Невтомний баяніст на сцені з п’яти років!

Невтомний баяніст на сцені з п’яти років!

Дата: 2019-10-16 | Категорiя: Культура

10 жовтня в Чернігівському міському палаці культури звітував Народний аматорський хор ветеранів війни та праці. Одночасно з цим своє 65-річчя відмічав, точніше святкував на сцені, керівник цього колективу Микола Красножон.

 

Микола Красножон на сцені вже 60 років. Уперше публічний виступ відбувся тоді, коли йому виповнилося лише 5 років. Любив виступати маленький хлопчик і в дитсадку, і в школі.

– Інші ж діти, – як розповідає артист, – бояться, соромляться, слово з них не витягнеш. А я любив виступи.

І немає нічого дивного, що після школи отримав музично-педагогічну освіту (клас баян, акордеон), здобувши можливість працювати за спеціальністю «художній керівник гуртків народної художньої самодіяльності». Як результат три з половиною десятки років пропрацював учителем музики і співів, відповідно вів гуртки. А паралельно не забував і про свою участь у різних народних, естрадних музичних колективах. А з 2006 року очолює ветеранський хоровий колектив, який базується в міському Палаці культури.

У колективі 28 учасників. В основному, це жіночий колектив, чоловіків всього шестеро. Ядро представляють Людмила Довголенко, Євгенія Хитрик, Зінаїда Маркелова, Віра Тищенко, Микола Трунов, Любов Качан, Людмила Спутай, Василь Кононевич. Диригент і акомпаніатор на баяні, звісно, Микола Красножон.

Програма колективу різноманітна: від народних пісень до сучасних естрадних, як українських, так і зарубіжних. Надійно прописалися в репертуарі мексиканська «Челіта», інші пісні народів світу – польські, іспанські. Із сучасних – на вірші поетів Миколи Луківа, Вадима Крищенка, Юрія Рибчинського. Не забувають і місцевих авторів – Петра Зуба, Івана Буренка, Ліану Мишко, Юрія Гранчака, Віру Тищенко.

Заслуги в колективу теж вагомі. Він дипломант та лау­реат ІІ Всесоюзного фестивалю народної творчості, має багато грамот, почесних дипломів, подяк тощо. А особливо пишаються успішним виступом у 2011 році на фестивалі, який у Києві проводив рейтинговий телеканал «Інтер».

З останніх знакових досягнень самодіяльних митців можна назвати виконання авторської пісні на слова Миколи Красножона «Афганська пісня» в супроводі Президентського оркестру. А в 2017 році яскраво сяяв на пісенному фестивалі української пісні і танцю імені Григорія Верьовки в Березному Менського району.

Колектив – частий гість у школах, вузах, медичних закладах, запрошують їх виступати і військові частини, обласний шпиталь для ветеранів та інвалідів війни, геріатричний пансіонат.

На ювілейно-звітний концерт прийшло чимало людей – і ветерани, і молодь. Ще були вітання і дарунки ювіляру, а навзаєм глядачі насолоджувалися концертом. До речі, колектив виступав у нових, бордового кольору, костюмах, з якими допоміг міський голова Владислав Атрошенко. До цього хор аж 17 років виступав у костюмах синього кольору.

Концерт рано чи пізно закінчується, а репетиції продовжуються. Три рази на тиждень. Як у професіоналів...

Віталій АДРУГ, газета "Деснянка"

Фото Івана КАЛИТИ


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-20 23:16:01.913

  • Всього випадків: 175,678
  • Активні: 94,609
  • Всього смертей: 3,557
  • Нових смертей: 41
  • Всього одужали: 77,512

Замовити зворотний дзвінок