Олександр Луценко: Щоб зробити в Чернігові більше, потрібно наполегливо працювати над зростанням бюджету міста

Олександр Луценко: Щоб зробити в Чернігові більше, потрібно наполегливо працювати над зростанням бюджету міста

Дата: 2020-09-23 | Категорiя: Iнтерв'ю

Чернігів має неабиякий потенціал для розвитку бізнесу. «НАШ КРАЙ» знає, як нарешті його реалізувати

 

Чернігів мав потужну обойму підприємств, що працювали на забезпечення потреб не лише України: «Хімволокно», «ЗАЗ», «Чексіл», «Чезара»… У якийсь момент більшість з них суттєво скоротили виробництво, а то й зовсім занепали. Шукати винуватців уже немає сенсу, натомість варто подумати, що ж робити далі?

Досвід країн Європи свідчить: ставити хрест на збанкрутілому промисловому гіганті не варто. Адже це те, що може стати основою для чогось нового і не менш потужного, з точки зору користі для міста.

Мова йде про так званий технологічний парк – інноваційний комплекс, що розташований на певній території і поєднує науковий, виробничий, кадровий потенціал з метою створення комфортних умов для ведення малого та середнього бізнесу в абсолютно різних сферах та галузях.

Іншими словами: це та зона, де підприємець не повинен заморочуватися з підведенням комунікацій, вибиванням дозвільних документів на підключення до мережі тощо. Він просто приходить і починає реалізовувати свою бізнес-ідею. І найцікавіше те, що такі підходи в роботі у Чернігові вже є.

 

«Чернігівське Хімволокно» працює… в іншому форматі

 

На території колишнього «Хімволокна» нині працює ТОВ «Укркорд».

– Разом із територією нам дісталася частина обладнання. Тож була ідея спробувати відродити виробництво. Однак, проаналізувавши економічну доцільність (зокрема запит на продукцію і можливі ринки збуту), дійшли висновку, що розпорядитися таким простором можна куди ефективніше. Розпочали трансформацію в технопарк: розчищення території та підготовку її до подальшої роботи, – розповідає керівник ТОВ «Укркорд», який очолює список кандидатів у депутати Чернігівської міської ради від партії «НАШ КРАЙ» Олександр Луценко.

– До слова, частина справного обладнання залишилася тут. Один з підприємців, що тепер працює з нами, купив його та виготовляє волосінь для риболовлі, – каже він. – Частина обладнання поїхала до Польщі на німецьке підприємство, яке, до речі, розташоване теж у технопарку. Я був на їхньому базовому підприємстві в Німеччині. Побачене підсилило бажання йти обраним шляхом тут.

Звісно, дещо довелося здати на металобрухт. Але лише тому, що відновити це було неможливо: єдина користь – продати та звільнити місце для нового бізнесу.

Таким чином «Чернігівське Хімволокно» (через ТОВ «Укркорд») стало майданчиком для роботи понад 50 нових підприємств, що працюють у різних сферах діяльності (від виробництва меблів та дверей – до твердопаливних котлів і систем опалення). А це близько півтори тисячі робочих місць. І це ще – не межа.

 

Влада міста абстрагувалася: нема доходу – нема й допомоги

 

Варто зазначити, що під час каденції Олександра Соколова йшлося про створення технологічного парку на базі саме

«Чернігівське Хімволокно». Втім, після зміни влади в місті цю тему «зам’яли». З того часу до району розташування підприємства не доходять і ремонтні роботи (попри те, що тут живе чимало чернігівців). Не дотягнули сюди й мережу відеоспостереження «Безпечне місто», щоб не допустити мародерства.

Відтак, технопарк зароджується без участі міської ради (хоч вона в цьому мала б бути зацікавлена).

Наявна міська Програма підтримки малого та середнього підприємництва передбачає допомогу лише виробничому сегменту, тож шансів отримати фінансову підтримку для технопарку теж нема.

От виходить, що останні 5 років місто не вкладало в те, що згодом може стати «золотою жилою».

Чинна міська влада просто збирає гроші (податки) і латає наявні дірки. На жаль, серед нинішніх очільників немає тих, хто є далекоглядним політиком і розуміє необхідність залучення інвестицій. Хочу сказати, що інвестиції, зростання бюджету – це не абстрактні поняття. Вони мають для жителів міста абсолютно практичне значення. Сприятливі умови для розвитку підприємництва, залучення інвестицій означають, що завтра в місцевих людей буде робота, що хтось не залишить родину і не поїде на заробітки, що чернігівці матимуть конкурентоспроможні заробітні плати.

