Живи і працюй – в Україні!

Живи і працюй – в Україні!

Дата: 2019-10-23 | Категорiя: Соціум

«Вибери собі роботу до душі – і тобі не доведеться працювати жодного дня у своєму житті» – так колись сказав китайський філософ Конфуцій. Сьогодні цей давній вислів особливо актуальний. Те, що подобається, вочевидь надихає і веде до успіху! Мудреця цитувала досвідчена підприємниця, одна зі спікерів VI обласного форуму ділових та професійних жінок «WOMEN IN», який проходив 16 жовтня в Чернігові. Непересічна подія зібрала 120 підприємниць, керівниць бізнесу, неурядових організацій та медіа, представниць громад Чернігівщини, аби об’єднати та надати поштовх до інноваційної активності в бізнес-середовищі. Головна організаторка форуму – ГО «Спілка жінок Чернігівщини» – переконана, представниці прекрасної статі можуть усе! Навіть коли щось здається неможливим.

Під жіночим кутом

Статистика каже, що в Украї­ні 35 відсотків власників компаній – це жінки. При цьому більшість представниць прекрасної статі працюють як фізичні особи-підприємці, їх – 44 відсотки. Але якщо подивитися у розрізі великих підприємств, то директорок менше, усього 30 відсотків. Гендерне питання потрібно виправляти. Тому форум ділових та професійних жінок й підготував для учасників, окрім двох десятків надихаючих історій успіху, панелі дискусії на важливі теми. Про те, як створити власний бренд і як його захищати, про новинки у підприємництві і як впроваджувати в бізнес науку, виробництво, медицину, освіту, культуру… Попередні п’ять форумів проходили як інформаційні заходи. Нинішній – це не тільки панелі про успіхи, ідеї та напрацювання, а й стратегічний «кейс» розвитку підприємництва Чернігівщини, який і розробляли учасниці разом з успішними досвідченими жінками, котрі збудували справу свого життя.

– Цього разу ми приділили неабияку увагу бізнес-інноваціям, і в цьому нам залюбки погодилися допомогти спікери зі столиці, а також місцеві підприємниці, – розповідає голова громадської організації «Спілка жінок Чернігівщини» Ірина Дорожкіна. – Спілкувалися про участь жінок у розвитку громад, особливо у сільській місцевості, спільно знаходили інструменти для реалізації і підтримки бізнесових починань. У нашому регіоні живуть і працюють талановиті, здібні і перспективні жінки. Дякую їм, що поділилися власними секретами, це справді безцінний досвід для всіх нас.

Успішні спікерки

Серед виступаючих з Києва – Тетяна Роєва, учителька вищої категорії, авторка та укладачка більш ніж 30-ти навчальних посібників, що мають гриф Міністерства освіти та науки України. Жінка розробляє мультимедійний дидактичний матеріал для навчальних закладів. А ще вона – головна редакторка видавництва «Країна мрій». А Тетяна Абрамова – засновниця та директорка бренду «RITO» – компанії, яка створює дизайнерський та високоякісний трикотажний одяг. Бізнес-леді розповіла, що коли 27 років тому тільки створювала цей бренд, жінки могли лише мріяти про гарне вбрання вітчизняного виробника. Нині ж «RITO» – це не тільки велика кількість дизайнерських розробок, а ще й власне виробництво, мережа брендових магазинів в Україні, Литві та експорт до Канади, Данії, Чехії. Українське носять та люблять у багатьох країнах світу.

Свою історію успіху розповіла киянка Світлана Долеско – громадська діячка, майстриня, засновниця та генеральна директорка Центру української культури та мистецтва, найбільшого в Європі центру-осередку збереження й популяризації традиційних ремесел та художнього мистецтва. Пані Світлана – яскравий приклад динамічної діячки культури, яка успішно поєднала кар’єру, родину та щиру любов до України і втілила в життя низку проєктів, що стали надзвичайно актуальними в новому, прогресивному українському суспільстві.

Як дівчата можуть реалізувати себе у сфері IT – учасниці почули від Аліни Дикухи, керівниці маркетингових комунікацій у сервісі розсилок SendPulse. Досвід роботи в інтернет-маркетингу понад шість років, вона перевіряє весь функціонал сервісу в умовах реальних проєктів в різних нішах. Пані Аліна – спікерка найбільших галузевих конференцій в СНД. Лекторка «Академії WebPromoExperts», eLama, «Вищої Школи Комунікацій» та інших. Наразі її профільна спеціалізація: email маркетинг, Facebook чат-боти.

Оксана Мірошніченко представляє інтереси об’єднаних територіальних громад. Засновниця та директорка ТОВ «Юридична фірма «Терра-Партнер», кандидатка юридичних наук, доцентка, адвокатеса. Два роки тому заснувала Студію юного правника, на базі якої вже відбулося три десятки семінарів для підприємців, найманих працівників, освітян. Пані Оксана спеціалізується на питаннях врегулювання спорів в освіті та трудових спорів. Захищає сторони в суді.

