Віктор Бистров: «Завдання «Нашого краю» – повернути педагогам надбавки за престижність праці»

Віктор Бистров: «Завдання «Нашого краю» – повернути педагогам надбавки за престижність праці»

Дата: 2020-08-26 | Категорiя: Iнтерв'ю

– Вікторе Едуардовичу, як ви оцінюєте стан підготовки до нового навчального року шкіл Чернігова і загалом ставлення місцевої влади до педагогів?

 

– Підготовка до нового навчального року ніби проводиться, але водночас є чимало недоліків, виникають конфлікти – батьки не задоволені, як, приміром, у школі №19, де є нарікання на стан вікон у класі, старі парти, ненадійну електропроводку тощо. А п’ять років тому звучали заяви, що жодних зборів коштів із батьків на ремонти у школах не буде. Натомість, бачимо зовсім іншу картину.

 

Якщо сказати про тенденції в освіті, то мало оптимізму: за останні роки у Чернігові закрили дві школи – №10 і №23. Спроби їх відстояти не увінчалися успіхом, хоча «НАШ КРАЙ» доклав усіх зусиль, аби влада врахувала думку батьківського і педагогічного колективів. Крім цього, сталися численні зміни зі знаком мінус у навчальному процесі, підтримці освітян. Зокрема, ліквідовано поділ класів на підгрупи під час вивчення іноземних мов, фізики, математики тощо. Така ситуація у всіх загальноосвітніх закладах Чернігова, окрім школи №1, що має інше ставлення міської ради й управління освіти. Чому? Неважко здогадатися…

 

– Згадуються і безкоштовне харчування дітей раніше, і надбавки педагогам.

 

– Коли бюджет обласного центру був значно меншим, учнів молодшої школи забезпечували безкоштовним гарячим харчуванням за рахунок міста. Однак із дос­татньо великим бюджетом пріоритети змінилися, і батьки мають самостійно дбати про харчування своїх дітей.

 

А ще не варто забувати про ліквідацію надбавок учителям за престижність праці. Це спочатку було зроблено із грубим порушенням законодавства та використанням тиску на вчительські колективи. «НАШ КРАЙ» підтримав педагогів Чернігова і виніс проблемне питання у публічну площину – місцева влада повернула на три місяці надбавки за престижність праці у розмірі 20% посадового окладу, однак потім вчинила по-своєму, відібравши гроші у вчителів. Ми вважаємо таке ставлення неприпустимим у школах обласного центру, адже в інших містах України і навіть невеликих громадах такі надбавки виплачуються.

 

Чернігівські вчителі заслуговують на гідну оплату своєї праці! Одним із своїх завдань у новообраній міській раді ми вбачаємо повернути вчителям надбавки за престижність праці. На жаль, сьогодні заробітні плати освітян Чернігова – нижчі, аніж деінде, вони не отримують будь-яких муніципальних доплат. Цю ситуацію потрібно змінювати.

 

– Навчання в умовах карантину буде іншим, ніж зазвичай. Хто має дбати про безпеку у школах?

 

– На моє переконання, про безпеку учнів і вчителів у школах має дбати як державна, так і місцева влада. Уряд врешті визначився з порядком і заходами початку навчання у школах з 1 вересня. Але, водночас, урядовці зазначили, що саме органи місцевого самоврядування мають забезпечити школи масками та антисептиками відповідно до рекомендацій головного санітарного лікаря. Також у правилах перебування учнів у школах визначено, що їх будуть лише опитувати про самопочуття перед навчанням, а не перевірятиме чи оглядатиме лікар.

 

У Чернігові наразі на місцевому рівні офіційно озвучується, що у класах забезпечити соціальну дистанцію не вийде (якщо у класі 30-35 учнів), тільки у школах додатково відкриють запасні входи/виходи, щоб не скупчувати дітей. Можливо, чернігівські школи будуть забезпечені санітайзерами, але про маски, каже влада, мають подбати батьки. Чи справедливо це? Ні. Ми переконані, для вчителів і дітей засоби захисту мають бути безкоштовними і загальнодоступними за рахунок місцевого бюджету.

 

– «НАШ КРАЙ» ще раніше вказував на негатив від скорочення медичних сестер у школах. Це питання набуло більшого резонансу лише в умовах пандемії.

 

Добре, що міська влада Чернігова нарешті зрозуміла, що посади медсестер зі шкіл ліквідовувати не можна. З цього навчального року у кожній школі знову буде присутня медична сестра. Ми закликаємо запровадити перевірку стану здоров’я дітей. Не просто опитування, а температурний скринінг на вході до навчального закладу. Оскільки опитування про самопочуття не дадуть адекватної оцінки стану їхнього здоров’я. А одна хвора дитина може відправити на карантин усю школу!

 

Крім цього, варто враховувати, що школи в країні та й на Чернігівщині відкриються у період зростання захворюваності на COVID-19. Виходить, що коли інфікувань було набагато менше – навчатися не дозволяли, а на піку пандемії в країні – відкриють школи.

 

– Якими мають бути дії місцевої влади в таких умовах?

 

– Тому, вважаю, важливо на місцевому рівні думати і про створення, на всяк випадок, онлайн-платформи для навчання дітей. Маємо бути відповідальними й усвідомлювати, що наражати дітей на небезпеку – це злочин!

 

На жаль, не виділено і не планується виділення додаткових коштів з міського бюджету Чернігова для адаптації освіти в умовах коронавірусу – це і захист дітей та працівників загальноосвітніх навчальних закладів; це і додаткова підтримка та освіта дітей із малозабезпечених родин.

 

Наразі освіта у Чернігові фінансується, як і вся гуманітарна сфера, за залишковим принципом. І, на жаль, вона не є конкурентною в сучасних умовах. Чернігівці заслуговують на краще життя. Ми – депутати від «НАШОГО КРАЮ» – зможемо зробити більше в освітній галузі, аніж чинна влада.

 

Галина Петренко


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-30 20:26:02.115

  • Всього випадків: 208,959
  • Активні: 112,470
  • Всього смертей: 4,129
  • Нових смертей: 64
  • Всього одужали: 92,360

Замовити зворотний дзвінок