СЕРГІЙ БАРИШОВЕЦЬ: «МИ МОЖЕМО ДАТИ ЧЕРНІГІВЦЯМ БІЛЬШЕ, А ЖИТТЯ У МІСТІ ЗРОБИТИ КРАЩИМ»

СЕРГІЙ БАРИШОВЕЦЬ: «МИ МОЖЕМО ДАТИ ЧЕРНІГІВЦЯМ БІЛЬШЕ, А ЖИТТЯ У МІСТІ ЗРОБИТИ КРАЩИМ»

Дата: 2020-08-19 | Категорiя: Iнтерв'ю

Лідером політичної партії «НАШ КРАЙ» на Чернігівщині напередодні місцевих виборів обрано Сергія Баришовця, який упродовж останніх п’яти років був депутатом обласної ради від цієї політичної сили та представляв інтереси жителів Носівщини. Водночас доклав чимало зусиль для розбудови партії в регіоні. Ми запросили нового очільника впливової партії до розмови.

 

ДОВІДКА

Сергій Баришовець народився 10 серпня 1978 року у місті Носівка Чернігівської області. Вищу освіту здобув у Київському національному економічному університеті (2002) та Міжрегіональній академії управління персоналом (2020). Також закінчив Вищу школу менеджменту (м. Варшава, Республіка Польща) за спеціальністю «Антикорупційна діяльність».

Із 2005 року займався підприємницькою діяльністю. Наразі – керівник ПрАТ агрофірма «Іржавецька». У 2015 році обраний депутатом Чернігівської обласної ради за партійним списком політичної партії «НАШ КРАЙ». У 2020 році очолив Чернігівську обласну організацію ПП «НАШ КРАЙ». Одружений, виховує доньку та сина.

 

П’ять років представники партії, і Ви серед них, пропрацювали в обласній раді. Які досягнення «НАШОГО КРАЮ» в області і в Чернігові, зокрема?

 

Ми від початку реформи відстоюємо процеси децентралізації в області. На Чернігівщині будуть створені 57 ОТГ, частина з них уже функціонують. Пишаємося, що найуспішніші громади очолюють саме представники «Нашого краю», у їхньому переліку – Носівська.

 

«НАШ КРАЙ» – це єдина політична сила на Чернігівщині, що послідовно утверджувала право громад саме на добровільне об’єднання. Адже з початку реформи чинна на той момент обласна влада нав’язувала схему «один район – одна громада».

 

Депутати-«нашокраївці» просували необхідність створення у Чернігівській області не менше 5 районів, зважаючи на територію регіону і щільність населення. У радах різних рівнів, серед них  і Чернігівській, «НАШ КРАЙ» послідовно виступав проти незаконних махінацій із землею громад та комунальним майном. У Чернігові, мабуть, добре пам’ятають історію з товариством «ГРІМ-ВІРА». Так ось, за скандальне виділення землі депутати принципово не голосували.

 

Не варто забувати про численні проєкти щодо допомоги учасникам АТО, гуманітарних вантажів жителям прифронтової Авдіївки, масштабної цьогорічної підтримки медичних закладів у боротьбі з пандемією COVID-19.

 

Ви розповідаєте про область, а що конкретно зроблено у місті?

 

Якщо сказати детально про Чернігів, то депутати від «НАШОГО КРАЮ» розробили кілька міських цільових програм, вони були затверджені сесією та успішно працюють і сьогодні. Чимало чернігівських родин уже отримали муніципальну підтримку при народженні дитини (5 тис. грн – при народженні першої дитини, 10 тис. грн – другої та 20 тис. грн – третьої). Зміни щодо необхідної допомоги усім родинам, а не лише багатодітним, як це пропонувалося спочатку, і збільшення сум, що виплачуються, запропонував саме «НАШ КРАЙ»! Також депутати розробили програму реконструкції дитячих ігрових та спортивних майданчиків у загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладах міста Чернігова, програму боротьби з онкологічними захворюваннями в обласному центрі та програму розвитку матеріально-технічної бази закладів освіти міста.

