22 серпня, 17.00: «Десна» – «Зоря»

Дата: 2020-08-21 | Категорiя: Спорт

Ще не встигли вщухнути пристрасті та коментарі від минулого чемпіонату України і матчів Ліги Європи, як музичні позивні знову кличуть команди на стадіони до нових двобоїв. Що ж чекати вболівальникам від наступного сезону?

Зміна регламенту чемпіонату та участь у єврокубках

УЄФА допустив «Десну», яка завершила минулий чемпіонат на четвертому місці, до участі в Лізі Європи, надіславши офіційного листа на адресу чернігівців. Матчі єврокубка сіверяни розпочнуть з третього кваліфікаційного раунду наприкінці вересня, дізнавшись майбутніх суперників після жеребкування. А міжнародний досвід у деснянців є, адже під час зимових тренувальних зборів у Туреччині команда зіграла спаринги з багатьма клубами всієї Європи.

На жаль, домашні міжнародні поєдинки «Десна» планує провести на київській «Оболонь-Арені», адже стадіон ім. Ю. Гагаріна не відповідає європейським стандартам. Тож ми будемо позбавлені наживо вболівати за наших гравців.

Виконком Української асоціації футболу (УАФ), провівши засідання шляхом використання засобів зв’язку, ухвалив низку рішень стосовно змагань чергового сезону в елітному дивізіоні. Зокрема, було затверджено план-календар змагань серед клубів української Прем’єр-Ліги (УПЛ), а також регламент турніру.

Згідно з рішенням, чемпіонат УПЛ сезо­ну-2020/2021, в якому візьмуть участь 14 команд, розпочнеться 21 серпня (базова дата 1-го туру). Турнір відбудеться у два кола, в один етап. Орієнтовна дата завершального, 26-го туру, – 15 травня 2021 року. Переможець і призери І ліги – ФК «Минай» (с. Минай Закарпатської області), «Рух» (Львів) та «Інгулець» (смт Петрове Кіровоградської області) дебютуватимуть у змаганні серед найсильніших клубів України.

Отже, у 1-му турі зустрічаються: 21 серпня – «Олімпік» – «Динамо» та «Шахтар» – «Колос». 22 серпня – «Львів» – «Минай», «Десна» – «Зоря», «Олександрія» – «Маріуполь». 23 серпня – «Інгулець» – «Дніпро-1» та «Ворск­ла» – «Рух».

Кадрові зміни сіверян

Першим новачком команди цього літа став 19-річний Михайло Мудрик, орендований у «Шахтаря» хавбек. Чемпіон світу у складі молодіжної збірної Юхим Конопля ще рік виступатиме за «Десну». Сіверяни зуміли домовитись з «Шахтарем» про продовження оренди. До слова, Юхим виконував ключову роль у минулому сезоні. У його активі 24 матчі за чернігівський клуб та 6 асистів у всіх турнірах. Воротар Ігор Литовка також проведе ще один сезон у складі «Десни». Кіпер у минулому сезоні тричі захищав ворота команди та пропустив 4 м’ячі.

Також продовжать свою кар’єру в Чернігові воротар Євген Паст, який провів 52 матчі за сіверян, та захисник Андрій Гітченко, які підписали нові контракти, відповідно на два і один роки. У складі «Десни» Андрій зіграв 73 матчі, забивши чотири м’ячі.

На офіційному сайті клубу оголошено про контракт нападника Максима Дегтярьова, який він підписав на два роки. У минулому сезоні футболіст першу частину чемпіонату зіграв у Чернігові, забивши у 15 матчах 2 голи, а після цього захищав кольори «Олімпіка», за який провів 7 матчів і забив 5 голів.

Для вболівальників повідомлю, що Максим народився 30 травня 1993 року в місті Кіровськ. Вихованець алчевської «Сталі». Почав професійну кар’єру 2011 року в тому ж клубі. 17 липня дебютував у професійному футболі в матчі проти «Львова», у якому відразу забив свій перший гол на 78-й хвилині. У міжнародному поєдинку дебютував 1 червня 2013 року в третьому кваліфікаційному раунді Ліги Європи за донецький «Металург» проти албанського клубу «Кукесі», замінивши на 69-й хвилині Жуніора Мораеса. У Прем’єр-лізі вперше зіграв 4 серпня 2013 року в матчі проти одеського «Чорноморця».

