НОВИЙ ВРОЖАЙ – НОВИЙ СКАНДАЛ?

НОВИЙ ВРОЖАЙ – НОВИЙ СКАНДАЛ?

Дата: 2020-08-05 | Категорiя: Соціум

Схеми, як у сільськогосподарській діяльності обійти державу – старі. Старі й методи, за якими в таких випадках діють поліція та СБУ (але то окрема тема). Селяни – вкотре налякані. Ті, хто трудиться на полях, завжди чомусь найбільше страждають, коли поле перетворюється не на поле битви за врожай, а за чиїсь інтереси. І фігурант, який вже неодноразово потрапляв у гучні справи, – СТОВ «Батьківщина». Воно пов’язане з екс-нардепом Олегом Дмитренком. Отож, нічого нового…

 

Щовідбулося? 19 липня 2020 року в Івківцях Прилуцького району в полі, яке належить Державному підприємству «Дослідне господарство (ДП ДГ) «Івківці» Миронівського інституту пшениці ім. В. М. Ремесла Національної академії аграрних наук (НААН) України, прилуцькі та чернігівські поліцейські заблокували роботу зі збирання врожаю.

 

А менше ніж за тиждень – у п’ятницю, 24 липня, – у Срібному  проводили слідчі дії та вилучали документи, пов’язані з діяльністю Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Батьківщина» в Запорізькій області на ДП ДГ «Таврія» слідчі із Запоріжжя під прикриттям спецпідрозділу КОРД. Активну участь у цих діях брала і добра половина поліцейських з трьох південних районів Чернігівщини на чолі з начальником Прилуцької поліції Сергієм Сторожуком.

 

СТОВ «Батьківщина» підозрюють в незаконній діяльності, через яку державі завдано збитків на мільйони.

 


Для довідки. Засновники СТОВ «Батьківщина» – Дмитренки: Микола Михайлович, батько екс-нардепа Олега Дмитренка, та Надія Григорівна – дружина. Нині керує Алла Миколаївна Ковальчук. Директором цієї агрофірми (з 2000 року) був Олег Дмитренко, політична кар’єра якого різко злетіла вгору з 2010 року, за часів Януковича. В 2014 році він пішов до Верховної Ради України вже під прапорами Блоку Петра Порошенка, передавши сто відсотків статутного капіталу СТОВ батькові та дружині.

 

Увесь час СТОВ «Батьківщина» чомусь постійно в епіцентрі скандалів. Згадати хоча б далекий 2013 рік, коли «володіння» пана Дмитренка захищали накачані спортсмени кавказької зовнішності, очолювані Олегом Кривобоком, помічником тодішнього нардепа-«регіонала» Ельбруса Тадеєва. Була стрілянина і мордобій…

 

Повертаючись до недавніх подій, варто згадати, що ще у червні 2017-го запорізькі слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом зловживання службовими повноваженнями керівництвом державного підприємства «Дослідне господарство «Таврія» Донецької державної сільськогосподарської станції НААН України (с. Таврія Веселовського району Запорізької області). Згідно з постановою слідчого судді, поліцейські з’ясували, що в 2016-17 роках ДП ДГ «Таврія» замовило у СТОВ «Батьківщина» послуги з обробітку посівів. Причому вартість послуг агрофірми Олега Дмитренка державне підприємство оцінило приблизно у 10 разів вище ринкових! А це не менше 5 млн грн.

 

Питання, як виник зв’язок між двома господарствами у різних кінцях країни, причому між приватним і державним? Виявляється, все дуже просто. Як дослідив головний редактор сайту, який висвітлює темний бік суспільства, CRiME Андрій Карпинський (редакція розташована за адресою: м. Київ, проспект Академіка Глушкова, 13, офіс 13), зв’язок більш ніж очевидний. Із грудня 2016 року і по травень 2020-го цим державним підприємством у Запорізькій області керував Володимир Анатолійович Фролков. Той самий юрист Фролков, який в 2013-му витягав Олега Дмитренка з КПЗ Чернігівського РВВС. Це коли 4 вересня 2013 року Олега Дмитренка та Олега Кривобока затримали в межах кримінального провадження за фактом хуліганства та нападу на співробітників правоохоронних органів. За ґратами були недовго – менше доби, бо наступного дня за них внесли грошову заставу, про що переможно повідомляв юрист СТОВ «Батьківщина» Володимир Фролков. А вже на виборах у 2014 році він же був довіреною особою Олега Дмитренка.

 

Про факт розтрати бюджетних коштів службовими особами ДП ДГ «Івківці» в Чернігівській області повідомив на своїй фейсбук-сторінці радник голови МВС України Михайло Апостол.

 

Державне підприємство («Івківці») продало приватному (СТОВ «Батьківщина) незавершене виробництво. Звичайною мовою це звучить так: державне підприємство за державні кошти садило-сіяло, а приватне – збирало! І це з площі більше 4-х тисяч гектарів! За собівартістю. Збитки – близько 1,5 млн доларів.

