Запрацював креативний хаб «Зачарована Десна»

Запрацював креативний хаб «Зачарована Десна»

Дата: 2020-07-22 | Категорiя: Соціум

16 липня в Чернігові на базі громадської організації «Голос батьків» та за фінансової підтримки Українського культурного фонду запрацював проєкт «Креативний хаб «Зачарована Десна». Його мета – допомогти молоді та людям з інвалідністю старшого віку в реалізації культурних та мистецьких потреб.

 

Хаб включає в себе серію майстер-класів з вокалу, музичної естетики, театрального мистецтва, живопису, ліплення з глини, а також проведення фестивалю-резиденції інклюзивного мистецтва «Зачарована Десна» 3-12 серпня в наметовому містечку на березі річки Снов, підготовку концертів, виставок-ярмарків митців, катання на байдарках.

 

– Хаб «Зачарована Десна» – це новий культурний проєкт, який, сподіваємося, об’єднає творчі особистості Чернігівщини. Зокрема митців з інвалідністю, – наголосила голова правління ГО «Голос батьків» Ольга Дей. – Різноманітні творчі майстер-класи мають допомогти учасникам розвинути креативне мислення, знайти нові ідеї та натхнення, дати поштовх до самореалізації. Творчі заняття загалом позитивно впливають на душевний стан людей з інвалідністю. Вони не лише розкривають нові грані особистості, а й набувають нових навичок, знаходять друзів, пізнають сенс життя. Зростає їхня самооцінка, вони відчувають себе повноцінними учасниками життя громади, міста.

 

У рамках проєкту відбудеться серія майстер-класів з вокалу. Музичного мистецтва (зокрема за методом Карла Орфа), живопису, ліплення з глини, театрального мистецтва, підводної хореографії. Творчі люди з інвалідністю стануть учасниками екскурсій на байдарках, проведуть фестиваль у форматі резиденцій на природі, підготують кілька концертів за участю музикантів, артистів і танцівників з інвалідністю, а також виставки-ярмарки своїх декоративних робіт.

 

– Наша першочергова мета – розкрити творчий та креативний потенціал митців з інвалідністю, спираючись на культурну спадщину нашого геніального земляка Олександра Довженка, – каже виконавча директорка ГО «Голос батьків» Любов Карасьова. – На сьогодні можливості для їхньої творчої реалізації існують лише в окремих секторах культури. Ми хочемо зняти ці обмеження та об’єднати різні спільноти, знайти однодумців для спів­праці. Завдяки застосуванню інноваційних технологій відбувається створення  унікального продукту, який покликаний розвивати творчий та креативний потенціал митців з інвалідністю, надати йому нової візії.

 

– Такого в нашій області ще точно не було! – наголосив координатор та ідейний натхненник проєкту «Креативний хаб «Зачарована Десна» Сергій Усович. – Ідея народилася у мене після знайомства з концепцією фестивалю Burning Man (з англ. «людина, що палає») – одним з найбільш популярних і креативних заходів у США. Там панує унікальна атмосфера єдності, творчості без обмежень, взаємної допомоги та самовираження. Це виховує пат­ріотизм, формує нову еліту, сприяє появі інноваційних рішень, креативних ідей і дарує натхнення. Цей проєкт – творчий експеримент.

 

Як би там не було, а хаб запрацював! Організатори були б не проти, якби до їхньої роботи в ролі учасників, наставників чи волонтерів долучалися небайдужі люди.

 

Віталій АДРУГ, газета «Деснянка»

Фото Івана КАЛИТИ


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-06-20 16:10:02.325

  • Всього випадків: 2,229,523
  • Активні: 26,044
  • Всього смертей: 52,016
  • Нових смертей: 24
  • Всього одужали: 2,151,463

Замовити зворотний дзвінок