Спікерка з Чернігівщини – Вікторія Неруш, керівниця апарату Менської райдержадміністрації, очолює проєкт «Менщина туристична», що став популярним за останні три роки. За цей час було створено Менський інформаційний туристичний центр, випущено ілюстрований туристичний путівник «Менщина: приїдь, побач і закохайся», виготовлено настільну краєзнавчу гру та розмальовки для дітей на тему історико-культурного надбання району. Тепер на Менщину щотижня їдуть екскурсанти з Києва та Чернігова, і прибутки місцевих музеїв збільшилися у п’ять разів!

Про успіх жінок-керівниць та жінок-підприємниць, які живуть і працюють у Тупичівській ОТГ, що на Городнянщині, повідала її голова Лариса Шовкова. На посаді сільського голови вона працює 14 років, останні два – очолює громаду.

А власниця мережі центрів «Успіх» з Ніжина Олеся Чепела за 3,5 року відкрила шість центрів у п’яти школах Чернігова і рідного міста. Це 12 направлень з розвит­ку дитини. У своїй доповіді пані Олеся зробила наголос, як виховати успішну та щасливу дитину.

Співвласниця чернігівського приватного медичного цент­ру «Сім’я+», лікарка-педіатр Любов Фіалковська розповіла про справу свого життя, клініку, яка працює на основі доказової медицини. З чого все починалося, хто її надійні помічники, і чи насправді дешевше обслуговуватися у приватного лікаря, аніж у державного? Про все це ми згодом розповімо на шпальтах газети. Зазначимо, що секрет успіху лікарки Фіалковської: працювати, вчити англійську і народжувати. Пані Любов – мама трьох дітей!

Враження

Участь у форумі взяла виконуюча обов’язки голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова. За її словами, рівень ділової та професійної активності сучасних жінок нашого регіону з кожним днем зростає. Багато хто пов’язали своє життя з підприємницькою діяльністю, перебувають на керівних посадах, задіяні в активній громадській роботі.

– Сьогоднішній захід зібрав ініціативних особистостей, які яскраво демонструють свій потенціал. Крім того, форум – це чудовий майданчик для знайомств, обміну досвідом та новими ідеями для подальшої успішної їх реалізації, – впевнена Наталія Романова.

Завітала на зібрання ділових і професійних жінок президентка Спілки жінок України Леокадія Герасименко. В кулуарах вона поділилася своїми враженнями:

– Нас радо зустріли сонячний Чернігів і дорогі серцю колежанки! Ми всі разом радіємо успіхам та надихнулися добром, новими ідеями. Вкотре упевнившись, що разом ми – сила! Велика подяка голові Чернігівської обласної організації Спілки жінок України Ірині Дорожкіній за 26 років відданої праці у розвитку жіночого руху. Як чудово бачити і чути історії успіху в житті, бізнесі і громадській діяльності молодих креативних жінок!

– Якщо нікуди не ходити – нові думки не прийдуть! У нашу роботу потрібно постійно генерувати ідеї, тому – я завжди на таких заходах,– ділиться Юлія Жданова, керівниця освітнього центру «Розумка» в Чернігові. – Почувши історії успіху, вже завтра можна деякі напрямки втілити в життя, зазвичай у мене так і відбувається.

– Сьогодні я не спікерка, а учасниця форуму, слухачка, радію зустрічі з дівчатами, яких доб­ре знаю, – зазначає очільниця Чернігівської дирекції «Укрпошта» Олена Дорошенко. – Наша коман­да вже чимало поспілкувалася з успішними жінками і розказала про інновації компанії, можливості. Підготували змістовні стенди з переліком послуг і тарифами. До речі, «Укрпошта» пропонує, приміром, майстриням майданчики для спілкування, просування свого бізнесу. У нас є велика зала, що в Головпоштамті, а також приміщення поблизу Центрального ринку. Співпраця – це завжди успіх!

 

В VI обласному форумі ділових та професійних жінок «WOMEN IN» брала участь і директорка Чернігівської обласної газети «Деснянка» Лариса Мілова. І заголовок до статті про цей захід невипадковий.

Форум дав поштовх для нового проєкту – розповідати своїм читачам про активних жінок, а також чоловіків, які не поїхали шукати ліпшої долі у інші світи, а започаткували свій бізнес у рідній країні, зокрема на Чернігівщині. Тож нова рубрика – про тих, хто живе і працює поряд з нами і для нас!

Слідкуйте за публікаціями не тільки на шпальтах тижневика, а й на сайті «Деснянки» (www.desnyanka.com.ua) та сторінці у Фейс­буці (www.facebook.com/dvilna).

Ви зможете віддати свій голос за найцікавішу бізнес-ідею з ТОП-20 підприємців Чернігівщини.

 

Лариса ГАЛЕТА, газета «Деснянка»


Статистика захворювань на COVID-19 по Україні

Останнє оновлення даних:
2020-09-23 07:00:01.757

  • Всього випадків: 184,734
  • Активні: 99,359
  • Всього смертей: 3,705
  • Нових смертей: 63
  • Всього одужали: 81,670

Замовити зворотний дзвінок