 

Крім того, фракція політичної сили у Чернігівській міськ­раді відстоювала й інші важливі для жителів міста питання. Наприклад, щодо збереження 20% доплат педагогічним працівникам «за престижність праці» (досягли успіху, однак за три місяці влада зробила по-своєму), захищали від закриття школу №10, матеріально і юридично підтримували постраждалих від підтоплення у 2018 році. Також постійно дбали про поліпшення матеріально-технічного забезпечення шкіл, дитячих садків, лікарень тощо.

 

Звісно, не варто забувати про зустрічі з чернігівцями, вирішення окремих питань у мікрорайонах міста. Один із яскравих прикладів, депутат Чернігівської міськради Богдан Ткаченко від «НАШОГО КРАЮ», президент Асоціа­ції дворового футболу м. Чернігова постійно організовує змагання і підтримує розвиток цього виду спорту. За його депутатською ініціативою за кошти міського бюджету (1,5 млн грн) споруджено футбольне поле на вул. Льотній. Загалом у вищій, 1-й та 2-й лігах дворового футболу в обласному центрі грають понад 50 команд. Так що досягнення «НАШОГО КРАЮ» у Чернігові вагомі.

 

Як змінилася партійна команда у місті?

 

Дійсно, останнім часом партійна команда «НАШОГО КРАЮ» зазнала змін внаслідок дії різних чинників. З її лав пішли люди, які мали не зовсім щирі причини перебування у складі політичної сили, ставлячи за пріоритет, швидше за все, свої приватні бізнесові інтереси. А на деяких із наших колишніх партійців, я припускаю, було здійснено неймовірний тиск з боку міської влади – люди піддалися залякуванню і приниженню. Погодьтеся, так не повинно бути, навіть якщо фахівець працює у бюджетній сфері або має бізнес. Між тим, сьогодні реалії маємо саме такі. Це з одного боку. З іншого – у команді «НАШОГО КРАЮ» залишилися надійні та принципово чесні люди, партійна дисципліна покращилася, а перспективи стали чіткішими. Загалом, очищення чернігівської команди розпочалося ще наприкінці минулого року, коли з фракції виключили депутатів, які виступили засновниками іншої партії. Наразі цей процес оновлення триває.

 

Чи зроблено висновки щодо партійних кадрів? Назвіть визначальні критерії відбору кандидатів на вибори.

 

Зрозуміло, ми зробили висновки з попереднього досвіду. Однозначно нам не підійдуть люди, які йдуть до місцевих рад, щоб брати участь у сумнівних схемах чи оборудках. А тому визначальними для нас критеріями є успішна професійна діяльність людини, її доброчесна репутація, а ще – наскільки добре знають того чи іншого кандидата у місті, громаді. Адже у місцевих радах мають бути свої люди! Обирати до громад «парашутистів», представників інших територій, вважаю, абсолютно нелогічно і нераціонально. Звісно, у «НАШОМУ КРАЇ» робимо акцент на компетентності і професійних якостях, бажанні і вмінні вирішувати відповідні місцеві питання, а ще – на відповідальності та самостійності. Для нас дуже важливо працювати із вольовими людьми, які мають внутрішній стержень, характер, зможуть чинити опір, коли будуть спроби їх «зламати» чи залякати. З такою командою ми зможемо зробити більше для Чернігова й області!

 

Які маєте успіхи у процесі оновлення партійної команди?

 

«НАШ КРАЙ» напередодні місцевих виборів, що відбудуться 25 жовтня, формує списки кандидатів у депутати, як у містах, громадах, районах, так і до облради. У Чернігові ці питання вирішуються на рівні міської партійної організації.

 

До команди «НАШОГО КРАЮ» у Чернігові вже приєдналися кілька десятків нових людей – авторитетних підприємців, громадських активістів, ініціативної молоді. Наше щире бажання – розширити список людей, які вміють генерувати ідеї, люблять свій рідний край, хочуть розвивати область та місто разом із нами. Тому, якщо розділяєте наші погляди та готові брати на себе відповідальність, приєднуйтеся до нашої команди. Ми – відкриті і будемо вам раді!


Команда «Нашого краю» з Чернігівщини на партійному форумі у столиці

 

Питання, що цікавить наразі багатьох, – чи висуватиме «НАШ КРАЙ» кандидата на посаду Чернігівського міського голови? Можете назвати перший номер у партійному списку до Чернігівської міської ради?

