Туризм у масках: куди вже можна поїхати на відпочинок за кордон?

Туризм у масках: куди вже можна поїхати на відпочинок за кордон?

Дата: 2020-07-23 | Категорiя: Соціум

Туристична галузь поступово набирає обертів, з кінця червня – на початку липня українці отримали змогу подорожувати в деякі країни. Через коронавірусну хворобу туристи стали більш обачні, для подорожуючих змінилися вимоги безпеки, умови відпочинку, ціни на тури трохи знижено, кажуть фахівці. Куди наші люди подорожують за кордон і які країни їх приймають без тестування на Covid-19 – з’ясовувала «Деснянка».

 

Сертифіковані готелі – безпека для туристів

 

– Першим закордонним туристичним напрямком, куди українські туристи вирушили на відпочинок, стала Албанія. 26 червня зі столичного аеропорту «Київ» вилетів перший післякарантинний чартер з України в столицю – Тирану, – розповідає власниця туристичної агенції PEGAS TOURISTIK Анна Савченко. – Цікаво, що Албанія пускає туристів з усіх країн без обмежень на кордоні і без тестування. Непотрібно робити тести й подорожуючим до Туреччини та Єгипту. До речі, уряд Єгипту скасував також сплату за туристичні візи до 31 жовтня для тих мандрівників, що прибуватимуть у країну прямими чартерними рейсами, зокрема українців.

 

За словами Анни Савченко, у липні наші громадяни вже відправилися на відпочинок на єгипетські курорти Хургада та Шарм-ель-Шейх. В Єгипті та Туреччині роботу відновили лише ті готельні комплекси, які отримали сертифікат, що підтверджує дотримання оновлених протоколів безпеки, розроблених і впроваджених у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби на базі вимог та рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я.

 

– Для гостей перебування у таких готелях є безпечним, – додає співробітниця турагенції Лариса Косенко. – Сертифікат включає півсотню пунктів! Це і вимоги щодо заповнення готелів не більше ніж на 50 відсотків, і дистанції між столами, пляжними лежаками, і дезінфекція приміщень, і більш ретельна очистка води в басейнах тощо. Сертифікат може отримати тільки той готель, який справді добре підготувався до нових вимог та умов. Мова не тільки про зміну в системі надання послуг туристам, а й про чималі фінансові вкладення заради того, аби заклад відповідав конкретним критеріям. Готовність готелів, приміром, у Туреччині, перевіряли на найвищому рівні – представники уряду.

 

Як розповідають представниці турагенції, за час з 26 червня, відколи вирушив перший чартерний рейс з українськими подорожуючими за кордон, не зафіксовано жодного випадку зараження Covid-19 серед українських туристів.

 

– Якщо порівнювати відпочинок за кордоном і в Одесі, де цінова політика майже однакова, умови і сервіс – суттєво різняться. Маю на увазі чистоту, дотримання дистанції… У Туреччині, наприклад, зберегли шведський стіл, відтепер відпочиваючим накладають їжу за їхнім бажанням. Тобто сервіс навіть покращився, – пояснює Анна Савченко. – Туристи можуть вийти також за межі готельного комплексу. Єдине, що треба дотримуватися правил у громадських місцях: одягати маску, зберігати соціальну дистанцію. Так, як це у всьому світі.

 

Виїжджаючи за кордон, туристам потрібно мати поліс медичного страхування на випадок коронавірусного захворювання. У разі виявлення COVID-19 під час відпочинку в Єгипті чи Туреччині витрати на лікування покриває медична страховка. За потреби тестування теж роблять безкоштовно.

 

Доступ до найсвіжіших даних

 

Міністерство закордонних справ Украї­ни ще наприкінці травня презентувало інтерактивну онлайн-карту подорожей світом для українців на час поширення пандемії коронавірусної інфекції Covid-19. Інтерактивна карта має функції «Режим в’їзду для громадян України» і «Режим транзитного проїзду». Зокрема, у функції «Режим в’їзду для громадян України» зеленими кольорами зображені країни, куди він дозволений усім; жовтим кольором – в ці країни в’їзд дозволений з посвідками на проживання; а помаранчевим кольором – країни, куди в’їзд заборонений. Крім того, у функції «Режим транзитного проїзду» зеленим кольором зображені країни, куди транзит дозволений без обмежень, жовтим – транзит можливий за певних умов і бордовий – транзит заборонений. Інформацію на інтерактивній карті оновлюють посольства України у світі, аби громадяни мали доступ до найсвіжіших даних (https://tripadvisor.mfa.gov.ua/map)

 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав країни, які на сьогодні відкриті для подорожей українських туристів:

 

– Ці країни включають ті держави, куди потрібна віза та де діють певні карантинні обмеження. Це Туреччина, Сербія, Албанія, Північна Македонія, Чорногорія, Білорусь, Велика Британія, США, Мексика, Єгипет, Туніс, Республіка Корея. Це такі найбільш популярні напрямки. Решта країн не менш прекрасні, але менш привабливі для українських подорожніх – Ірак, Іран, Афганістан, Південний Судан, Ефіопія, Сомалі, Кенія, Замбія, Танзанія, Бурунді, Сейшельські острови.

