Зони карантину, призов, жнива і цікавий проєкт – сміттєпереробний завод на Чернігівщині: голова ОДА Андрій Прокопенко під час прес-брифінгу

Зони карантину, призов, жнива і цікавий проєкт – сміттєпереробний завод на Чернігівщині: голова ОДА Андрій Прокопенко під час прес-брифінгу

Дата: 2020-08-05 | Категорiя: Соціум

– Останнього тижня на Чернігівщині прослідковується збільшення кількості виявлених випадків коронавірусної хвороби, – зазначає голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко. – По Чернігівській області за останню добу (станом на 31 липня) зафіксовано 29 нових випадків, напередодні декілька днів поспіль цей показник в середньому становив 30 випадків. У багатьох людей захворювання протікає безсимптомно. Відомо, що днями виявили коронавірус у мого заступника, сьогодні я з ним спілкувався, він почувається нормально, температура – на рівні 36,9. Але все ж це серйозна хвороба: все залежить від особистого імунітету кожного і можуть бути серйозні загострення. Прошу всіх дотримуватися карантинних заходів і правил особистої безпеки.

 

Станом на 4 серпня, загалом по області – 910 випадків COVID-19, з яких: 601 пацієнт одужав, 232 хворих перебувають на амбулаторному лікуванні, 58 осіб госпіталізоно до мед­закладів. Упродовж липня лабораторно підтверджено 255 нових випадків, найбільше в Чернігові – 87 та Прилуках – 73.

 

Епідеміологічну ситуацію щодо захворювання на COVID-19 в Україні моніторять за чотирма показниками. Станом на 29 липня, на Чернігівщині перевищено два з них: коефіцієнт виявлення випадків інфікування – 11,91% (норма 11%) та динаміку поширення захворювання – 155% (має бути не більше 10%). Як було зазначено вище, на це вплинуло певне зростання кількості хворих останнього липневого тижня.

 

– Позитивно, що наша область щодо кількості тестувань виходить на більш вищий рівень – 38,56 на 100 тисяч населення (має бути не менше 24 на 100 тисяч). Тобто тестування у нас іде ритмічно, як ПЛР, так і ІФА, – продовжує голова ОДА. – Загалом, починаючи з березня, Чернігівський обласний лабораторний центр провів 17800 ПЛР-тестів. У червні-липні проведено 9300 ІФА-тестів. А загалом від початку карантину зробили більше 27 тисяч тестів.

 

Чотири зони. Чернігівщина – у зеленій

 

Андрій Прокопенко відзначив, що з 1 серпня набуває чинності постанова Кабінету Міністрів «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19». Мова про чотири зони карантину. Перша – зелена. Друга – жовта (+ обмеження зеленої), забороняється: відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово. Помаранчева (+ обмеження жовтої), забороняється: діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів; діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час; планові госпіталізації в лікарнях; робота спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури; прийом нових змін в дитячі табори; обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрів та не більше 100 людей. І четверта – червона зона (+ обмеження помаранчевої), забороняється: робота громадського транспорту; відвідування закладів освіти; діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів.

 

– Червона зона – це жорсткі обмеження, тобто карантин, який у нас був у березні-квітні. Перехід територіальної одиниці з однієї в іншу зону можливий за умови, коли 5 днів поспіль там спостерігаються зміни щодо визначених показників, – пояснює очільник Чернігівської ОДА. – Обмеження діятимуть на всіх рівнях, зокрема й у зеленій зоні. Обов’язкові вимоги – носіння масок у громадських місцях, правила щодо проведення масових заходів та інше.

 

Посилення протиепідемічних заходів застосовують та припиняють на території регіону на підставі рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на основі визначених алгоритмів та зібраних даних МОЗ України.

 

Вже після прес-брифінгу, увечері 31 липня, стало відомо: Чернігівщину поки що віднесли до зеленої зони.