 

Ось якою інформацією щодо факту розтрати бюджетних коштів в ДП ДГ «Івківці» володіє громадський активіст з Прилук Сергій Головня: 

 

– Ще навесні цього року директорка держпідприємства, а фактично підставна особа від Олега Дмитренка Ганна Кравченко продала майбутній врожай озимих культур на корню сільгосптовариству «Батьківщина» за заниженими цінами. Але перейдемо до цифр. Озимий ячмінь на площі 100,5 га було продано за 7 340,4 грн\га з ПДВ на загальну суму 737 710 грн. Намолочено буквально днями 460 тонн озимого ячменю різних сортів і репродукцій. Не враховуючи, що там були і насіннєві ділянки, де зерно набагато дорожче аніж фуражне, ми беремо середню ціну в регіоні 4 800 грн\тонна з ПДВ та множимо на 460 тонн і маємо таким чином 2 208 000 грн виручки з поля. Тепер рахуємо різницю між сумою продажу на гектари та на тонни. 2 млн 208 тисяч грн мінус 737 тисяч 710 грн і матимемо 1 млн 470 тисяч 290 гривень. Комусь – доходів, а державному підприємству – збитків. І це лише на одному полі – біля Вільківщини! Якщо рахувати по пшениці, то там буде ще жирніше, бо вже перше поле насипало по 6 тонн з гектара...

 

За період 2018-19 рр., коли ще Олег Дмитренко був чинним народним депутатом і мав широкі можливості, в полі його діяльності, точніше СТОВ «Батьківщина», опинилися чотири державні підприємства: дослідні господарства системи Національної академії аграрних наук України (президент Ярослав Гадзало), а саме:

 

- ДП ДГ «Івківці» Миронівського інституту пшениці ім. В.М.Ремесла;

 

- ДП ДГ «Таврія» Донецької державної дослідної станції;

 

- ДП ДГ «Надія»;

 

- ДП ДГ «Іскра» Інституту сільського господарства Північного Сходу (Сумська область).

 

Отже, співпраця державників і приватників виявилася дуже «плідною».

 

– 80 відсотків площ засіяли культурами, які можна експортувати, а саме: озимим ріпаком, озимою пшеницею та ячменем, сорго, а максимальну кількість площ вирішили засіяти «царицею полів» – кукурудзою. З посівами все йшло добре, їх ніхто не арештовував, колосилися та квітували поля, дозрівав та веселив око жителів сіл урожай, якого не було у занедбаних держпідприємствах останні роки, якби не одне «але»: оті «схеми», які застосував Дмитренко, – розкладає по поличках ситуацію Сергій Головня. – Як з’ясувалося, вище названі держпідприємства через своїх підставних керівників (Фролков, Кравченко тощо) перед збором урожаю продають права незавершеного сільгоспвиробництва (на корню в полі) на гектари, а не на тонни зібраного зерна. Продаж відбувався за ціною сформованої собівартості на гектар, а СТОВ «Батьківщина» вже оперувала тоннами. А це велика різниця. Особливо в коштах.

 

І що ж то за пристрасті на полях ми спостерігаємо нині? Одні намагаються зібрати урожай, який вважають згідно з договорами з держпідприємствами своїм. Селяни, не знаючи, хто і куди його забирає, звісно проти. Хоча який стосунок вони до усього цього мають? Землі досі не розпайовані і вони, прості селяни, навіть не є власниками землі. Поліція арештовує врожай як речовий доказ, оскільки немає юридичного підтвердження власника його. Втім, як заявляє радник голови МВС України Михайло Апостол, врожай буде зібраний, відвезений на елеватор і реалізований, а кошти підуть у скарбницю громади.

 

Що ще відомо? Запорізька справа під наглядом СБУ. 34 фури та 72 вагони з зерном арештовані, так само, як і урожай в Івківцях. Наразі триває слідство.

 

У СТОВ «Батьківщина» ситуацію не коментують. Додзвонитися до них в контору нереально. Сам же Олег Дмитренко публічно наполягає на незаконних діях правоохоронців.

 

Але хто що б не казав, скільки б не волали чи то про рейдерське захоплення, чи поліцейський «бєспрєдєл», дима без вогню таки не буває.

 

А поки СТОВ «Батьківщина» вихваляється надзвичайно рекордним цьогорічним врожаєм, громадські активісти кажуть, що підуть на радикальні кроки аж до акцій голодування. Виявляється, екс-нардеп обіцяв зробити капітальний ремонт дороги на Рокитному (мікрорайон у Прилуках), не руйнувати дорожнє покриття по місту зерновозами, але нічого з цього не виконав.

 

Далі буде.

 

Віталій АДРУГ, газета "Деснянка"


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-10-01 17:14:01.862

  • Всього випадків: 213,028
  • Активні: 114,392
  • Всього смертей: 4,193
  • Нових смертей: 64
  • Всього одужали: 94,443

Замовити зворотний дзвінок