 

До цього переліку, протягом останнього тижня, можливість в’їзду для українців надали 13 країн, це Болгарія, Словенія, Мальдіви, ОАЕ, Ірландія, Антигуа і Барбуда, Еквадор, Ямайка, Камбоджа, Коморські острови, Пакистан, Пуерто-Ріко та Сент-Люсія. Загалом наразі дозволений в’їзд до 39 країн.

 

Після ситуації, що склалася з українськими туристами в Греції, МЗС Украї­ни звертає увагу громадян на інструкції щодо підготовки до подорожей. Свої рекомендації відомство оприлюднило на офіційному сайті. Зокрема в повідомленні йдеться про те, що насамперед потрібно переконатись, чи можлива поїздка. Для цього потрібно зв’язатися з авіакомпанією, туристичною фірмою або тим оператором, через якого ви бронювали поїздку, та уточніть актуальний стан карантинних обмежень у країні й перевірте статус вашого бронювання. Ситуація може змінюватись, тож, перебувайте з оператором на постійному зв’язку. Паралельно зв’яжіться з дипломатичною установою України в країні, куди запланували подорож, а також із представництвом цієї держави в Україні. Офіційні органи зможуть надати найповнішу та найактуальнішу інформацію щодо чинних карантинних обмежень. Максимально подбайте про власну безпеку. Ретельно вивчіть умови вашого страхового полісу. Переконайтесь, що він покриває витрати, що можуть виникнути у випадку надзвичайної ситуації. Візьміть з собою різні платіжні засоби – платіжні картки, готівку тощо. Перевірте стан вашого здоров’я перед поїздкою. Особливо це стосується осіб старшого віку та тих, хто має хронічні захворювання, наприклад, бронхіальну астму, діабет, серцево-судинні захворювання тощо. Також у Міністерстві радять ретельно перевірити інформацію про можливість в’їзду чи транзитного проїзду через наявні офіційні джерела, зокрема з використанням інтерактивної мапи МЗС.

 

Нова реальність

 

– Інформація щодо карантинних обмежень та кількості країн, куди можна подорожувати українцям, постійно оновлюється. Важливо користуватися перевіреними офіційними джерелами, це Міністерство закордонних справ України, Міністерство інфраструктури України, консульства країн, – відзначає Анна Савченко. – Наразі Україна – у червоній зоні, у нас більше ніж 55 активних випадків на 100 тисяч осіб. І навіть за такої статистики країни зеленої зони, такі як Туреччина, Єгипет, Албанія, Чорногорія приймають українців без тестувань і обсервації. Хорватія з 11 липня запровадила проходження тестування на Covid-19 не пізніше ніж за 48 годин до прибуття.

 

ПЛР-тест можна зробити в Чернігові (Державна установа «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України», вул. Любецька, 11а), а також в аеропортах «Київ» та «Бориспіль», столичній лабораторії. Тест коштує від 700 до 2100 гривень.

 

– Українські туристи вирушають на відпочинок за кордон щодня, по 4 рейси до Анталії, від 2-5 – до Єгипту, – розповідає Лариса Косенко. – Подорожуючих спочатку було менше, ніж у цей період минулого року, але з кожним днем їх кількість зростає і вже більше ніж в липні торік. Щодо Чернігівської області, то наразі спостерігається певна активність. Люди мандрують і щасливі повертаються назад. Варто додати, що після кожного перельоту літаки ретельно дезінфікують, очищують повітря за допомогою спеціальних фільтрів, які знищують до 99 відсотків вірусів та інших мікроорганізмів. Звичайно, що це не порівняти з нашими маршрутками…

 

– Українці купаються у відкритому морі. Всесвітня організація охорони здоров’я не має даних про те, що коронавірусна інфекція розповсюджується в морській воді. У басейнах трохи підвищили рівень хлорування, також деякі готелі очищують воду за новою системою. Тож боятися їхати відпочивати за кордон не варто. Якби були якісь небезпечні речі, вже давно б все скасували. Ми всі маємо звикнути до нової реальності: масок, соціальної дистанції, тестування, яке буде ще якийсь час, – наостанок зазначила Анна Савченко.

 

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-06-20 16:10:02.325

  • Всього випадків: 2,229,523
  • Активні: 26,044
  • Всього смертей: 52,016
  • Нових смертей: 24
  • Всього одужали: 2,151,463

Замовити зворотний дзвінок