 

Ми йдемо на вибори оновленою зміцненою командою. Звичайно, ми будемо висувати кандидата на посаду Чернігівського міського голови. Наразі обираємо з-поміж кількох кандидатів. Все стане відомим на партійній конференції у вересні. Трохи терпіння – і чернігівці про все дізнаються. Наразі активна кадрова робота триває…

 

З якою програмою партія піде на вибори?

 

Вирішення локальних питань має перебувати у сфері впливу органів місцевої влади. Це і є філософія децентралізації, яку відчули не лише у громадах Чернігівщини, а й в обласному центрі завдяки додатковим фінансовим можливостям і суттєвому, десь утричі, зростанню міського бюджету. А тому сьогодні головне завдання «НАШОГО КРАЮ» – посилити органи місцевого самоврядування компетентними, досвідченими, чесними і відповідальними людьми, які знають, як вирішувати проблеми міських жителів і мають бажання відповідально працювати. У центрі уваги мають бути соціальні питання, розвиток міської інфраструктури та економіки, безпечне довкілля.

 

Я наголошую – надзвичайно важливо працювати чесно і прозоро, адже через корупцію у місті робиться менше, аніж можливо з такими обсягами бюджету. І коли кажемо – більше, то це означає більше доріг, більше дитсадків, більше соціальної підтримки чернігівцям тощо. Крім того, потрібно активно розгорнути діяльність щодо втілення туристичних амбіцій Чернігова як величного старовинного міста легенд.

 

Як Ви оцінюєте зміни у Чернігові за останні роки?

 

Звісно, зовнішні зміни у Чернігові помітні: відремонтовано окремі центральні вулиці, багато фонтанів – теж у центрі, осучаснені сквери. Між іншим, нічого неймовірного тут немає – фінансова децентралізація дозволила отримати містам кошти для свого розвитку, реа­лізувати проєкти, на які раніше не вистачало коштів. Якщо до 2015 року місто мало один бюджет, то наразі ця сума десь утричі більша. Якщо порівняти: ви щомісяця отримуєте певну суму заробітної плати, а потім вам її удвічі або навіть утричі збільшили – ви матимете більше можливостей? Зможете більше дозволити придбати товарів і послуг для себе і родини, втілити якусь мрію? Так відбувається і на рівні обласного центру. Тому я би порадив місцевій владі змінити гасла, які розклеєні скрізь, на інші – «Ми всього лишень робимо свою роботу!». Відверто здивувався б, якби із майже 3-мільярдним бюджетом обласний центр був би ще брудним або без гарячої води, приміром.

 

Суттєві зміни сталися і на рівні області завдяки децентралізації. У громадах Чернігівщини теж є свої успіхи. Приміром, Носівка. У нас завершується будівництво сучасної школи (яка мала статус довгобуду понад 30 років, а цього першовересня до неї підуть понад 400 учнів), зводиться амбулаторія у найбільшому селі Володькова Дівиця, ремонтуються дороги, відновлюється вуличне освітлення, працює соціальне таксі, запроваджено громадський бюд­жет тощо. Такі ж позитивні зміни мають Батурин чи Кіпті, наприклад, чиї бюджети теж зросли. Так що Чернігів навіть у межах області не є винятковим чи у чомусь унікальним. Це результати децентралізації, що дійсно стала найбільш успішною реформою останніх років в Україні.

 


Чого не вистачає обласному центру Чернігівщини?

 

На мою думку, варто розділяти, чого не вистачає місту і місцевій владі. Хоча через недоліки влади автоматично страждають чернігівці.

 

Насамперед, на рівні місцевої влади не вистачає прозорості при схваленні рішень та повноцінного залучення чернігівців до управління містом. Бачимо спроби управління у ручному режимі. Приміром, з останніх подій – Чернігівська міська рада проголосувала за виділення землі для встановлення у центрі міста колеса огляду. Чернігівці – проти цього, проводять акції протесту, висловлюють свою позицію. Потім, на рівні мерії намагаються урегулювати це питання, збирають експертів – і вони ніби «вирішують», що питання не на часі. А може, потрібно розпочинати від зворотнього – спитати у місцевих жителів, чи потрібне колесо огляду в історичному місці? Що люди думають з цього приводу? Тому реального залучення громадян до управління містом і не вистачає.

