“Жыве Беларусь”: сусіди протестують проти диктатури

“Жыве Беларусь”: сусіди протестують проти диктатури

Дата: 2020-08-19 | Категорiя: Соціум

Більше тижня у Білорусі не вщухають акції протесту. Люди не згодні з результатами виборів і вважають сфальсифікованою перемогу Олександра Лукашенка, який при владі вже більше 20 років.

- Білоруси не вірять у 79,7 відсотків Лукашенка. Це намальована перемога, - кажуть учасники мирних акцій по всій Білорусі.

Першу протестну хвилю, що спалахнула 9 і 10 серпня влада придушила. Тоді лише за день і ніч затримали більше 3000 тисяч людей. Ті, хто вийшов із СІЗО розповіли незалежним журналістам та активістам про приниження і знущання силовиків, показали криваві побої.

Після кількох днів запеклих протистояння на вулицях та перших жертв влада зупинила придушення протесту. Просвітницько-соціальне об'єднання білорусів "Ланка" повідомило про щонайменше п'ятьох загиблих під час акцій. Влада говорить лише про дві підтверджені смерті - 34-річного Олександра Тарайковського та 25-річного Олександра Вихора. Матір останнього, стверджує, що син взагалі не брав участі у протестах, а їхав того дня до дівчини.

Тепер щодня по всій країні відбуваються мирні акції солідарності та страйки на підприємствах. Приміром, днями на вулиці Мінська вийшли жінки у білому, щоби підкреслити мирний характер зібрань. А дівчата провели акцію умиротворення силовиків біля будинку Уряду. Обнімали хлопців у касках та бронежилетах і просили не бити людей.Експерти вже назвали події у Білорусі народним повстанням проти диктатури, що може перерости в революцію. Подібного в історії незалежної Білорусі ще не було.

Учасники акцій виголошують патріотичний заклик “Жыве Беларусь”, аби пробудити громадянські почуття, національну мову і культуру.

Слова підтримки білорусам і їх прагненню справедливості звучать у всьому світі. Лідери ЄС, США та багатьох інших країн закликали Лукашенка зупинити придушення і сприяти діалогу. Заговорили і про підготовку санкцій.

Українці, які шість років тому відстоювали своє право на самовизначення і свободу на Майдані проводять акції підтримки сусідів. Так мітинги солідарності провели у Чернігові та інших українських містах.

А литовський тележурналіст Андрюс Тапінас пропонує 23 серпня організувати живий ланцюг солідарності з народом Білорусі. Щоби показати світові, що Україна, Литва, Латвія, Естонія та Білорусь єдині у боротьбі за свободу. Ця акція запланована на річницю “Балтійського шляху” - живого ланцюга в який вишикувались жителі трьох балтійських країн 31 рік тому.

Михайло Ломоносов, газета "Деснянка"


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-24 22:18:01.522

  • Всього випадків: 188,106
  • Активні: 100,891
  • Всього смертей: 3,757
  • Нових смертей: 52
  • Всього одужали: 83,458

Замовити зворотний дзвінок