінки у соцмережах з невідомими блогерами без всяких стандартів та етичних вимог. Мовляв, так – у всьому світі. Втім, у розвинутих країнах друковані видання – це суспільна відповідальність. Скрізь, де є громада, обов’язково є газета. Вона не лише виконує роль комунікації, а й забезпечує громадський контроль за діями влади. В редакціях працюють професійні і досвідчені журналісти, яких поважає суспільство. Крім того, друковані видання залишаються в архівах, тобто в історії, яку таким чином не можна переписати.

 

«Друковане слово – на часі! Ми навіть не сподівалися на такий результат»

 

На Чернігівщині тривалий час прослідковується тенденція зниження тиражів друкованих видань. Чинників цьому багато. Цьогоріч ще й додалася коронавірусна хвороба з карантинними обмеженнями та фінансовою кризою. Втім, як показують результати передплатної кампанії на друге півріччя 2020 року – чи не вперше за останній час деякі місцеві газети не втратили свої тиражі, а наша «Деснянка» навіть прибавила. За що дякуємо читачам і поштовикам за підтримку! У часи цифрової епохи, стрімкого технологічного прогресу газетярі області не приховують свого оптимізму.

Про підсумки передплатної кампанії на друге півріччя розповідає директорка Чернігівської дирекції АТ «Укрпошта» Олена Дорошенко:

– Передплатна кампанія була непроста. Результати станом на 1 червня (коли лишався місяць до її завершення) мене, чесно кажучи, дуже непокоїли. Втримати попередній обсяг по області і замістити чисельні тиражі кількох газет політичного спрямування, що припинили друк і закрилися, було справжнім випробуванням. Наклався також карантин. Навантаження на поштову мережу було досить серйозним, втім, це ще більше нас згуртувало і, як свідчать остаточні дані передплатної кампанії, Чернігівщина спрацювала чудово. Ми, чесно кажучи, навіть не сподівалися на такий результат! Приємно здивувалися й редакції окремих видань, це і обласні, і районні. «Деснянка» взагалі підвищила тираж. Такі показники яскраво демонструють професійність нашої нової команди пош­товиків, довіру серед населення попри критику, коли тільки розпочинали і налагоджували свою роботу пересувні відділення.

Стосовно обсягів тиражів по областях, то, за словами Олени Дорошенко, Чернігівщина посіла четверте місце, випередивши Львівщину. Попереду – Київська, Харківська та Дніпропетровська області. А ось за розміром доходу філія Чернігівської дирекції «Укрпошти» стала лідеркою в Україні.

Олена Дорошенко

– Це показник того, що ми надаємо якісні послуги населенню, а також це свідчить про високий рівень обласних видань, їх наповнення, актуальність тем, об’єктивність. Люди передплачують і читають – значить, їм це потрібно і цікаво! На Чернігівщині немає дешевих газет, завдяки чому іншим регіонам вдається підвищувати загальні показники щодо тиражів, – додає пані Олена.

– Чернігівщина – третя в Україні за кількістю передплаченої місцевої преси, поступаємося Харківській та Дніпропетровській областям. Втім, варто зауважити, що на Харківщині та Дніпропетровщині кількість населення вища, ніж у нас, у два-три рази.

Життя наразі непросте, нашим людям насправді хочеться інколи сісти надворі, десь у затишку, та почитати газету. Навіть нехай це буде щось легке, гороскоп, поради для здоров’я чи гумор. Друковане слово – на часі, хто б там що не казав, – відзначає Олена Дорошенко.

 

Дякуємо, що – з нами!

 

Чернігівська обласна газета «Деснянка» не женеться за «гарячими» новинами, для цього існують інтернет і телебачення. Наша справа – робити якісний продукт, залучати експертів, презентувати різні точки зору на події, приділяти увагу деталям, подавати інформацію повною, знаходити приклади вирішення питань і виробляти ексклюзивну інформацію.

Наш журналістський десант постійно підвищує свою професійну майстерність. Деснянці завжди активні учасники різних тренінгів та проєктів всеукраїнського та міжнародного масштабів. Високий рівень творчих працівників яскраво демонструють їхні перемоги і нагороди в багатьох конкурсах.

«Деснянка» сучасна – має офіційну сторінку у Fаcebook, сайт desnyanka.com.ua, YouTube-канал. Та друковане слово – понад усе. Це не лише історія, яку не перепишеш. Газета – це найдосвідченіший ЗМІ, зі своїми традиціями. Вона виходить, бо є зручною формою отримання інформації, вона має унікальні, тільки їй властиві засоби її передачі, які не доступні ані радіо, ані телебаченню, ані інтернету. Читач самостійно обирає, що сприймати і коли. Друковане слово дозволяє потроху знати про все, для читачів воно створює своєрідний контент, який надзвичайно важливий для існування демократії в суспільстві.

Місцева преса має великий потенціал, адже саме вона розкриває події регіонального значення, використовуючи для цього не тільки новинні жанри, але й аналітику. Взагалі коментування – саме та риса, яка робить газету конкурентоспроможною порівняно з іншими ЗМІ.

У кого гаджети та інтернети, ті теж читають газети! Підсумки передплатної кампанії на друге півріччя 2020 року це довели. Дякуємо, що – з нами!

 

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-05-08 07:54:02.159

  • Всього випадків: 2,114,138
  • Активні: 317,368
  • Всього смертей: 46,200
  • Нових смертей: 370
  • Всього одужали: 1,750,570

Замовити зворотний дзвінок