 

Механізми участі чернігівців у схваленні рішень ніби є – це петиції, громадський бюджет, однак повноцінно і масштабно вони не працюють, навіть більше – існують просто для звітності у різних рейтингах. Дивіться: у нас все є! А як працюють ці важелі впливу? То вже інше питання. Навіть про бюджет участі на найвищому міському рівні звучать зауваження, що сума «завелика» для Чернігова. Так це ж обласний центр! Між тим, є міста, у яких з бюд­жетом 800 млн грн бюджет участі перевищує 50 млн грн!

 

У Чернігові чомусь не працюють програми соціальної підтримки городян. Навіть при значно меншому бюджеті існували доплати педагогам, безкоштовне харчування учнів молодшої ланки тощо. На жаль, відсутня підтримка жителів обласного центру під час надзвичайних ситуацій, якщо згадати зруйнований гуртожиток на вулиці Попуд­ренка чи масові підтоплення будинків приватного сектора під час зливи 2018 року. Наразі пріоритети – інші. Звичайно, ремонтувати дороги потрібно, але чому у центрі Чернігова поблизу «України» це робили тричі упродовж останніх років? Чи раціональне це витрачання коштів? Чи це професійні рішення? Наскільки дотримується баланс наявності коштів та ефективного їх витрачання?

 

А ще надзвичайно гострим в обласному центрі є питання прозорих справедливих тендерів, а відтак, повноцінного конкурентного середовища, бо така ситуація сприяє тому, що роботи і товари закуповуються за завищеними цінами. Тільки вдумайтеся: міський голова Чернігова посідає перше місце у рейтингу корумпованості, що оприлюднило видання «Обозреватель» у липні цього року! Дуже часто у місті роботи починаються без відповідних тендерів, а потім їх «виграють» ті підрядники, які вже почали працювати.

 

За ті гроші, що наразі має місто, можна зробити більше, і наша команда може й готова це робити. Потрібно працювати так, аби потім не було соромно перед своїми дітьми! Зробити більше – це значно краще.

 

У 2015 році «НАШ КРАЙ» мав дуже успішний результат на виборах до Чернігівської міської та рад інших рівнів. Чи повторить ті досягнення оновлена партійна команда?

 

На старті виборчої кампанії складно прорахувати її кінцевий результат і склад нової міської ради. Це залежить від багатьох чинників, у тому числі, наприклад, і подальшого поширення пандемії коронавірусу в Україні, на Чернігівщині. Однак я впевнений, що жовтневі місцеві вибори у Чернігові принесуть чинній владі політичне розчарування. Натомість «НАШ КРАЙ» відкриває перед чернігівцями можливості обрати ту владу, яка забезпечить розвиток та добробут міста і його жителів.

 

Чи варто очікувати на зміни після виборів-2020?

 

Зміни однозначно будуть, якщо до депутатських корпусів рад усіх рівнів оберуть чесних і відповідальних людей, із досвідом роботи в управлінській сфері, з баченням того, як ефективно та прозоро використовувати ресурси міст і громад, звідки залучати кошти, як результативно співпрацювати із міжнародними партнерами, як втілювати соціальні програми для людей тощо.

 

А тому на майбутніх місцевих виборах варто голосувати не за гасла, кольори, обіцянки, а за місцевих лідерів, які мають досвід і досягнення, готові працювати задля розвитку і процвітання. Саме такі – в команді «НАШОГО КРАЮ» на Чернігівщині. Ми принципово і відповідально працювали в місцевих радах уже п’ять років, а тому маємо репутацію партії, що відстоює інтереси людей, розвиває наш край, і її представники готові брати відповідальність за успішні перспективи Чернігова. Варто рухатися від очищення партії – до очищення влади! Ми хочемо чернігівцям дати більше, а життя у місті зробити кращим!

 

Спілкувався Володимир КОВАЛЬЧУК


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-24 22:18:01.522

  • Всього випадків: 188,106
  • Активні: 100,891
  • Всього смертей: 3,757
  • Нових смертей: 52
  • Всього одужали: 83,458

Замовити зворотний дзвінок