Унікальний Центр розвитку і дозвілля «Teenager Start» навчає підлітків вибору професії

Унікальний Центр розвитку і дозвілля «Teenager Start» навчає підлітків вибору професії

Дата: 2020-09-05 | Категорiя: Соціум

У вересні вшосте розпочинається навчальний рік у єдиному в Чернігові центрі, де школярі пізнають ази фінансової грамотності, вчаться бути успішними та впевненими у собі. Його засновниця Олена Пономаренко, педагог і юрист, сертифікована бізнес-тренерка, експертка з просування і розвитку підприємницьких навичок, вважає, що підлітки мають оволодіти інструментами, за допомогою яких вони зможуть реалізуватися в дорослому житті.

 

Просто про складне

 

День відкритих дверей, що пройшов у актовій залі навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій, став нестандартним знайомством із особливостями навчального процесу, модулями курсів для учнів різного віку, цікавими інтерактивними іграми.

 

Керівниця центру Олена Пономаренко та викладачі провели також майстер-класи для батьків і дітей. Школярі, які завітали на захід, повернулися додому не тільки з позитивними емоціями, чудовими враженнями, але й з фірмовими пряниками за активність у інтерактивній грі.

 

Доки слухала розповіді педагогів про унікальність центру, спостерігала за дійством, мимоволі думала, як жаль, що мої діти виросли раніше, аніж в Чернігові запрацював такий нестандартний освітній проєкт.

 

– Унікальність нашого центру, передусім, у тому, що тут школярі «пробують» професії на смак. Підлітки вчаться монетизувати свої захоплення. Ми не готуємо бізнесменів, а формуємо особистість, яка зможе згодом конкурувати, заробляти гроші та досягати мети, – розповідає Олена. – Я та наші викладачі співпрацюємо з бізнесменами й підприємцями, запрошуємо їх на заняття, де вони розказують школярам свої історії успіху. Вихованці бувають на чернігівських підприємствах і під час екскурсій знайомляться з професіями, етапами виробництва продукції. Майстер-класи в міських кав’ярнях – це можливість спробувати себе в ролі кухаря, офіціанта чи бариста. Практичні заняття (а це 80 відсотків навчання) допомагають підліткам з вибором майбутнього фаху.

 

Засновниця центру поінформує і про нововведення: не вчителі оцінюють рівень знань учнів, які навчаються в центрі, а саме діти ставлять бали педагогам після кожного заняття, заповнюючи спеціальні анкети. Для педагогів це своєрідний тест на цікавість вихованців до того чи іншого курсу.

 

Місія – допомагати дітям

 

Олена Пономаренко, відпрацювавши дев’ятнадцять років викладачем (спершу в Чернігівському державному інституті економіки і управління, згодом – у Чернігівському національному технологічному університеті), розробивши 26 навчальних курсів, зрозуміла, що класична освіта не завжди робить випускника успішним, що 85 відсотків їх не працюють за спеціальністю, що наявність диплома не гарантує працевлаштування за фахом. Відтак досвідчений, авторитетний і шанований студентами педагог полишила (чи, як дорікали колеги, «проміняла») престижну роботу, стабільну зарплату і ризикнула започаткувати власну справу.

 

Олена Пономаренко заснувала в 2015 році приватний центр «Teenager Start». Бізнес-ідею реалізувала разом із партнеркою Світланою Насировою.

 

Сергій Пономаренко, завідувач кафед­ри публічного управління та менеджменту Чернігівського національного технологічного університету, кандидат економічних наук підтримав дружину, хоча усвідомлював ймовірний ризик. На синові Олександрові, образно кажучи, протестували й перевірили ефективність навчання.

 

– Наш центр – своєрідна школа практичних навичок ХХІ століття для тинейд­жерів. Моя ж місія як педагога – розкрити потенціал підлітків, сформувати вміння контролювати емоції й позитивно дивитися на світ, допомогти їм визначитися з професією і знайти саме ті інструменти, за допомогою яких вони зможуть реалізуватися в дорослому житті, – відзначає Олена Пономаренко.

 

Місто мрії – Чернігів

 

За словами Олени Пономаренко, молоді не потрібно шукати роботу і щастя за кордоном. Бути успішним (а відтак і щасливим) можна і в Чернігові.

 

Приватний підприємець Сергій Воробйов переконаний, що конструктивне, інноваційне, з практичними заняттями навчання в центрі «Teenager Start» допомогло його синам стати самостійними. Обидва навчилися не боятися експериментувати і генерувати ідеї. Старший Владислав не помилився з вибором професії – закінчив факультет економіки підприємств Чернігівського національного технологічного університету.

 

– Влад постійно озвучував мені свої плани й проєкти, прораховував ризики при реалізації задумів. Нині працює в Чернігові, має справу з інвестиційними проєктами, – з гордістю розповідає Сергій Воробйов. – Менший Ярослав – школяр із широким колом захоплень. Навчання в центрі допомогло обом синам проявити багатогранність інтересів, комунікувати не тільки з ровесниками. Я сам завжди робив те, що подобається. Отож хотів, щоб і діти обрали професію, яка б приносила і гроші, й задоволення.

 

– Часто чую від підлітків про їх бажання виїхати з України і працювати за кордоном. Кажуть, що там краще. По-моєму, треба вчити молодь так, щоб вони прагнули відбудовувати своє місто, свій регіон, країну загалом, – переконана Олена Пономаренко. – Підлітки віком 13–15 років вже самостійні в рішеннях. Отож, щоб зацікавити тинейджерів, потрібно бути сучасним, обізнаним, багатогранним педагогом і особистістю. Серед моїх вихованців – талановиті, здібні й цілеспрямовані люди.

 

З гордістю співрозмовниця розповість і про сина. Олександр з 18 років фінансово незалежний від батьків. Навчаючись на факультеті комп’ютерної інженерії Чернігівського національного технологічного університету, водночас працював у магазині «Алло». Винаймав квартиру, аби не виникло спокуси попросити грошей у батьків.

 

– Навіть коли пропоную допомогу, відповідь одна: «Мамо, не вбивай у мені Мужчину. Все зроблю сам», – каже матуся й підприємниця в одній особі.

 

Статистика засвідчує, що центр став сходинкою до самостійності та реалізації задумів для багатьох вихованців. За п’ять років існування тут набули знань і практичних навичок 1867 школярів, 1500 зробили власний вибір професії, 500 учнів засвоїли ази стратегічного мислення, а 27 розробили і з вересня впроваджуватимуть в життя власні проєкти. Бо тут вчать того, що треба, і як треба.

 

Ольга ЧЕРНЯКОВА

Фото авторки та з родинного архіву Олени ПОНОМАРЕНКО


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-23 07:40:01.927

  • Всього випадків: 184,734
  • Активні: 99,359
  • Всього смертей: 3,705
  • Нових смертей: 63
  • Всього одужали: 81,670

Замовити зворотний дзвінок