 

Лікарні забезпечені на місяць уперед

 

– Стосовно фінансування лікарень щодо протидії, поширення та ліквідації коронавірусної хвороби, то з місцевих бюджетів на ці цілі спрямовано понад 178 мільйонів гривень. Серед останніх надходжень у липні – благодійна допомога від Нафтогазу. Лікарням передали медобладнання вартістю понад 12 мільйонів гривень: 38 моніторів пацієнта, 9 тисяч захисних костюмів та сучасний рентгенапарат. Також від ДП «Медичні закупівлі України» лікарні отримали 30 тисяч медичних масок та 1,5 тисячі респіраторів. Область забезпечена всіма одноразовими розхідними матеріалами, це – близько 22 тисяч костюмів біозахисту, більше 7 тисяч ізоляційних халатів, майже 300 тисяч масок та 40 тисяч респіраторів. Цього цілком достатньо на місяць інтенсивної роботи, – інформує Андрій Прокопенко.

 

Як повідомляє голова Чернігівської ОДА, у 122 медичних працівників Чернігівщини було діагностовано коронавірусну хворобу, з них 104 вже одужали.

 

– Ми провели роботу щодо страхування медичних працівників, які безпосередньо надають допомогу хворим з COVID-19. Застраховані всі 285 медичних працівників інфекційних відділень лікарень та 343 медичні працівники бригад екстреної медичної допомоги, – уточнює очільник.

 

Усіх призовників тестували на COVID-19

 

Нинішній призов на службу до лав Збройних сил України, який тривав з 15 червня по 29 липня, – відбувся. Як і було заплановано, до військових формувань відправлено 561 особу.

 

– Чернігівська область – перша в Україні запровадила 100-відсоткове ПЛР-тестування військовозобов’язаних. Діагностику пройшли більше 600 призовників. У 4 осіб виявлено коронавірусну інфекцію. Завдяки тестуванню, відпрацьованому алгоритму дій вдалося уникнути поширення хвороби у військових частинах, – відзначає Андрій Прокопенко.

 

Відкриття нової школи вперше за останні 8 років

 

– На початку тижня мав робочу зустріч з Володимиром Зеленським, доповів щодо доручень Президента за результатами його поїздки 10 червня на Чернігівщину. Було розглянуто питання роботи правоохоронних органів, зокрема недопущення підкупу виборців та забезпечення прозорих виборчих перегонів, які відбудуться в жовтні, – продовжує голова ОДА. – Щодо програми «Велике будівництво», то її реалізація триває ритмічно, нагадаю, в області відбувається будівництво та реконструкція 5 шкіл, 5 дошкільних закладів і 5 спортивних об’єктів. Загалом на ці цілі буде витрачено понад 106 мільйонів гривень.

 


Андрій Прокопенко розповів, що одним з об’єктів «Великого будівництва» є Носівська школа №5. Вперше з 2012 року буде відкрита нова школа на Чернігівщині. Її почали зводити у далекому 1989 році, кілька разів були спроби добудувати об’єкт, і тільки цьогоріч, завдяки включенню до переліку пріоритетних об’єктів програми Президента України «Велике будівництво», вдалося зробити суттєвий ривок до завершення робіт. 22 липня Уряд видав розпорядження про передачу закладу в комунальну власність Носівської ОТГ, сесія міської ради вже прийняла школу на баланс територіальної громади. З 1 вересня учні навчатимуться у новенькому сучасному закладі.

 

У Чорнотичі потрібний лікар!

 

В області триває будівництво 22 сільських амбулаторій. Наразі вже 14 – на фінальній стадії і готуються до відкриття. В липні завершили будівельні роботи й отримують документи, аби ввести в експлуатацію амбулаторію у Високому. Ще чотири планують відкрити у серпні – в Салтиковій Дівиці, Кобижчі, Тростянці та Плисках. Дев’ять сільських амбулаторій добудовують, відкриття планують у вересні.

 

– Амбулаторії – комфортні, збудовані за всіма сучасними вимогами і до кожного закладу передбачений автомобіль Renault Duster для виїзду лікарів на виклики до тяжкохворих пацієнтів. Тобто йдеться не тільки про нові приміщення, а якраз про наповнення сучасним обладнанням для діагностики та лікування і транспортом. Також працюємо над тим, аби амбулаторії були забезпечені кваліфікованими кадрами. Користуючись можливістю, запрошую на роботу в амбулаторію в Чорнотичах лікаря. Можливо, хто зацікавиться, прошу звертатися, – запрошує Андрій Прокопенко.

