Це більше, ніж просто розказати про проблему

Це більше, ніж просто розказати про проблему

Дата: 2020-07-14 | Категорiя: Соціум

10 липня у Києві відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу «Журналістика рішень-2020», організованого ХУАВЕЙ УКРАЇНА у партнерстві з Національною спілкою журналістів України, а також амбасадоркою Рішення-Орієнтованого підходу в Україні Вікторією Спащенко.

 

Цей конкурс – частина проєкту «Журналістика рішень», мета якого – підвищення поінформованості та обізнаності населення України через всеукраїнські й регіональні засоби масової інформації про світові тренди у технологіях, бізнесі, розвитку громад, а також у сферах освіти, науки, охорони здоров’я, захисту довкілля. Серед переможців – у номінації «Технологічні тренди», спеціальний приз «Технології в освіті» – наша журналістка Лариса Галета, за матеріал «Уроки – в смартфоні, як не крути!»

 

В чому унікальність цього проєкту? Як зазначила менеджер зі зв’язків з громадськістю ХУАВЕЙ УКРАЇНА Аліна Севастюк, освітній компонент передбачав проведення вебінарів, надання корисних посилань, рекомендацій контактів експертів учасникам, які зацікавились конкретною темою із двох запропонованих – «Технологічні тренди» та «Сталий розвиток». Застосування рішення орієнтованого підходу у підготовці матеріалів.

 

«Журналістика рішень-2020» – конкурс всеукраїнського масштабу. Він зацікавив учасників, які працюють у загальнонаціональних, обласних та районних газетах, різних ЗМІ – друковані видання, радіо, телебачення, онлайн-медіа. В одному проєкті ініціаторам та організаторам вдалося поєднати цілі покоління авторів: від учнів, які випускають шкільну газету, до професійних журналістів.

 

Загалом оргкомітет конкурсу отримав 151 роботу, їхні автори – із 21 області України та Києва. Матеріали досвідчених журналістів журі оцінювало окремо від робіт студентів та блогерів. Найбільше конкурсних робіт було присвячено технологіям для онлайн-навчання, енергоефективності, відновлювальній енергетиці, захисту довкілля, соціальній відповідальності.

 

Журі оцінювало матеріали за такими критеріями: повнота фактів (актуальність, достовірність); орієнтованість на рішення; відповідність тематичним пріоритетам конкурсу; фахове висвітлення тематики, коректне застосування термінології; дотримання етичних норм і стандартів журналістики; оригінальність викладу, креативність, авторський підхід, врахування цільової аудиторії; дотримання авторських прав.

 

На урочистій церемонії нагородження переможців конкурсу «Журналістика рішень-2020» були присутні заступниця Міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції Валерія Іонан, директор ХУАВЕЙ УКРАЇНА Ма Ці, голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, голова правління Мережі Глобального договору ООН в Україні Тетяна Сахарук.

 

Амбасадорка Рішення-Орієнтованого підходу в Україні Вікторія Спащенко дякувала ХУАВЕЙ УКРАЇНА за відповідальне лідерство та рішучу підтримку ідей журналістики рішень (Solutions Journalism) в Україні:

 

– Я рада, що ми поділяємо думку про те, як важливо для журналістів в усьому світі усвідомлювати свою виняткову роль та величезний вплив на психічне здоров’я та психологічний стан людей, які їх читають, дивляться та слухають. Конкурс «Журналістика рішень» – дуже потрібна і успішна ініціатива ХУАВЕЙ УКРАЇНА, і я щиро сподіваюсь, що конкурс сприяв розвитку журналістики рішень в Україні.

 

Про те, що журналістика, орієнтована на рішення, надзвичайно затребувана в часи стрімких і неочікуваних змін, наголосила перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ:

 

– Ідея конкурсу, як ніколи, актуальна. А різноманітність жанрів і тем дозволяла кожному учаснику виявити творчий підхід, аналітичні здібності та знайти шляхи залучення аудиторії. Кращі матеріали ми плануємо опублікувати на сайті Національної спілки журналістів України – для популяризації журналістики рішень і підвищення навичок наших колег.

 

Переможців «Журналістики рішень-2020» нагородили пристроями Huawei, щасливчики також поділилися своїми враженнями про конкурс. Зокрема, Лариса Галета з «Деснянки» зазначила:

 

– Для мене він став надзвичайно приємним і вагомим творчим експериментом. Надсилаючи чотири матеріали на різні теми на розгляд конкурсного журі не ставила собі за мету перемогти. Насправді я думала, що регіональним медійникам недостатньо досвіду в сфері журналістики рішень. Перемогою в загальнонаціо­нальному конкурсі, в якому брали участь і професійні журналісти з всеукраїнських видань й роботи оцінювало досвідчене журі, вдалося довести – зусиллями регіональної преси вироб­ляється якісний продукт. Наша праця фахова, а матеріали – суспільно важливі. Тож пишаюся тим, що на рахунку «Деснянки» є така крута перемога!


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-20 02:14:01.36

  • Всього випадків: 172,712
  • Активні: 92,442
  • Всього смертей: 3,516
  • Нових смертей:
  • Всього одужали: 76,754

Замовити зворотний дзвінок