Одного врятовано, а інших?

Одного врятовано, а інших?

Дата: 2020-09-09 | Категорiя: Цікаво

Нещодавно до одного з прилуцьких подвір’їв прибилася зграйка лебедів. Як вони потрапили до людей і про їхню подальшу долю розповіла господарка подвір’я і тимчасова «мати» Тетяна Коротка.

 

Жінка проживає біля річки, на її городі чимало очерету, рогози, а у воді ряски. Саме до її двора прийшли лебеді у пошуках їжі.

 

– В останні дні серпня побачила у копанці шестеро сірих і одного білого лебедів, – розповідає Тетяна. – Вони насолоджувалися тишею та смакували ряскою, якої сила-силенна, бо нічого не тримаємо. Коли їжа закінчилася, білий (ймовірно батько або мати) повів їх на чистовод. Наступного дня повернулися лише сірі. Щоб вони не загубилися, прикрила у себе на ніч. Думала, що білий повернеться за ними, але він не прийшов. Саме тоді розмістила у соціальній мережі пост. Адже в мене була купа запитань: Чим годувати? Що з ними далі робити? Коли вони полетять? І чи полетять?

 

Небайдужі активно листувалися з Тетяною, допомагали порадами, а сусід пригостив птахів зерном. Але лебеді не можуть жити у неволі і без вожака, тож пані Тетяна випустила їх.

 

– Поки вони у мене були, зателефонувала жінка із села Замістя і розповіла, що біля двору знайшла ледь живого сірого лебедя, – каже Тетяна Коробко. – Я подумала, що він, ймовірно, відбився від цих птахів і попросила її привезти його до мене. Як з’ясувалося при зустрічі, він більший за цих у зграї, але вже нічого не вдієш, залишила і його. Усі разом вони переночували, а на ранок зграйка пішла, а цей хворий лишився.

 

Тетяна знову звернулася по допомогу до людей через соціальні мережі. Відгуків і порад було чимало, жінці запропонували влаштувати його до якогось природного парку. Тетяна через мережу інтернет передивилася чимало різних парків на Чернігівщині і не тільки.

 

Жінка дізналася, що у колишній резиденції президента-втікача у Межигір’ї, яку перетворили на Національний парк, працює притулок для лебедів. Зв’язалася з провідним біологом-методистом цього парку Сергієм Григор’євим. Він розповів, що у Межигір’ї хороші умови для утримання цих граційних птахів. Насамперед – багато місця і птахи себе вільно почувають. Є чотири сполучені між собою водойми з циркуляцією води, завдяки чому вони не вкриваються кригою взимку, є велике пасовисько, тут можна літати, чимала карантинна зона. Набираються сил і живуть лебеді фактично з усіх регіонів України.

 

– Вирішила, що для сірого красеня, це оптимальний варіант, – ділиться враженнями Тетяна Коробко. – Волонтерка Вікторія Міхайліченко швидко знайшла авто, а Євгенія Авер’янова – кошти на паливо. Отже 5 вересня птаха відвезли у Київську область. Я, звісно, рада, і дякую всім, хто допоміг словом і ділом врятувати цього лебедя. Водночас переймаюся за ту зграю сірих, які пішли. Що робити, якщо вони знову прийдуть?

 

Валентина СТЕПОВА


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-20 23:00:01.634

  • Всього випадків: 175,678
  • Активні: 94,609
  • Всього смертей: 3,557
  • Нових смертей: 41
  • Всього одужали: 77,512

Замовити зворотний дзвінок