Дійшла черга до Ічні. На Чернігівщині закрили ще одну автостанцію

Дійшла черга до Ічні. На Чернігівщині закрили ще одну автостанцію

Дата: 2020-09-14 | Категорiя: Соціум

Понад півмісяця в Ічні не працює автостанція. Її закрили через збитковість. Маршрутки заїжджають сюди й надалі, проте купити квиток, уточнити розклад, чи перечекати, приміром, негоду, в приміщенні вже не можна. Двері – на замку.

 

«Як тепер дізнаватися про рух транспорту», – написала у Фейс­бук-спільноті «Підслухано. Ічнянська ОТГ» Марина Кудреватих. Дівчина двічі, а то й тричі на місяць користується автобусами та маршрутками, аби виїхати з Ічні.

 

Громадський автотранспорт у містечку – єдина можливість, якщо нема свого, дістатися найближчого залізничного вузла – Ніжина, доїхати до Чернігова і Києва, де працює чимало ічнянців.

 

– Закриття станції – негатив для міста, – каже Марина. – Раніше можна було подивитися розклад, уточнити, чи взагалі приїде транспорт. Нині – лише спитати у знайомих. Вивішеного розкладу руху немає. Той, що в інтернеті – неточний.

 

– Чи не щотижня до мене дзвонять люди, навіть незнайомі, аби я підказала розклад автобусів, – ділиться Олена, колишня працівниця автостанції. Жінка звільнилася за рік до закриття. Досі напам’ять знає чи не весь розклад. – Не відмовляю у помочі, бо розумію в якій ситуації опинилися люди. Автостанція – це ворота міста, вважаю треба, щоби працювала. Тим більше, Ічня – центр багатотисячної громади. Звісно, у приміщенні немає сучасного ремонту, туалет на вулиці. Але велика зала очікування дозволяла сховатися пасажирам у дощ чи сніг, у спеку було гарно, прохолодно.

 

Завдяки електронній системі, ми надавали довідки. І, якщо зламався автобус, казали людям, щоб не чекали дарма. Можна було заздалегідь купити квиток, забронювати місце, спланувати поїздку. Придбати пільговий квиток. Перевізники таких не видають, тому тепер пільговики змушені платити, як усі.

 

До того ж пасажирський квиток не просто папірець. Він і страховка. При мені, пам’ятаю, було дві аварії. Людям треба все це роз’яснювати.

 

Більшість людей в Ічні звикли сідати до свого автобуса в центрі міста біля кінотеатру, за 500 метрів від автовокзалу, – тобто квиток на автостанції вони не купували. На думку деяких ічнянців винуваті в цьому перевізники, які не пропускали до автобуса з квитком.

 

Є й ті, хто закриття автостанції вважає закономірним, бо комфорту там не було. За словами ічнянця, який працює в іншому місті і просив не називати його – автостанція схожа на сарай. Сенсу в ній ніякого!

 

– Ми автобуси подаємо на автостанцію! – коментує перевізник Юрій Конов. – Вони звідти йшли пусті. Люди сідають, де зручно. Скоро й маршрути будемо закривати, не тільки автостанції. Через коронавірус пасажиропотік знизився.

 

– Як і раніше, транспорт відправляється з автостанції, – каже ще один перевізник Михайло Радченко. – Нам немає різниці – отримувати плату за квиток готівкою, чи через автостанцію, тому вважати, що перевізники зацікавлені – неправильно. Постраждали ми всі. Люди не знають розкладу маршрутів, а ось ще поїдуть нові студенти... Незручності від такого рішення і нашим водіям. Між рейсами могли перечекати годину-другу на станції. Там був диван. Прилягти, відпочити. Немає, ясна річ, і путівок, що впливає на безпеку руху. Станція треба!

 

У ПРАТ «Чернігівське обласне підприємство автобусних станцій 17499», яке опікується автостанціями у райцентрах, коментувати ситуацію відмовилися. Не для преси співробітники підприємства кажуть, загубила Ічнянську автостанцію збитковість. Люди, які там працювали, не заробляли навіть собі на зарплату. Продавали всього 25-30 квитків упродовж дня. Натомість на автостанцію йшли чи не одні пільговики.

 

Два касири та прибиральниця – це всі співробітники Ічнянського автовокзалу перед закриттям. Контро­лювати відправку і посадку пасажирів з квитками один касир був не в змозі. Приміром, на автостанції у Ніжині це робить спеціально призначений диспетчер.

 

– Нехай люди вирішують самі, треба автостанція в Ічні чи ні, – зазначає пані Тетяна, колишній касир. – У нас навіть можна було придбати квиток за напрямками, куди з самої Ічні транспорт не ходить. До сусідніх областей, навіть до Одеси. Не потрібно було їхати спеціально заради квитка в Чернігів, Київ, а придбати вдома. Скільки працювали, всі переваги людям пояснювали...

 

Автостанції на Чернігівщині закривають чи не щороку. Так уже не працюють автовокзали Корюківки, Мени, Сновська, інших райцентрів області.

 

Михайло ЛОМОНОСОВ, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2021-09-16 23:00:02.326

  • Всього випадків: 2,331,540
  • Активні: 50,260
  • Всього смертей: 54,651
  • Нових смертей: 101
  • Всього одужали: 2,226,629

Замовити зворотний дзвінок