 

Також у сфері охорони здоров’я триває реалізація проєкту Президента України EMERGENCY – реконструкція приймальних відділень дев’яти опорних лікарень області: Чернігівської обласної лікарні, Бахмацької, Бобровицької, Козелецької, Корюківської та Новгород-Сіверської районних лікарень, міських медзакладів Ніжина, Прилук та Чернігівської лікарні №2.

 

– В рамках проєкту лікарні забезпечимо сучасним високотехнологічним обладнанням, що неабияк поліпшить діагностику та надання медпослуг пацієнтам. Роботи по всіх об’єктах мають бути завершені в жовтні, – наголосив голова ОДА.

 

50 років – без ремонту

 

Як повідомляє Андрій Прокопенко, цьогоріч на Чернігівщині відремонтують 300 кілометрів доріг. Це й справді амбітні плани!

 

– Для порівняння: у 2018 році було відремонтовано близько 112 км доріг, у 2019-му – близько 70 км. А 2020-го плануєм 300 км! – каже голова ОДА. – Вперше за останні 50 років ремонтують дорогу Ніжин – Прилуки. Підрядна організація – українсько-німецьке підприємство «Автострада» вже приступило до робіт у Прилуцькому районі, влаштовано близько 9 км вирівнюючого шару та розпочато ремонт двох мостів.

 

Жнива і нові робочі місця

 

За словами Андрія Прокопенка, Чернігівщина поступово виходить на нормальний режим роботи. Про це свідчать як економічні показники, так і ринок праці.

 

Завдяки відкриттю нового бізнесу або розширення штату діючих компаній, вдалося забезпечити позитивний баланс зі створення робочих місць – реальний приріст становить 1875 нових робочих місць. Найбільше створено на підприємствах оптово-роздрібної торгівлі, автомобільного сервісу, промислової та інформаційно-комунікаційних галузей.

 

Наразі всі райони області розпочали жнивну кампанію.

 

– Станом на 30 липня, зі 100 тисяч га або 41% прогнозованих площ зібрали понад 456 тисяч тонн зерна. Середній показник урожайності ранніх зернових та зернобобових становить 45,2 ц/га, що на 0,8 ц/га більше за показник 2019 року. Лідери з намолоту: Чернігівський, Прилуцький та Носівський райони, – каже голова ОДА.

 

Сміттєпереробний завод: скорочення відходів та нова якість життя

Наприкінці липня Андрій Прокопенко та Батуринський міський голова Леонід Душа зустрічалися з представниками чеської компанії, яка спеціалізується на сучасних технологіях сортування та переробки комунальних відходів.

 

Закордонні гості пропонують рішення щодо сортування і збору відходів з подальшою переробкою для матеріального та енергетичного використання. Проєкт передбачає будівництво заводу, а також облаштування на території області як стаціонарних, так і мобільних прес-контейнерів. Пропоноване рішення дозволить комплексно покращити сміттєзбиральну та сортувальну мережу і ліквідовувати відходи на високому технологічному рівні. Результат – скорочення кількості сміттєзвалищ на 85%. А RDF-паливо – це альтернатива вугіллю та іншим видам твердого палива, яке використовують для виробництва тепла та електроенергії.

 

Проєкт відповідає концепції Євросоюзу не лише в частині поводження з відходами – він дозволить створити нові робочі місця та сприятиме поліпшенню якості життя людей. У перспективі муніципалітети отримають додаткові кошти для розвитку своїх громад.

 

– Запропонований проєкт повністю планує профінансувати чеська сторона. Наразі триває вивчення та вибір ділянки для будівництва заводу, і відповідно також далі будуть укладені меморандуми з громадами щодо поставки сміття. Фактично в кожній територіальній громаді буде встановлений пресувальний майданчик, куди сміттєвози привозитимуть відходи. Спеціальна установка все це пресуватиме, а далі транспортуватимуть сміття на завод. Проєкт цікавий, він може бути також поєднаний з заводом виробництва біопалива (водню), який теж Чернігівщина розглядає як один з варіантів будівництва. Вони можуть один одного доповнювати. Сподіваюся, в найближчий час ми підпишемо меморандум про наміри далі рухатися щодо реалізації цього потрібного проєкту, – зазначив Андрій Прокопенко.

 

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-20 23:16:01.913

  • Всього випадків: 175,678
  • Активні: 94,609
  • Всього смертей: 3,557
  • Нових смертей: 41
  • Всього одужали: 77,512

Замовити зворотний дзвінок