 

Малий бізнес потребує підтримки на старті

 

– Йдучи у Чернігівську міську раду з командою «НАШОГО КРАЮ», ставлю собі за мету – розробку абсолютно нової Програми підтримки малого та середнього бізнесу, – каже Олександр Луценко. – Насамперед, треба розглянути можливість пільгового оподаткування. Звісно, далеко не все з цього входить до повноважень місцевого самоврядування. Однак, на місцях є важелі, які здатні послабити навантаження на бізнес, що лише стартує. Наприклад – плата за землю.

Я не кажу про безкоштовне користування чи постійні знижки. Це має бути обґрунтований відсоток пільги на чітко визначений період. Тобто бізнесу треба дати можливість стати на ноги, а вже потім брати з нього всі можливі податки та збори до місцевої скарбниці.

Місцева влада може підтримувати малий та середній бізнес за рахунок безповоротних грантів з міського бюджету та компенсації відсотків за банківськими кредитами. Головним критерієм для отримання підтримки може бути створення нових робочих місць із достойною оплатою праці.

– Чернігів має потужний потенціал для розвитку бізнесу. У команді «НАШОГО КРАЮ» зібралися люди, які розуміють, що потрібно робити, аби це «все» нарешті запрацювало. Ми знаємо, як збільшити бюджет міста. У наших планах – зростання доходної частини міського бюджету на 25% за наступні п’ять років, – акцентує кандидат в депутати Чернігівської міської ради Олександр Луценко.

Він зауважує, що місто вже і так втратило чимало часу та можливостей. Подальші такі дії призведуть до знецінення Чернігова в очах потенційних інвесторів. Адже за інвестиційною привабливістю Чернігів перебуває на 18-20 місці в загальноукраїнських рейтингах, а за рівнем заробітної плати – на таких же позиціях, тобто, пасе задніх.

 

Інша сторона медалі – подолання кадрового голоду.

 

– Поява нових платформ для ведення бізнесу – це крок до створення нових робочих місць (а відповідно й наповнення місцевого бюджету, бо ПДФО – основна його складова) та можливість не лише утримати молодь, а й запобігти кадровому голоду. Адже, на жаль, кваліфіковані працівники, які можуть стати за новітнє обладнання, наразі в місті – знахідка, – зазначає керівник ТОВ «Укркорд».

 

Чому «НАШ КРАЙ»?

 

Олександр Луценко до цього часу не входив до складу жодної з партій. «НАШ КРАЙ» здобув його прихильність завдяки своїм підходам до формування команди: «Члени партії – це різнобічні, а головне – цілісні особистості. Кожен має досвід у тій чи іншій галузі і готовий працювати над нею, не роздаючи пустих обіцянок.

Я йду до міської ради не для того, аби захищати свій бізнес (я не власник). Йду як управлінець з певним багажем знань та практики, що може допомогти розвивати громаду Чернігова. Підтримка малого та середнього бізнесу загалом – це моя зона відповідальності».

– Ми впевнені, що з таким обсягом бюджету в Чернігові можна зробити більше та краще. Більше – це більше якісних медичних та освітніх послуг, більше вирішених проблемних питань у сфері ЖКГ, зробити більше – за рахунок того, що ніхто не буде красти, і за рахунок розвитку місцевої економіки. Зробити краще – за рахунок нашої професійності та вашої участі!, – наголошує Олександр Луценко.

Біографічна довідка

Олександр Луценко народився 11 серпня 1986 року в Росії. Дитинство провів у Дніпропетровській області.

Згодом отримав фах фінансиста у НТУ «Дніпровська політехніка» (ред..: раніше Національний гірничий університет).

Трудову діяльність розпочав, будучи студентом, касиром в магазині. Після завершення навчання працював за спеціальністю, зокрема займаючи відповідальні посади начальника комерційного відділу, заступника директора на промислових підприємствах України.

З 2014 року працює в ТОВ «Укркорд» (Чернігів). Із 2015 – керівник ТОВ «Укркорд».

Одружений, виховує двох синів.

 

Наталія БАБЕНКО


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-11-28 07:34:01.566

  • Всього випадків: 709,701
  • Активні: 362,473
  • Всього смертей: 12,093
  • Нових смертей: 184
  • Всього одужали: 335,135

Замовити зворотний дзвінок