А ось перехід екс-капітана «Десни» Дениса Фаворова до луганської «Зорі» став резонансним і несподіваним для багатьох вболівальників. Тим паче, що одна з найавторитетніших аналітично-статистичних систем світу Wyscout, із якою співпрацює УПЛ, сформувала умовну символічну збірну Favbet Ліги сезону 2019/20 років. До неї увійшли чотири футболісти «Зорі», троє – від «Десни», це Євген Паст, Денис Фаворов, Олександр Філіппов, двоє – від «Шахтаря» та по одному представнику «Динамо» й «Маріуполя».

Контрольні матчі деснянців

У літнє міжсезоння команда Олександра Рябоконя провела перший товариський поєдинок з молодіжним складом «Динамо». Відзначимо, що за сіверян дебютували Михайло Мудрик та Максим Дегтярьов. «Десна» повела у рахунку зусиллями Калітвінцева і Філіппова, але в подальшому дозволила киянам зрівняти рахунок: бойова нічия – 2:2.

Наступним суперником у контрольному матчі був друголігівський Вишгородський «ДІНАЗ». І команда Олександра Рябоконя наоч­но продемонструвала, як потрібно терпіти і чекати помилок суперника. А коли вони вже з’являються, то миттєво карати. «Сухий» перший тайм змінився цілою гольовою феєрією після перерви. Відкрили рахунок динамівці. Але відповідь суперника не забарилася і виявилася… потрійною. За десять хвилин чернігівці забили три голи і перевернули все з ніг на голову. Ілля Шевцов реалізував пенальті без проблем. Надалі ж він оформив хет-трик у цьому поєдинку, а ще один гол у свій актив записав Пилип Будківський. На останній хвилині господарі, заробивши пенальті, не зуміли переграти голкіпера Ігоря Литовку.

У наступному товариському двобої «Десну» екзаменувало (володар кубка України та срібла зразка 2020 року) «Динамо» під керівництвом нового головного тренера Мірчі Луческу. Гра чернігівців мені сподобалася, а на голи Філіппова та Шевцова кияни зуміли лише розмочити рахунок, не забивши пенальті Пасту.

Відмінно зіграли сіверяни і в наступних матчах. «Олімпіка» обіграли з рахунком 2:0. Півзахисник Михайло Мудрик забив дебютний гол у складі чернігівської команди, яка і в зустрічі з молодіжкою донецького «Шахтаря» здобула впевнену перемогу з рахунком 4:1. Цікаво, що один з голів на рахунку хавбека Мудрика, який відзначився через дві хвилини після виходу на заміну і забив у другому спарингу поспіль. Інші голи на рахунку Хльобаса, Гуцуляка, Будківського.

На мою думку, вболівальникам буде цікаво подивитися на склад «Десни» в заключному контрольному поєдинку 15 серпня: Паст (Литовка, 46), Пінчук (Старенький, 61), Імереков (Дем’яненко, 85), Гітченко, Мостовий (Мудрик, 61), Домбровський (Арвеладзе, 68), Волков (Картушов, 46), Калітвінцев (Гуцуляк, 46), Шевцов (Беліч, 46, Філіппов, 77), Дегтярьов (Будківський, 46), Хльобас (Тотовицький, 61).

Де ж будемо дивитися матчі чемпіонату?

Наостанок – теленовина: якщо у минулому сезоні матчі «Десни» транслювали на телеканах УНІАН та 2+2, то в сезоні 2020/21 чернігівці вирішили повернутися до трансляцій на офіційному телепулі УПЛ, тобто тепер матчі сіверян вболівальники зможуть подивитися на телеканалах Футбол 1/2/3.

Але на домашні матчі «Десни» організаторам варто повернути на трибуни фанів команди, які, ігноруючи будь-які вірусні обмеження, активно та енергійно вболівають за улюблений клуб за межами стадіону, розташовуючись на парканах чи дахах прилег­лих будинків.

Отже, м’яч – на центр. Свято розпочинається! З оптимістичними надіями та сподіваннями дивимось у новий сезон.